До кога да давам адаптирано мляко на малкия!

  • 4 564
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
Благодаря ви мами  bouquet! Явно се дава, докато иска Hug
Когато вечеряме всички у дома и той си иска да е с нас на масата...пък вече си хапва от почти всичко Grinning..../вчера например - цаца+пържени картофки/ и ако е хапнал повече с нас, то като си легне вечерта, от млякото си изпива мах 100мл ... Ама не мисля, че е проблем! Друг път си изпива цялата доза! 

Така е и при нас - хапва си с нас на вечеря и после Нестле Джуниър го пийва като заспива  Peace

# 16
  • Мнения: 5 103
До когато иска Peace

# 17
  • Мнения: 1 877
Ох,ами дали не съм сбъркала,като вече от 2 месеца пие прясно мляко (домашно)?Адапте му давам само понякога...

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох,ами дали не съм сбъркала,като вече от 2 месеца пие прясно мляко (домашно)?Адапте му давам само понякога...
Прясно мляко не се дава до 1г.След това се слага само в кремове или в супи.АМ се замества с прясно след втората година!!!!!!!!!!!Специално за домашното съм чувала, че е много опасно.Не подлежи на контрол и преработка................ти си знаеш!

# 19
  • Мнения: 5 103
Ох,ами дали не съм сбъркала,като вече от 2 месеца пие прясно мляко (домашно)?Адапте му давам само понякога...
Прясно мляко не се дава до 1г.След това се слага само в кремове или в супи.АМ се замества с прясно след втората година!!!!!!!!!!!Специално за домашното съм чувала, че е много опасно.Не подлежи на контрол и преработка................ти си знаеш!
И аз знам, че е опасно прясното домашно мляко Peace

# 20
  • Мнения: 1 877
Само да не прозвучи като заяждане,ама да попитам - значи това,което го правят в завода е по-добро от това,което е натурално и ни го дава природата?Просто се чувствам объркана и затова питам...
Донякъде инстинктът ми подсказва,че трябва да следвам натурата,но от друга страна - чета и се интересувам ... и не мога изцяло да пренебрегна съвременните схващания...
Дано ме разберете правилно!

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 хелта, разбирам те и не мисля, че се заяждаш Hug

    Имах предвид, че купешкото мляко подлежи на контрол.Става въпрос, че домашната крава не знаеш кога и с какво е заразена.Ако е болна млякото също е негодно и не можеш да разбереш още същият ден дали има проблеми.Докато в завода качеството се тества всеки ден.

   А за възръстта на детето ти и евентуалните проблеми от прием на прясно мляко има прекалено много информация. Heart Eyes

 

# 22
  • София
  • Мнения: 15 222
    Имах предвид, че купешкото мляко подлежи на контрол.Става въпрос, че домашната крава не знаеш кога и с какво е заразена.Ако е болна млякото също е негодно и не можеш да разбереш още същият ден дали има проблеми.Докато в завода качеството се тества всеки ден.
Peace

Свекър ми гледаше крави до преди година-две. От него мляко никога не съм взимала. Малко ми се чудеше свекърва ми на акъла, но-не, благодаря! Кравите се преглеждали от ветеринар-да, ама веднъж на 6 месеца. Няма никаква гаранция, че няколко дни след прегледа няма да се разболеят и месеци наред да пием мляко от болно животно.

# 23
  • Мнения: 3 205
Каква беше препоръчителната дневна доза след година и половина?

Зори, около половин литър, но кой колкото иска, не е проблем и повече, и по-малко да е  Hug

Ох,до половин литър не можем да го докараме-до към 400мл приема.Обаче с голям апетит си хапва кисело мляко.
Благодаря,Нели Heart Eyes

Половин литър прясно мляко или еквивалентни млечни продукти - всичко, което е направено от мляко или съдържа мляко, се брои. Пример - правиш палачинки, в които има мляко - броиш количеството мляко в тях като част от тази дневна норма.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 328
Моята пи АМ до 11 месечна. После минахме на прясно, поради отказа й от АМ. Все още пие прясно мляко вечер и не смятам аз да й го спирам, ако ще и до пубертета да иска да го пие.
Но мляко от друго място, освен от магазина, посмъртно няма да купя  Naughty Баба ми вземаше преди време мляко от своя приятелка. Даже кремчета не правех на детето от него  Sick

# 25
  • Мнения: 441
Благодаря ви мами  bouquet! Явно се дава, докато иска Hug
Когато вечеряме всички у дома и той си иска да е с нас на масата...пък вече си хапва от почти всичко Grinning..../вчера например - цаца+пържени картофки/ и ако е хапнал повече с нас, то като си легне вечерта, от млякото си изпива мах 100мл ... Ама не мисля, че е проблем! Друг път си изпива цялата доза! 

Така е и при нас - хапва си с нас на вечеря и после Нестле Джуниър го пийва като заспива  Peace
И моят син си хапва с нас и преди сън пие Нестле Джуниър.Рядко изпива повече от 150мл,но през деня не отказва и на кисело мляко.Дано му е достатъчно  Rolling Eyes

# 26
хелта, разбирам те и не мисля, че се заяждаш Hug

    Имах предвид, че купешкото мляко подлежи на контрол.Става въпрос, че домашната крава не знаеш кога и с какво е заразена.Ако е болна млякото също е негодно и не можеш да разбереш още същият ден дали има проблеми.Докато в завода качеството се тества всеки ден.

   А за възръстта на детето ти и евентуалните проблеми от прием на прясно мляко има прекалено много информация. Heart Eyes

 

И аз също не искам да се заяждам но да ви питам това прясно мляко от заводите от къде мислите че го вземат.Обикалят по селата и го изкупуват.Така че май е по-добре да си вземаш домашно от познат отколкото пак от домашна крава на село ама от непознат( уж минала преглед).Лично съм виждала как от Danon  изкупуват от нашето село мляко пък не съм ги чула да питат дали каравата е здрава или пък да я преглеждат!Но всеки си преценява.Аз само ви казвам какво знам!

# 27
  • Мнения: 4 451
Щом му харесва, продължавай да му даваш. На пазара съм виждала АМ "Джуниър", което е за по-големи дечица, но коя марка беше точно, не помня.
Препоръчителният минимум за даване на АМ е 1г. След годинката може кисело мляко.
Да, прясното мляко, произведено в заводите се изкупува от селата, но те си имат лаборатории, където после го изследват. Контрола е много здрав, освен това го пастьоризират, което изключва наличието на опасни за здравето бактерии.

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
dankata , Laughing Laughing Laughing ясно е че в в завода на Данон не отглеждат крави!Естествено, че изкупуват млякото!Но има КОНТРОЛ!
 Преди да се пусне млякото в употреба се тества в лаборатория!
 Нека всеки да дава на децата каквото си иска!Щом сме станали майки, значи би трябвало да имаме достатъчно акъл в главите си и да сме отговорни към децата си!

# 29
  • Мнения: 5 297
Понеже и дъщеря ми пие сутрин и вечер АМ, а понякога и на обяд (в тези жеги) - имам един въпрос към мами на по-големи дечица. Как давате АМ  Embarassed - в шише с биба, шише с накрайник или просто в чашка? Дъщеря ми все-още предпочита шише с биберон.

Общи условия

Активация на акаунт