Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 488
  • 282
  •   1
Отговори
# 90
denzul, това значи ли че подлежи на обсъждане или ти си имала здравен проблем и затова е съществувало като опция? много ти благодаря за бързия отговор  Simple Smile аз имам едно какаово масло, но не е точно тази марка... дано свърши работа на първо време. а това, което си ползвала откъде мога да го купя - аптека ил козметичен магазин? майка ми в БГ само със суров зехтин и нито една стрия ( а иначе е предразположена, както иаз вече имам), но тук златна ще ми излезе тая терапия  Confused

# 91
  • Мнения: 449
Каролинко, aдаптира ли се вече младежа към времевата разлика?

Калида, слава богу за 3 дни успя да се адаптира. Аз се бях подготвила за цяла седмица, понеже толкова време му отне адаптирането в Бг. А ти Дана водила ли си я в България и въобще от колко години не си си ходила?

peyka, добре дошла в канадския отбор. Аз като бивша спортистка (лекоатлетка) искам да те успокоя, че няма нищо страшно в нормалното раждане. По натура съм дребна и слаба (47 кг.) и аз като тебе в началото имах опасения дали ще мога да родя по естествен начин. Раждането със секцио на мен ми изглеждаше по-страшно и тази опция въобще не съм я коментирала с гинеколога ми. Тези причини, които изтъкваш ми се струва, че няма да ги зачетат за сериозен показател за да те оставят да родиш със секцио.  Peace

имам и едно друго питане: докога ще ме болят гърдите така? не мога да спя, да се завъртя... а пък съм съвсем в началото, най-вероятно 3-4 седмица!   ooooh! и откога се започва наддаването, защото аз започвам да се чувствам като слон и панталона ми отесня буквално за 3 дни!   #Crazy

Гърдите ме боляха до края на 3-ти месец, а наддаването си е индивидуално за всеки. Аз до 4-тия месец си носих всички дрехи без проблем и от 5-я започнах да купувам дрехи за бременни.

моля дайте съвет и с какво да започна да се мажа против стрий и тем подобни красоти  Embarassed и извинете за купчината постинги  Confused

Аз също ползвах Palmer's Cocoa Butter Formula. Има го в Wal-Mart. Много съм доволна от резултата - нямам нито една стрия, но затова пък се мажех всеки ден след баня (когато кожата е отпусната и мека за да може да попие крема по-добре) и то доста обилно. За цялата бременност съм изхабила 4 тубички. Щом вече са ти се появили започвай мазането.

# 92
здравей Каролина  Simple Smile благодаря ти за отговорите! то аз причините всъщност само ги загатнах, че не ми се припомня какво беше, пратиха ме тука в спешното за това. днес ще ходим при семейния ни доктор да видим той какво ще каже и после ще имам новини надявам се  Simple Smile това ще си го купя и започвам да се мажа моментално! олеее, до третия месец... тез гърди да ги резна ли, що ли  Rolling Eyes  Crazy

# 93
  • Мнения: 417
Цитат
...това значи ли че подлежи на обсъждане или ти си имала здравен проблем и затова е съществувало като опция
Аз нищо не съм обсъждала с гинеколог, а със "семейната" докторка, а тя въобще нямаше нишо общо с израждането. Като Каролина и аз съм толкоз дребен човек, не съм професинален спортист, но пък жена която също гледа фигурата си  Wink ( и то като всяка жена). Нямам никакви здравословни отклонения, млада, нямам предишни деца - фактори които посочват нормално раждане. Но пък в болницата имаше една мадама, която беше за нормално раждане, а бебето се оказва толкова голямо, че в крайна сметка родила секцио. Според мен едно раждане не е толкова фатално за да си обременяваш съзнанието така. След раждането може да подновиш упражнения, спортуване и да си възвърнеш перфектната фигура и евентуално самочувствие ( след секцио това няма да е толкова веднага).

# 94
  • Мнения: 319
Против стрии аз ползвах същото, което е ползвала и Дензълчето. Купувах го от къде ли не, най-евтино беше на Wal-mart. Мажех се по 2 пъти на ден, че понякога и по 3 пъти, удържах положението почти до края Rolling Eyes Нацепих се по корема последните 3 седмици + 1 седмица преносване. Когато си предразположен, спасение няма ooooh! Пък то от много неща зависи, от предразположеност, от големината на бебето, и сигурно от още много неща Tired
За секциото - аз раждах нормално и нямам кой знае какво мнение по въпроса. Знам само, че моя приятелка роди със секцио, след доста дълги уговорки с лекаря си, въпреки че и тя имаше медицински причини. Обяснили са й, че носят много голяма отговорност ако нещо се прецака, затова са я накарали да подпише доста документи, че ако нещо се смахне, тя поема отговорността за всичко, т.е. щом се е съгласила, значи е осъзнавала рисковете.

