Как мислите,за секциото върви ли думата "родих"?

  • 15 315
  • 368
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 104
Естествено, че е раждане! Дали е естествено или със секцио са само подробности... а и не разбирам какво значение има как е, важното е бебчо да е добре. За протокола аз не съм раждала и така да се каже съм "безпристрастна" Simple Smile

# 91
  • Мнения: 7 186
Разбира се, че върви. Раждането е даряване на живот, по какъв начин е станало това няма никакво значение.
Ако е наложен форцепс при вагинално раждане, бебето извадено ли се води или родено?
Твърдението, че секциото не било раждане ми се вижда доста ограничено.

# 92
  • Мнения: 7 426
   Mай,темата постоянно тръгва в друга посока!
   Да,разбира се,Цезарово е вид раждане   -даряване на живот!Кой го поставя под съмнение?
   Въпроса е ,дали думата РОДИХ не предполага действие,което си извършил ти самия?
   Нали Цезарово е операция която се извършва върху теб.Оперираха ме, а не аз се оперирах,нали?
   Никой не казва,че Цезарово обезценява ролята на майката!!!
   Дали е правилно от гледната точка на граматиката да се изразяваш по този начин?

# 93
  • Мнения: 5 393
   
   Дали е правилно от гледната точка на граматиката да се изразяваш по този начин?

РАЖДАМ :

- давам живот|пораждам,
зараждам, произвеждам, създавам, давам, причинявам, предизвиквам, творя, сътворявам|давам реколта, събирам реколта, жъна, ожънвам|размножавам се, плодя се, умножавам се


 http://www.terminological.net/alpha/36664.html

# 94
  • Мнения: 11 607
Хайде сега в подфорум Татковци с темата - Мъже ли са тези,които не са ходили в казармата или да? И сега, когато премахнаха казармата какво ще правим - мъже вече няма да има, така ли?

# 95
  • Мнения: 492
Да, върви. И изобщо има ли значение как се е появило на бял свят малкото човече. Все пак важно е даването на живот. Понякога колкото и да искаш се налага да го "извадят". Аз родих естествено, но ако се беше наложило секцио, това значи ли че нямаше да родя???

# 96
  • София
  • Мнения: 1 775
   Въпроса е ,дали думата РОДИХ не предполага действие,което си извършил ти самия?
Раждах вагинално и определено не смятам, че без помощта на лекарите детето щеше да оцелее. Какво означава " ти самия". Нищо не правиш сам има акушерки, лекари... На този принцип раждане може да се каже само, ако си родила съвсем сама, както е в природата. Смешно е. Пак отговора на въпроса ми е ДА!

# 97
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Абе родих го Пришълеца, бе - секцио !

# 98
  • Мнения: 649
Разбира се,това е вид раждане все пак Peace
Без значение колко усилия е положила майката в самия родов процес.
С операция или без-детето се е родило,и за мен правилната дума е "родих".
Peace
Аз родих нормално, но ако ме бяха "резнали", за мен това е пак раждане!

# 99
  • Мнения: 1 426
Аз родих по естествен начин,но когато прочетох въпроса ти се замислих.Според мен "да ти го извадят" звучи доста..груго някак си.Ако на мен ми се случи бих отговорила "Да,родих със секцио"  То така си проличава и културата на човек...Понякога хората трябва да се замислят какво казват ooooh!
Да, абсолютно!

# 100
  • Мнения: 326
Категорично не! Върви думата - излюпих...
Една съседка /уж умна жена изглежда/, преди месец ми каза "Ама ти нали не си раждала... така, де, нали със секцио таковата..."    ooooh! ooooh! ooooh!

# 101
  • Мнения: 68
Аз родих по естествен начин,но когато прочетох въпроса ти се замислих.Според мен "да ти го извадят" звучи доста..груго някак си.Ако на мен ми се случи бих отговорила "Да,родих със секцио"  То така си проличава и културата на човек...Понякога хората трябва да се замислят какво казват ooooh!
Да, абсолютно!
Да, така е! И аз като се сетя, как една девойка, скоро също станала майка, ми каза веднъж "Ма нали ти не си раждала!" Ми к'во съм правила? На пазара ли съм ходила, да си го купя??? Раждала съм ми, и то само аз си знам с колко мъки и страхове!

Селма, само една лека поправка, ако позволиш  Hug
Имаш предвид сигурно "семантиката" на думата, а не "граматиката" Simple Smile

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Според мен върви,аз родих нормално

# 103
  • Мнения: 5 103
Аз казвам , че съм родила секцио Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 5 079
Разбира се, че и секциото е ВИД РАЖДАНЕ, какво друго може да е, след като на бял свят се появява ново човешко същество?
То по същата логика и за нормалното раждане могат да кажат, че "ще ми  извадят бебето" защото на практика и там ти помагат и ти акушират. Стига се и до шиене и пр. Не е нещо, което правиш сам самичка. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт