Столче за кола...

  • 3 387
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 843
Добре си направила, дарена. Аз утре ще проверя на още едно място и после май ще се наложи да вземем Чиполино.
През носа ми излезна това столче, не знам от кога не съм ставала от компа, освен да заведа Ирина на детска, да взема Ирина от детска...накрая аз ще легна в него!!!

# 16
  • Мнения: 1 652
ДарЗаМен, на мен много ми се искаше да разбера закона другояче, ама после реших, че пътувам достатъчно много и дълго и е добре да си го имаме-столчето, не само заради закона.  И така реших, че е най-доре да взема до 36 кг. на Джордани- това беше най-благоприятния вариант. Колко струва Чиполиното?

# 17
  • на път
  • Мнения: 2 804
От както взехме Марти е със столче - едно и също за дълъг път. Не знам каква е марката, но е от Пинокио в Дружба, френско и струваше около 100 лв. Детето е свикнало в него - има 3 степени за настройване на седалката и допълнителни възглавнички за по-малки бебета. Не помня за колко кг точно беше, но си спомням, че ни казаха, че ще го ползва до 4 годишна възраст. Пътуваме често до Варна и зимата на ски и спи като упоен в него. Свикнал е и знае, че трябва да се пътува така.
Аз съм с "портативна" кола и взех една седалчица за нея, която ползва коланите на задната седалка, но с тази кола се пътува само в града. В началото монтирахме и демонтирахме големия стол но ми дойде до гуша да го разнасяме ....

# 18
  • Мнения: 1 843
Днес гледах Chipolino, около 145 лева беше, но седалката ми се видя ужасно твърда, иначе на дизайн го докарват, но на детето все пак трябва да му е удобно. И без това, на тази възраст д-тата не са им много подплътени.
Взех Cam, 9-36 kg., 155 лева. Облегалката може да се махне и да остане само седалката. Мекичък е и има катарама за да придържа колана и да не "беси" детето.

То и на мен ми трябва такава катарама  Wink , ама няма!

Туй то, проблемът е решен.

Благодаря на хората, които ми писаха с желание да ми помогнат.

# 19
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
DarZaMen
Извинявай ама в момента въпреки и къса, нямам сили да изчета темата.
Закона, ако не се лъжа, е за деца до 3 годишна възраст, а доколкото виждам твоето е на 4+ 
За друго детенце ли търсиш???   bouquet   newsm78   bouquet

Не бързай да купуваш, а провери закона. Верно че до 18 г. се водят деца, ама няма все в столчета да ги държим,я!!!  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 843
Карол, не ми се рови сега за да цитирам, но касае най-общо: деца до 12 години, до 150 см. и 36 кг. Надвиши ли се един от дадените параграфи, задължението отпада.

А Иринка има още хляб да яде, докато стигне 150 см. и 36 кг... Laughing

Междудругото, столчето е доста удобно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 104
тази тема ми идва идеална да задам следния въпрос:
как стои въпросът с возенето в такси? значи ли че всички таксита трябва да са снабдени с детско столче? или таксиметровите шофьори ще отказват да те возят с малко дете поради страх от глоба newsm78

# 22
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
тази тема ми идва идеална да задам следния въпрос:
как стои въпросът с возенето в такси? значи ли че всички таксита трябва да са снабдени с детско столче? или таксиметровите шофьори ще отказват да те возят с малко дете поради страх от глоба newsm78

 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green И аз съм си го мислела това.
Моят бебешор е роден в чужбина и там глобите освен че са мнооого по-големи за без столче, а и не можеш да минеш с10 лв. за катаджията. Там ако е съвсем малко детето,те молят за таксито, да си носиш столче. Но  има една
 малка подробност,че почти всички имат, защото най-малкото от родилния дом не можеш да изпишеш бебето без такова столче  ooooh!
  Аз мисля че то е и за собствено успокоение детето да е обезопасено

# 23
  • Мнения: 1 652
В сутрешния блок по BTV преди 2 дни говориха, че такситата, които искат да возят  и майки с деца- трябва да имат такова столче.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 104
лелееее
представям си как ще го спазват
значи тва е, няма такси, мааш си с автобуса, не дай си Боже, се случи нещо и ти трябва спешен превоз ooooh!
а вярно ли е, че деца над 4 години могат да се возят с придружител на задната седалка и без столче newsm78

# 25
  • Мнения: 6 323
Извинявам се, но ще заключа темата.
Причините:
1. Тази тема не е за този подфорум и не виждам какво общо има с тематиката му.
2. Има две теми, обсъждащи новия закон - една в Клюкарника и една в На път...
3. За теми от рода "Някой да продава...?" има подфорум  за обяви "Купувам, търся, наемам" и Продавалник.

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 03:26 от Mamma

Общи условия

Активация на акаунт