Залъгалкта на новородено?

  • 3 579
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344


[/quote]
Ние все още се храниме със силиконовата биберона на Нук.Иначе отначало не искаше никаква залъгалка.После й взех една на Чико с формата на майчиното зърно.Беше й любимата залъгалка.Обаче се скъса и сега сме със силиконова на Авент.



# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Научих я на залъгалка от малка и то съзнателно, просто защото предпочитам да я отучвам от залъгалката, отколкото от лапането на пръстите.

# 17
  • Мнения: 105
Аз също дадох на Алекс залъгалка още в болницата. И до този момент използваме силиконова на Avent Peace, но те не са от 0 до 6 мес,а от 0 до 3, след това от 3 до 6 и най-накрая от 6 до 18 мес. Вървят по две което е удобно защото ги използвам по 1,5 мес и после преминавам на следващия размер. А и по-добре да цока биба, от колкото пръста си... Naughty

# 18
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз пробвах залъгалката, но Пепи не я искаше. Започна да я иска чак към 6-тия месец. Ние сме със силиконовата на Нук и съм много доволна. Скоро ще я махаме, но не съжалявам че е ползвал залъгалка. Не му се е отразило нито на кърменето, нито на яденето, а го успокоява вечер и нощем когато се буди и е неспокоен.

# 19
  • Мнения: 2 677
Давах залъгалка още от родилното. Не виждам нищо вредно в употребата й.

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бебчо много се успокояваше, особено по време на сън  Peace За мен имат повече полза, отколкото вреда бибероните.

# 21
  • Мнения: 3 760
Ако не кърмиш няма проблем да даваш анатомична залъгалка. Ако кърмиш обаче е рисковано. Поне през първите 6-8 седмици недей да даваш.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 922
Давах залъгалка още от родилното. Не виждам нищо вредно в употребата й.

Аз също. Никога не ми е пречила и на кърменето, нито със сина ми, нито сега. А в момента даже 'настоявам'  Laughing, защото иначе пръстчето й е в устата като заспива, а това е вариант, който определено искам да избегна  ooooh!

# 23
  • Мнения: 6 029
Аз залъгалки не давам. Crossing Arms
Това е първата голяма лъжа в живота на човека- биберон, който не пуска нищо.
Не напразно го наричат ЗАЛЪГАЛКА а аз не желая да съм първият човек излъгал детето си под някаква форма. Нека да суче когато поиска, нека си лапа ръцете, краката и предметите, които докопа. По този начин ще опознае себе си и обкръжаващия го свят.
Не искам децата ми да бъдат успокоявани от парче гума. Това е привилегия на мама и на тати.

браво.. а мама и тати кой ще ги успокоява после?

аз давам на бебето, давах и на дъщеря си, надали се чувстват излъгани... ако го успокоява и си заспива с нея какъв е проблема? не винаги бебето иска да го носим. много пъти се е случвало да плаче докато го гушкам и като го оставя и му дам бибата да заспива веднага.

# 24
  • Мнения: 1 128
Казва се,че е добре да не се дава,не защото е толкова вредно на този етап,а защото детето може да се пристрасти.
След годинка не е полезно.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Давах,но тя така и не я засмука.

# 26
  • Мнения: 492
Дадох й биберон още в родилното. Добре че беше той, докато слезе кърмата, че се успокояваше. Ползваме силиконовите на NUK.

# 27
  • Мнения: 56
Още в родилното опита залъгалката. Беше каучукова на НУК. И до днес сме с такава.


И моята дъщеричка още от тогава се запозна с нея Laughing, само че със силиконова на Нук. Peace
И ние в родилното за първи път опитахме бибата  babyuu Използваме силиконовите на Avent. Peace

# 28
  • Мнения: 5 362
В родилното още й я набутах в устата Mr. Green
Да,ама тя не искаше да я смуче.Израснахме без биберон.
Иначе бях купила силиконов,на Нуби.

# 29
  • Мнения: 3 478
Още в болницата започнах да давам. Ти ако до сега не си я дала, може би ще се разминете и без. Не я давай ако не се налага.

Общи условия

Активация на акаунт