НАТрАПчИВА НЕВрОЗА И ХОмЕОПАТИЯ

  • 4 759
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 82
АмИ ДА ВИ КАЖА АЗ НЕ СЪм СПЕцИАлИСТ В ДАДЕНАТА ОблАСТ И ЗАТОВА СЕ ОбрЪЩАм КЪм СПЕцИАлИСТИ.А АКО ТЕ НЕ СА ДОСТАТЪчНО ВЕЩИ В ПрОФЕСИЯТА ТОВА Е ЗА СмЕТКА ОТНОВО НА ПАцИЕНТИТЕ.И ПрИ НЕВрОлОЗИ СЪм ХОДИлА В НАчАлОТО-ДОрИ ЕДИН СЕ ОПИТА ДА ПрЕПЕчЕлИ мАлКО ПАрИ НА ГЪрбА НА СИНА мИ КАТО СЕ бЕШЕ ПрЕДСТАВИл И НА ПСИХОТЕрАПЕВТ С ДОСТА ОПИТ.мАлКО мЕ Е ЯД чЕ ПрИбрА В ДЖОбчЕТО СИ ОКОлО 300лВ. ЗА 6 ДНИ.И ОЩЕ ЩЕШЕ ДА ПрИбИрА АКО НИЕ НЕ СПрЯХмЕ ТОЗИ ФАрС.НО ВСЕ ПАК АЗ ТЪрСЯ  лЕК ЗА ДЕТЕТО СИ.И НА ГлЕДАчКА СЪм ХОДИлА-мАКАр чЕ ТЯ В ГОлЕмИ ИНТЕрВАлИ мИ КАЗВА ЕДНО И СЪЩО-ДЕТЕТО ЩЕ СЕ ОПрАВИ В ДЕПрЕСИЯ ГОлЯмА Е.бАВНО ЩЕ СТАНЕ НО ЩЕ СЕ ОПрАВИ.
А В КАКВО СЕ ПрОЯВЯВАТ НЕГОВИТЕ НЕрАЗПОлОЖЕНИЯ-ПОВТАрЯ ОПрЕДЕлЕНИ ДЕЙСТВИЯ ПО НЯКОлКО ПЪТИ.НАПрИмЕр ДА СИ мИЕ рЪцЕТЕ.ПО ЕДНО ВрЕмЕ С ВрАТИТЕ ПрАВИШЕ ТАКА.КОГАТО СЕ ОблИчА ПОНЯКОГА СВАлЯ И ОблИчА ПО НЯКОлКО ПЪТИ.КАЗА НИ чЕ АКО НЕ ГО НАПрАВИ НЕЩО лОШО ЩЕ НИ СЕ СлУчИ.ТА В ОбЩИ лИНИ Е ТОВА.мОЖЕ И мАлКО ОбЪрКАНО ДА СЪм ОбЯСНИлА НЕЩАТА НО ВЕчЕ И АЗ САмАТА СЪм ДОСТА ОбЪрКАНА ОТ ОбЯСНЕНИЯ. Peace

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Проблема на сина ви не е Неврологичен, а Психиатричен, но с Транквиланти или Психотропни лекарства не може трайно да се реши, а един психиатър, няма какво друго и да ви изпише...

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 00:38 от Aleksander

# 17
  • Мнения: 82
александър всеки сазва че е добър специалист в областа която работи нали?ТИ СЪЩО ТВЪрДИШ ТОВА.ВСЕКИ ОТрИчА ДрУГИЯ И НАКрАЯ СТАВА ЕДНА ГОлЯмА КАША В ГлАВИТЕ НА ХОрАТА И СЕ чУДЯТ НА КОГО ДА ВЯрВАТ. Peace

# 18
  • Мнения: 82
 PeaceАЗ ЗНАм чЕ ПрОблЕмЪТ Е ПСИХИАТрИчЕН.

# 19
  • Мнения: 143
Само не се отказвай, моля те, търси и вярвай, че ще намериш точния лекар.
С хомеопатия, още през първия месец би трябвало да видиш промяната, която може да не е голяма, но пък крачката ще е направена.
Съчувствам ти, защото моето дете, пък живееше в света на собствените си фантазии. 

# 20
  • Мнения: 130
Слушала съм за подобни мисли и действия. Не съм специалист, но по редица съображения съм наблюдавала и преживяла това, а опита учи. Това е проблем на фината и ранима психика, на чувствителните хора, които силно обичат, много бързо се привързват и  вярват в разни "бабини дивитини" и разни сили и деца, които имат страх от загубата на нещо любимо.  Имах приятелка, чието дете непрекъснато докосваше лампите, защото мисловно си представяло, че ако не го прави този ритуал ще умре мама или тати или... Или пък ходеше странно по плочки, мислейки си, че по белите се случват хубави неща, а по черните лоши.
Не водете детето по психиатри и разни други- няма да го разберат. Хапчетата само ще го омагьосват, без траен ефект. Опитатйте Вие и семейството да му помогнете. Например, щом облича дрехите си по няколко пъти или щом повтаря последователни действия, защото ще се случи..... то вие му дожажете, че няма да се случи, като например се съгласите той да не облича повече от един път дрехите на Ваша отговорност. На другия ден му припомнете, че нищо не се е случило и няма да се случи, пък и да се случи голяма работа. И така... влезте в крак с психиката му. Това е един омагьосан кръг типичен за пубертета.
Като малки имах приятелка, която беше хахо бръм и която все викаше духове и с една книга ги питаше. Аз и сестра ми имахме страх от духовете. Веднъж сме извикали един дух, влиза брат ни с гръм и трясък, а ние бели пребледнели и уплашени му казваме, че в стаята има дух и сега е ядосан и ще ни отмъщава. Брат ни ни изведе от този омагьосан кръг, като взе книгата, трясна я в земята, взе да се хили като луд на нашите глупости и после повтори нашите действия с книгата, като взе да си вика неговия дух и смях смях  hahaha - повече никога не вярвахме в това.
Миличка, натам те насочвам. Трябват емоции, трябват други полезни занимания, опитайти и със спорт. докажете, че противно на мислите, вие сти живи и здрави и света е същия.
Желая Ви много успех! newsm53

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Mama Plovdiv - Механично се опитваш да проектираш твоите проблеми върху детето, без да знаеш за какво конкретно става въпрос.
 
vania_ltz
Цитат
александър всеки сазва че е добър специалист в областа която работи нали?ТИ СЪЩО ТВЪрДИШ ТОВА.ВСЕКИ ОТрИчА ДрУГИЯ И НАКрАЯ СТАВА ЕДНА ГОлЯмА КАША В ГлАВИТЕ НА ХОрАТА И СЕ чУДЯТ НА КОГО ДА ВЯрВАТ. Peace

  За съжаление колко повече хора пишат, толкова различни мнения и съвети ще чуеш.

  Затова на конкретния ти въпрос, отговарям за последен път съвсем конкретно: Да, един истински Хомеопат ще се справи още с първото точно предписано Хомеопатично лекарство с проблема на детето, и след месец вече смътно ще си спомняте за тези неприятности!

# 22
  • Мнения: 130
Е, ако така се възприема - Ваш проблем. Който иска да приеме мнение о.к, на никого не втълпявам нещо си .... Но не мисля, че наливайки се с някакви тревни отвари се лекува психика.

# 23
  • Мнения: 1 737
Но не мисля, че наливайки се с някакви тревни отвари се лекува психика.
Не само, че се лекуват много дълбоки психологични проблеми, но и без лоши последствия и странични ефекти на всичкото отгоре.
Хомеопатията няма нищо общо с билколечението, ако това се има в предвид под "тревни отвари", много по-силна е. И изобщо не е само на растителен произход.
Относно наливането - "наливат" се по около 2 капки на върха на езика средно на месец в повечето такива случаи.

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Е, ако така се възприема - Ваш проблем. Който иска да приеме мнение о.к, на никого не втълпявам нещо си .... Но не мисля, че наливайки се с някакви тревни отвари се лекува психика.

 Мама не сърди, но наистина ли твърдиш че хомеопатията се занимава с, цитирам:  "някакви тревни отвари"?! LOL! - това означава че не правиш разлика м-у хомеопатия и билкарство, а тя е много съществена.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 14:08 от Aleksander

# 25
  • Мнения: 130
Alexander, аз съм човек реалист. Мога да повярвам в нещо, което има траен резултат. Уважавам съвременните методи на лечение и съвременната медицина.

# 26
  • Мнения: 38
PeaceАЗ ЗНАм чЕ ПрОблЕмЪТ Е ПСИХИАТрИчЕН.

Вероятно става дума за натралчива невроза или обсесивно-компулсивно разстройство - неврозата не е психоза! Т.е. не е от тр.нар. тежка психиатрияу, така че не се притеснявайте, състоянието е обратимо. Наистина се свържете с класически хомеопат.

# 27
  • Мнения: 119
Голяма съм и колкото и налудничаво да звучи ,но аз също страдам от натрапчиви мисли и понякога имам панически кризи. Това са състояния на психиката и нервната система. Според мен детето има нужда от детски психолог. Аз лично ходя при психиатър -  невролог, защото в нашия град няма психолог. Не пия силни лекарства, но и слабите ми помагат. Успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 285
Извинявам се, че се намесвам в чуждата тема. Ако има някой, който успешно се е преборил с натрапливи мисли, и не го затруднява, да ми пише на лични.

Общи условия

Активация на акаунт