# 95
  • Мнения: 3 932
Въпрос къm купувалите билети оттук, иmали ли сте проблеm ако платите от тук с кр. карт билета, а човекът пътува приmерно от Бг-mернах не6то подобно в сайта на чип тикетс???

# 96
  • Мнения: 417
МИНЕрВАта, аз на майка го купих с кредитна карта, електронен билет и тя ниямаше проблеми по пътя. Незнам как е със закопуването по интернет, обаче.

# 97
Против стрии аз ползвах същото, което е ползвала и Дензълчето. Купувах го от къде ли не, най-евтино беше на Wal-mart. Мажех се по 2 пъти на ден, че понякога и по 3 пъти, удържах положението почти до края Rolling Eyes Нацепих се по корема последните 3 седмици + 1 седмица преносване. Когато си предразположен, спасение няма ooooh! Пък то от много неща зависи, от предразположеност, от големината на бебето, и сигурно от още много неща Tired
За секциото - аз раждах нормално и нямам кой знае какво мнение по въпроса. Знам само, че моя приятелка роди със секцио, след доста дълги уговорки с лекаря си, въпреки че и тя имаше медицински причини. Обяснили са й, че носят много голяма отговорност ако нещо се прецака, затова са я накарали да подпише доста документи, че ако нещо се смахне, тя поема отговорността за всичко, т.е. щом се е съгласила, значи е осъзнавала рисковете.

пчеличке, от твоя разказ за твоето раждане не се въдворява впечатление за добре свършена работа на лекарите, да не говорим за свършилата упойка  Shocked най-малкото венозно обезболяващо могат да влеят за шевовете! дами, аз заради венозните проблеми съм имала вземане-даване с тукашните лекари и със съжаление мога да заявя, че трябваше да им принтирам новостите в лечението от интернет  Close накрая се оправих сама! днес ссамо ми потвърдиха бременността, кръвния тест трябва да направя тези дни, ултразвука ми е на 31 август, вероятно дотогава и гинеколога няма да ме види  Confused та, разправията засега се изтегля във времето  Rolling Eyes

denzul , фигурата настрана, с разкъсани вени не се живее приятно! и противно на разбиранията им за козметичността на проблема, то боли, особено ако са вътрешни! да не говорим, че заради тях аз съм си постоянно на диета, защото всяко натоварване на стомах, черва и какво ли още не води до ново подуване на вена  Cry тъй че въобще не ме интересуват финансовите им съображения, ако не ми дадат тук си отивам при моя гинеколог в БГ  Twisted Evil

# 98
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет! И аз да се отчета: Успях да си измоля въпросните изследвания за Даун. Моят доктор ми каза, че много от майките не искали да знаят нищо предварително, та за това тези изследвания не били популярни. Както и да е. Проблема беше, че само един човек в нашето селище прави въпросното ултразвуково измерване и той беше в отпуск. Тази седмица се връща, та ми дадоха час за четвъртък. Стискайте ми палци, че сега почнах пък да се страхувам за резултата.

peyka, честита бременност! Желая ти всичко да мине леко и безпроблемно. Дай си малко време да свикнеш с мисълта за бременността, а като осъзнаеш, че носиш живот ще сложиш на втори план тялото си и ще мислиш повече за бебето. И ограниченията няма да ти изглеждат толкова изнервящи. И аз обичах вечер биричка с цигара. Като разбрах, че съм бременна минах на безалкохолна бира. Цигара запалвах - две-три дръпвания и я хвърлях. Към 6г.с. започна да ми става лошо и сега нито искам да виждам нито да помирисвам цигара. Може и на теб да спре да ти се пуши - дай си време. За секциото - само лекаря, който следи бременността ти може да ти каже какво смята да предприеме в твоето положение. Не се настройвай негативно. Може да го убедиш. Намери си първо лекар, поговори с него и ако не ти харесва неговото решение - тогава мисли за алтернативи. По мое мнение някои лекари тук разсъждават съвсем по комунистически и изобщо не им пука дали държавата ще плаща повече или по-малко за дадена процедура. Интересува ги само те да си вземат парите, което пък е капиталистическата страна от мисленето им. А за компетентността им и старите методи и техники които използват - това е друга и дълга тема. Но сега сме тук по наш избор и ще правим каквото можем. Все пак хубавото е, че наистина винаги имаме и втора възможност - БГ.

Pisanka, това за шофирането - оказва се почти неизбежно в Канада, особено в малък град, а и в големия е по-удобно. Така че нахъсвай се и давай. А иначе карането само с много каране се учи. Аз голямо треперене треперих преди моите изпити (за G1 и после за G). Мислех си - толкова изпита съм минала, ама все такива дето се чете за тях, а шофьорския е съвсем друга тема. И да чувства човек, че нещо не е доизпипал, четенето преди изпит - не помага Simple Smile.

