Защо не виждам шофьорките да спират на пешеходна пътека?

  • 3 281
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 818
Миналата седмица на околовръстното спрях на едно момче и момиче да пресекат, защото ги виждах съвсем скоро отнесени от някоя хвърчаща кола. Не беше на пешеходна пътека, но и нямаше наблизо такава. Е няма да ви обяснявам какво бясно свирене от мъжете шофьори зад мен настана в този момент.

# 16
  • Мнения: 15 619
Преди две седмици някъде беше. Свекърва ми шофира, аз се возя. И отдалеч виждаме как една баба циркулира напред, назад по пешеходната пътека и никой не спира за да може жената да мине спокойно. Притесних се като я гледах как танцува по средата на улицата. Свекърва ми наближи и спря, бабата мина, застана на тротоара, обърна се и като викна срещу нас, че не можела да мине... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Срещу единствения шофьор, който й даде път. ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Нямам думи!

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 12:06 от luna

# 17
  • Мнения: 4 473
Не ви ли омръзна тази тема? Мине се - не мине месец и хайде - жените шофьори пак биват съдени. Tired Очевидно някои хора си нямат друга работа, освен да следят кой, кога и как спазва/не спазва правилника.
Аз съм млад шофьор и за момента шофирам по всички правила. Както казват, обаче `старите кучета` - "Ще ти мине!", щото на пътя важи правилото "С нахалство към прогрес".
Да взема да пусна тема "Защо пешеходците са толкова нагли на пътя?", що ли? Сигурна съм, на всеки му е идвало да пребие някой такъв, който се хвърля да пресича платното без да се огледа, да се прави, че не те вижда или да се носи като `народна песен`, създавайки умишлено задръстване и не дай се Боже да ти се хвърли на капака - ти ще си виновен и на твоята съвест ще лежи, не той.
Във всички случаи подобно тенденциозно категоризиране е малко или много нереално, да не кажа смешно. Въпрос на възпитание е, бе хора - не на пол!

# 18
  • Мнения: 1 250
Хайде пак, за пореден път. Ако трябва да делим спиращите на пешеходна пътека на полове, ще кажа, че много повече жени съм виждала да спират, отколкото мъже. Слагам себе си също в това число. Ама то защото съм от прованса, ние тук сме сбъркани. И да, хората не са свикнали да им дават път на пътеката, затова си правите знаци кой да мине пръв /ама някои наистина са нагли, а други просто не знаят да пресичат/ И, да, омръзнаха ни такива теми, и да, въпрос на възпитание е, и да, както каза една съфорумка, не гледаш, където трябва.

# 19
  • Мнения: 1 992
щото на пътя важи правилото "С нахалство към прогрес".


Да бе, прогресът го виждаме всеки ден по новините Stop

# 20
  • Мнения: 4 473
щото на пътя важи правилото "С нахалство към прогрес".


Да бе, прогресът го виждаме всеки ден по новините Stop

Коментираш, без да си разбрала. Tired Това беше обобщаващо впечатление за родната картинка, а не личното ми убеждение, че така трябва да бъде.

# 21
  • Мнения: 1 992
Аз съм млад шофьор и за момента шофирам по всички правила. Както казват, обаче `старите кучета` - "Ще ти мине!", щото на пътя важи правилото "С нахалство към прогрес".

Мне, много добре разбрах.

# 22
  • Мнения: 1 858
Живея до едно кръгово Crazy и няма как ако искам да отида да пазарувам да не ми се наложи да пресека два пъти там за да отида  където искам. Честно казано като ме видят на пешеходната пътека винаги и от двете страни шофьорите спират Grinning. Жена да спре никога не ми се е случвало Thinking а на два пъти на същата пешеходна пътека щеше да ме отнесе патрулна кола Sick.

# 23
  • Мнения: 4 473
Аз съм млад шофьор и за момента шофирам по всички правила. Както казват, обаче `старите кучета` - "Ще ти мине!", щото на пътя важи правилото "С нахалство към прогрес".

Мне, много добре разбрах.


Нищо не си разбрала. Но аз разбирам, че ти е скучно и си търсиш забавление. Не си избрала подходящият човек, обаче. Ай, стига спам.

# 24
  • Мнения: 1 992
Но аз разбирам, че ти е скучно и си търсиш забавление. Не си избрала подходящият човек, обаче. Ай, стига спам.

Ще те разочаровам, но не си ми забавна. Ай стига спам.

# 25
  • Мнения: 727
Изцело съм съгласна с КРИСТА Peace Hug

# 26
  • Мнения: 15 619
Изцело съм съгласна с КРИСТА Peace Hug
Пък аз със себе си!!! Wink

# 27
  • Мнения: 727
Изцело съм съгласна с КРИСТА Peace Hug
Пък аз със себе си!!! Wink

хаха така и трябва,то иначе ще е шизофренизъм Crazy
извън шегата: и аз съм съгласна с теб...но става ? за това че УЖ жените трабва да са малко по-солидарни бре,много са ми отнемали предимството на пешеходна пътека,като правят ляв завой,и гледам с бебчето си на задната седалка,е ха сега...и тя ако незнае какъв зор е с количка по бълг.тротоари КОЙ

# 28
  • Мнения: 15 619
Стрелче го е казала малко по-нагоре.
 Не е от разликите в пола,
 а от разликите във възпитанието,
бих добавила и от степента на използваемост на пипето.  Laughing

# 29
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
моите наблюдения са че и пешеходците не са стока ама и шофьорите също
Пример: в Бургас до операта има подлез- осветен с магазини чист и прочие....А всички пресичат улицата отгоре newsm78 newsm78 newsm78
Обратното на кръстовището на новата поща завиваш надясно- светва зелено , колата потегля.Непосредствено след завоя има пешеходна пътека на която той е ДЛЪЖЕН да спре! Ама дали- там съм пресичала с години(учех в Руската а после  в БСУ) САМО И САМО НА ЧЕРВЕНО защото иначе ще си изкарам уроците  чакайки или някои темерут ще ме сгази за едното чудо.
някои от вас споменаха табели за пешеходни пътеки нямало... а няма ли зебра на самото шосе?
като цяло няма култура на шофиране  в Бг, но и пешеходците нямат навик да пресичат само там където е позволено.
Оправия няма освен ако не се започне ЗЕРИОЗНО с глоби , точки и прочие ама без НАШИ И ВАШИ и последно предупреждение и прочие.
Удари  ги в "джоба" и ще се замисли  дали ще го направи 2-ри път.
Това е!
Вили

Общи условия

Активация на акаунт