съвети за отглеждане на деца

  • 2 763
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Имам няколко другарки - стари моми.  Всеки път като се видим не пропускат да ми дадат акъл как да си гледам и възпитавам децата. В началото ми беше доста смешно, после почна да ме дразни и сега вече ама много ме дразни.. Гледам да не ги режа, защото и на тях не им е лесно, но чудя се не се ли усещат, че няма как да им е ясно как се гледат деца..

знанието как се гледат деца не се предава с кърмата.
то е комплекс от наученото до момента в живота , анализа му и прилагане на изводите в/у децата.
твоите приятелки може би не са сменяли памперси, но едва ли ти дават и точно съвет как да сменяш памперс.
останалото е твоята интелигентност да приемеш различното мнение.  също и до тяхната интелигентост да представят нещата в смилаема за твоя мозък форма.

# 16
  • Мнения: 2 401
Галче, Златоперка - това за тона и отрицанието много добре сте го казали. Такъв е и моя случай и визирам основно една от дружките.  Защото всичките и забележки са укорителни, обвинителни и същевременно глупави, защото да попрочиташ и да гледаш деца  са съвсем различни неща.  Иначе и аз съм се допитвала до педагози, независимо имат или нямат свои  деца, бих приела (и съм го правила) техни съвети.  

# 17
  • Мнения: 2 401
Имам няколко другарки - стари моми.  Всеки път като се видим не пропускат да ми дадат акъл как да си гледам и възпитавам децата. В началото ми беше доста смешно, после почна да ме дразни и сега вече ама много ме дразни.. Гледам да не ги режа, защото и на тях не им е лесно, но чудя се не се ли усещат, че няма как да им е ясно как се гледат деца..

знанието как се гледат деца не се предава с кърмата.
то е комплекс от наученото до момента в живота , анализа му и прилагане на изводите в/у децата.
твоите приятелки може би не са сменяли памперси, но едва ли ти дават и точно съвет как да сменяш памперс.
останалото е твоята интелигентност да приемеш различното мнение.  също и до тяхната интелигентост да представят нещата в смилаема за твоя мозък форма.


Какво точно занеш за моя мозък?

# 18
  • Мнения: 6 167
не съм го оперирала, следователно нищо.
говорех за настройката ви една към друга, като 'дружки'.
дано да съм била по-ясна този път.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 401
Не това се разбира от горния ти пост, сигурна съм, че и други ще го потвърдят, но.... благодаря, че писа.

# 20
  • Мнения: 4 629
Аз те разбирам как се чувстваш. не е приятно да ти се дават непоискани съвети, да се критикува родителството ти от когото и да било, а още по-повече от хора, които никога не са имали деца. Аз такива хора ги избягвам

Сменянето на памперси е най-малката разлика между имащите и нямащи деца. За това не се изисква специална емоционална връзка, отговорността при сменяне на памперс и възпитание е несравнима... Хората, които нямат деца могат да си представят какво е да гледаш деца, но не  могат да го знаят. За мен не са в позиция да дават "съвети"

# 21
  • Мнения: 1 555
Разбира се, че е адски дразнещо някой компетентен да ти дава акъл и то за нещо свързано със собственото ти дете !!! Naughty

# 22
  • Мнения: 2 032
М-да.  newsm78
Ако имаш сърдечна болест, само при лекар, преживял инфаркт ли ходиш?
Ако ти трябва поправка на бойлера, имаш изискване "поправячът" да е произвеждал бойлери ли?
И т.н.
Трябва ли да ти е излезнало дете от утробата, за да имаш представа кое е желателно и нежалателно поведение за едно дете?

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 20:11 от Алиса

# 23
  • Мнения: 2 401
Родителството е несравнимо с академична специалност и квалификационен курс.

# 24
  • Мнения: 2 032
Защо, само като ни се пръкне дете ли трябва да имаме право на виждане за възпитание?
Всъщност, отглеждането и възпитанието на децата Е сравнимо със специалност или курс.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 20:54 от Алиса

# 25
  • Мнения: 14 654
Всъщност, отгледжането и възпитанието на децата Е сравнимо със специалност или курс.

Може и с опит. Съвети за отглеждане ме дразнят и от майки с деца, и от баби, всички, които не ми се иска да чувам. Леля ми като "стара мома" се отнася чудесно с децата, за жалост няма свои- щеше да е прекрасна майка.

# 26
  • Мнения: 6 167
Всъщност, отгледжането и възпитанието на децата Е сравнимо със специалност или курс.

Може и с опит. Съвети за отглеждане ме дразнят и от майки с деца, и от баби, всички, които не ми се иска да чувам. Леля ми като "стара мома" се отнася чудесно с децата, за жалост няма свои- щеше да е прекрасна майка.

права си, но все пак: могат да те дразнят неща , които не са представени пред теб по подходящ за теб начин, или ако не са искани. в такива случаи , като възрастен човек би трябвало да реагираш и да кажеш, че нямаш нужда от съветите им и дори да им кажеш "вие сте стари моми, които нямате деца, не сте ми в листа компетентни , смешни сте ми , защото не сте раждали , а много знаете". няма нищо лошо и не е лицемерно. Stop

наскоро моя приятелка ( биологичен родител на здраво и умно 3г. момченце) ми беше на гости за 10 дни и версията за пред детето за нейната липса беше, че е отишла за домати. оставям коментара (ни) настрана, той не е важен.
важно е, че знанието за това как да бъдеш добър родител не е хормонално обусловено.
то е въпрос на интелект, обучение и добри преценки.

# 27
  • Мнения: 4 629
Защо, само като ни се пръкне дете ли трябва да имаме право на виждане за възпитание?
Всъщност, отглеждането и възпитанието на децата Е сравнимо със специалност или курс.


И в кой точно университет се издава диплома "родител" след като мислиш че е сравнимо? Искаш да кажеш, че педагог и родител са синоними ли? Единствено животът може да те направи родител. Така си мисля аз

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Съвети можеш да даваш не само от позицията на родител, но и от позицията на някогашно дете. Проблемът обаче е, че съвети се приемат, когато са били поискани. Другото е натрапване и инстинктивно се третира като нахлуване в личната сфера, пък дори и съветът да е бил на място. Ама как си противореча  Embarassed

# 29
  • Мнения: 524
Искаш да кажеш, че педагог и родител са синоними ли? Единствено животът може да те направи родител. Така си мисля аз

Единствено животът може да те направи родител. Добре ще е, ако специалността и дипломата са за Родител-педагог. Защото познаваме родители, които са такива заради общия корен на думите родя- родител.  Peace
 Бих се радвала, ако думите родител и педагог са синоними. Ама на  Sad

Общи условия

Активация на акаунт