Каролина, и на мен ми е приятно да се запознаем.

Желая на всички хубава седмица!

# 99
  • Мнения: 625
Ето ме и мен ,след пристигането ни си имахме доста проблеми,но вече сме в собствена квартира,намерихме си изгубения багаж(но не благодарение на чехите,а защото се разправяхме сами) и сега сме на етап търсене на детска градина.Оказа се обаче почти мисия невъзможна.Разбрах,че с препоръка от друг родител ставало по-лесно,но за жалост тук в Ласал(където живеем) нямаме такива познати.Ако има някоя" ласаска" мама моля да се свърже с мен.
 На всички ви желая успешна седмица!!!

# 100
а! кафява мечка, и аз сега съм поръчала на мъжа да вземе безалкохолна бира  Grinning как е, има ли общо с истинската? виж, за нашия избор къде сме... аз малко по-различно разсъждавам, защото ние сме тук, но работим и допринасяме за икономиката на тази държава, която без имигрантите не само че нямаше да я има, но и ще се срине, затова трябват все нови и нови! та мисълта ми е, няма нужда да им кимаме само в съгласие! ние сме хора като всички останали и трябва да се грижат за хората, нали са лекари? аз и в Европа много съм живяла насам-натам, та имам база за сравнение. но ще видим какво ще измъдри доктора, който май е от Африка  Rolling Eyes

на мен тук ми връчиха една брошурка за ултразвука и на нея пише, че можели да преценят дали се налагат по-нататъшни изследвания за Даун въз основа на кръвни показатели - не зная дали ще ви е от полза това, но може би е някаква опция? 14-17-та седмица било... успех, каквото и да правите  Simple Smile

# 101
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
peyka, да има не лоша бира, особено с малко въображение Simple Smile
Иначе не мисля, че особено хора решили да емигрират могат да бъдат определени като такива дето "само кимат в съгласие". Просто няма идеални държави и Канада също си има своите недостатъци. И ако можем да променим нещо - ОК, но едва ли можем да променим всичко, което не ни харесва.
За някои изследвания, ако искаш разгледай това:
http://www.lhsc.on.ca/programs/rmgc/mss/what_mms.htm
Аз съм на 35г. та за това ме интересуват тези неща, а и по принцип в Канада май почти няма задължителни изследвания, така че зависи от твоя лекар какво ще реши да ти прави и дали въобще ще ти предостави информация за възможностите. Късмет!

# 102
даа, ще я почвам бирката  Laughing мъжа каза, че Becks не била лошо, ако имаш друга марка за препоръчване давай, че то лято без бира не е за българка!  Grinning ааа, аз за изследвания щевидя какво ще покаже кръвния, ако има нещо нередно ще го мисля... но си звъня на гинеколога в БГ, по-спокойно ми е и му имам огромно доверие! що неща е избутал с мене  Grinning иначе аз съм на 31, не съм и аз в първа младост  Grinning

# 103
  • Canada
  • Мнения: 231
даа, ще я почвам бирката  Laughing мъжа каза, че Becks не била лошо, ...
Добре дошла! По повод бирата - само едно ще кажа: Свиква се! Може да е Becks, ама е далеч от истината, за съжаление! Много се радвам, че отдавна започнах да "тренирам"  Laughing с тази бира, та вече за лятото съм привикнала  Mr. Green Тук - в провинция Квебек - има някакви местни бири, които ги водят безалкохолни, но са 0.5%, докато Becks е 0.0%. И аз съм на Becks! Наздраве!  Grinning
Успех с цигарките! Все пак, мисля, че са по-малкото зло, в сравнение с твърдия алкохол.

# 104
  • Мнения: 2 093
Дензьл мерси за пояснението. Аз не мисля да купувам билет от Интернет. Не знам дали е вярно, но май тази цена на билета, полазана на сайтовете не е цялата и нещо се доплаща допьлнитено, но предполагам че ти по добре ги знаеш тези неща . Аз знам един агент в Отава и мислих да го питам дали мога да купя билет от него, но исках пьрво да се осведомя как стои вьпрса. В тази насока имам още един вьпрос. Копувате ли мед. застраховка и дали си струва.
Калида този билет, който майка ми е намерила е на нормална цена. Дори Кивито беше писала че е взела за 700 euro, което е по малко от 1090 канадски.

Писанка аз не само ти давам кураж за шьофиорските, ами дори с теб бих се записала, ако живеехме в по блзики махали. Моя проблем е че не мога да се наканя.

Общи условия

Активация на акаунт