Новородено 1кг300гр., в 38седмица-въпроси

  • 14 041
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Как може толкова да объркат - с повече от 1,5 кг...
За съжаление не за първи път се случва такова "объркване". На моята снаха и бяха казали "огромно" бебе, на всяка цена секцио. Роди се 2050 в 38ма седмица  Thinking
milenazd, даже и да е до 7ми месец развитието, медицината вече е толкова напред, че ще го закрепят.
Дано всичко да е наред  Praynig

# 16
  • Мнения: 483
Дано се стабилизира детенцето и няма никакви лоши последствия Praynig Praynig Praynig
А мама и тати да са силни и да са скоро заедно!

# 17
  • Мнения: 1 877
Няма какво да се мотате,ами направо уреждайте транспортиране до МД.Там са най-добрите и с най-добро оборудване.Emoli ти е писала да попиташ и д-р Слънчева в подфорума Д-р Нивеа Бейби,само че тя не всеки ден има възможност да отговаря,а доколкото разбирам - няма време за губене...
С цялото си сърце се моля за има щастлива развръзка!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 775
Дано се пребори детенцето  Praynig. Познавам детенце ( сега голям младеж) родено 800гр. и при това преди 20 години. А за грешните мерки при мен също разликата беше  1,5 кг, само че в другата посока. Казаха 3,800, а се оказа 5300. Явно не може да се разчита.

# 19
  • Мнения: 2 746
А колко е ръста на бебето? Ако е примерно между 45-50 см значи все пак е доносено, но хипотрофично.То ще си навакса в последствие.Знам случай на жена с неврологично заболяване, която си е пила лекарствата по време на бременността, и дъщеря и се ражда 1.100 кг вследствие на лекарствата, но все пак здрава.Сега е на 23 години момата Simple Smile

# 20
  • Мнения: 24
Стискам палци и искрено вярвам, че бебчето ще се оправи! Много сили  и вяра на майката! Praynig Praynig Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 1 368
Ще се моля за майката и малкото човече! Praynig

# 22
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Какво става с бебчето ? Дано всичко да е наред  Praynig

# 23
  • Мнения: 356
Здравей,
Ще се опитам да те окуража малко.
Моята принцеса се роди в 34 седмица и тежеше само 1480 гр. и 42 см.Точното наименование е хипотрофни бебета.В моя случай имах калцирали кръвоносни съдове по плацентата и Криси не се е хранила достатъчно.Когато я видях за първи път беше толкова слабичка - буквално кожа и кости.Като си опънеше крачетата и кожата на коленцата и се сбръчкваше.Отначало първите няколко дни беше само на антибиотици и някакви вливания.След това започнаха малко по малко да я захранват със сондичка, като първо и даваха само по няколко капчици.Някъде около седем дена беше на антибиотици.След това започнаха терапия с Неорекормон, което мисля че предотвратяваше анемията при хипотрофни бебета.
Но слава Богу при нея нямаша никакви усложнения и беше в кувиоз около месец и нещо докато нададе нужните килограми.Изписаха я след месец и половина и тежаща 2600 гр.
Много съм благодарна на неонатологичното отделение в Плевен и на всички специалисти там.
Така че горе главата.Дано да няма никакви усложнения и след един-два месеца да си вземат бебчо в къщи.Ако всичко друго е наред и само теглото е проблем няма място за притеснение.Всичко ще се оправи.
Стискам палци и успех  Hug

# 24
  • Мнения: 346
Много кураж и вяра на майката и дано бебенцето да се адаптира бързо и да няма усложнения!

# 25
  • Мнения: 674
 Аз ще ти разкажа моя случай. Родих в Самоков, където живея. Бебето беше 1.950кг., роди се само 5 дни преди термина. Казваха ми, че ще е над 3 кг.!!! По принцип бебетата под 2кг ги пращат веднага в София, въпреки че имат кувиози и тук. Когато родих, главната педиатърка я нямаше (която всъщност ги праща), а бебето ми беше жизнено и съвсем нормално, затова не я изпратиха и си остана при мен. Беше само кожа и кости, както казва и mimetobl.Сега наддава добре, макар все още да е под нормата. В болницата й даваха специално мляко за недоносени и свали само 100гр. след раждането. След няколко дни почнах и да я кърмя.
 Бебчето е по-малко и с повечко проблеми, но ти разказвам това, ако мога с нещо да те успокоя. И при мен не разбраха каква е причината за ниското тегло. По едно време бях много болна и единствено за това се сещам, ако е оказало някакво влияние.
 Дано скоро пишеш, че всичко е наред! Praynig Praynig Praynig

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Стискам палци за бебчо!
Много сили на майката!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Стискам палци и аз и много кураж на майката! Hug
Големия ми син се роди 1600кг и 41 см - имах високо кръвно и белтък в урината и беше спрял да расте. Целия 8ми месец лежах в АГ, но след като разбраха лекарите, че бебето не расте, а кръвното не спада решиха да го родя със секцио. Беше 1 м в кувьоз и когато ми го дадоха тежеше 2 кг. Сега е един напълно здрав и много палав малчуган на почти 6год.

# 28
  • Мнения: 2 096
Моя приятелка роди бебе в 9м преноси 10 дни и то тежеше 1800гр 42см.. Сега е жизнена и енергична мома.. Диагнозата им беше хипотрофия.. Държаха ги в кувиоз доато наддаде до 2400гр.  Лекарите се сблъскват често с такива проблеми Има голяма надежда за бебето стига да е в добри ръце. Незнам дали е удачно преместване до Сф сега. Дано лекарите в ВТ да си разбират от работата..

# 29
  • Мнения: 1 685
ах много съжалявам за бебенцето че се е родило малко,сигурна съм че майката много е объркана и изплашена.Моят малък син се роди на 06.05  в 34 седмица едва 900 грама,все още е в кувиоз но вече взе да наддава и вмомонта е 1кг.i270 грама.искам да кажа на майката да не се притеснява защото сега медицината е много напред.за моя ЙОРКО казваха че няма шансове че не са му доразвити дробчетата че е твърде малък и няма да оцелее,но въпреки всичко той е добре наддава макар и бавно и дори е много жилаво дете.не се тревожи мила всичко ще е наред ще се моля за бебо и вярвам че ще се оправи ще видиш какво малко сладко и палаво детенце ще стане.
 Wink

----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 00:27 от Доня Туфиня

Общи условия

Активация на акаунт