МОЛЯ ВИ ПОДКРЕПЕТЕ ИДЕЯТА ЗА ЖЕСТОМИМИЧЕН РЕЧНИК

  • 4 302
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
http://www.tmt.is/algsetn2.htm
Ето я и исландската страница на талк мед тали ( знаг и говор)
тожа се използва от доста време тука за да стимулира децата към говор  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 2 374
Гласувах!
Прекрасна идея! Успех!

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 1 333
Имаш и моят глас  Hug
Подкрепям те в прекрасната инициатива. дано спечелиш и да реализираш този речник  Praynig

# 19
  • Мнения: 86
Имаш и моя глас. Успех  Hug

# 20
  bouquetМНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ВАШАТА ПОДКРЕПА ТЯ Е ЦЕННА ЗА МЕН!ОТНОВО ПУСКАМ ЛИНКА НА САЙТА НА "БАНКА ЗА ИДЕЙ" ТО Е НА СЛЕДВАЩИЯ РЕД СЛЕДВАЙТЕ СТРЕЛИЧКИТЕ И НАТИСНЕТЕ! УСПЕХ thumbsup
-----> ------>http://www.bankazaidei.com/?p=ideas&s=35  <------ <-------

СЪРДЕЧНИ ПОЗДРАВИ!
КУНЧЕВ

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 10:16 от kounchev

# 21
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВАС МНОГО ВЕСЕЛО ЛЯТО И УСПЕХ ВЪВ ВСЯКО НАЧИНАНИЕ!

# 22
А къде се гласува? Пусни линк тук. Така ще се запознаем подробно с инициативата и  по-лесно желаещите ще те подкрепят.
Успех!
дай линк  Praynig

аз съм слушала доклади за жестомимичния език на езиковедски конференции и от там знам, че като цяло е много различен за отделните езици, има дори и диалекти в рамките на даден език, така че едва ли е толкова просто, но може би обикновените жестове все пак са еднакви! имаш ли проучвания в тази област? едноезичен ли ще бъде речникът  newsm78 подкрепям те иначе с две ръце, защото мисля, че такова нещо (поне в България) все още не е правено   bouquet

Драга schneee,
Това което сте написали е вярно, стига да спечеля наградата / а тя е малка най-голямата е 1500 лв, а най-малката е 500 лв/ под идея номер 916 ще събера екип от глухи  обаче защото езика е на глухите, аз също съм глух но мога свободно да контактувам, нося слухов апарат, завършил съм училището за деца с увреден слух в Павлово и имам две висши образование. последното ми е от СУ"КЛ.Охридски"- специалност "Специална педагогика" В момента работя като педагогически съветник в същото училище в Павлово вече 13 години. Защитих дипломна работа точно за проблемите за жестовия език като средство за общуване. а съжаление проучванията в тази област са много малки -говорим за България. Бил съм в Швеция на практика и там видях коренно различно обучение, също в Гърция бях, ние се доближаваме до тях Да не говаря за Италия и Франция там глухите имат голямо самочувствие.
Трябва да ви кажа - не се страхувайте от жестовия език защото ,то много помага, вижте аз първо се научих да говоря , а жестовете го научих когато бях ученик във втори класи то е средство за общуване и е много важно как да го използваш и то не бива да замества другото жизненоважно общуване, а именно говора. Но за съжаление има още много да се работи в тази насока, ама ...надявам се един ден след като сме граждани на Европа тука да подредим нещата да стане този жестовия език на глухите в България официален.
Благодаря за вниманието.

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 19:48 от kounchev

# 23
  • Мнения: 4 585
Гласувах. Ама някои неща не ми харесват, например това:
Цитат
"БАНКА ЗА ИДЕЙ"
Автор на книга пише все пак, речникът също е книга.
Славей, повей, ручей, жокей, мавзолей, музей, идея, идеи.

# 24
Гласувах. Ама някои неща не ми харесват, например това:
Цитат
"БАНКА ЗА ИДЕЙ"
Автор на книга пише все пак, речникът също е книга.
Славей, повей, ручей, жокей, мавзолей, музей, идея, идеи.

Разбирам Ви ,но това заглавие е на този които обяви онлайн конкурса в случая е на Първа Инвестиционна Банка. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 563
Гласувах. Ама някои неща не ми харесват, например това:
Цитат
"БАНКА ЗА ИДЕЙ"
Автор на книга пише все пак, речникът също е книга.
Славей, повей, ручей, жокей, мавзолей, музей, идея, идеи.

Къде пише Банка за идей?!

Мен не ме пуска да гласувам повече от веднъж!  Cry

# 26
  • Мнения: 774
Имаш и моя глас!
Успех!  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 405
Къде пише Банка за идей?!

ето тук

Волф, авторът не те разбра  Grinning пише се идеИ, не идеЙ  Wink


Идеята е чудесна, ще гласувам.

ето линк само към тази идея:
http://www.bankazaidei.com/?p=ideas&id=916&v=1&s=17

# 28
  • Мнения: 147
Гласувах.Подкрепям те .Защото аз самата имам нужда от този речник за да общувам по-добре с моята дъщеря.Тя е учила във вашето училище.Пиши и ще ти помогнем с каквото можем.

# 29
  • Мнения: 950
Аз също те подкрепям. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт