az izkam da popitam koia e nai hubavata kozmetika za novorodeni bebeta

  • 7 193
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 711
За мен Клоран и Мустела,но разбира се съобразено с това дали съответната марка ще понесе на бебето.

тази, която бебетот ти понася най-добре, т.е. подходящата за него.
Просто копуваш тестерчета и пробваш, например моя от така прехвалените бюбхен се обрива, мустела стелатопия , не му помогна да избегне атопичен дерматит, и изобщо не действаше добре на сухата му кожа. Сега сме с продукти на линола.
За това, не съди за това колко е хубава една козметика, по това колко майки ще ти кажат, че я ползват....и друго, аз бих избрала медицинска козметике - обикновенно са малко по-скъпи, но понеже ги продават само по аптеките и се водят лекарствен продукт, търпят повече контрол и поне няма да попадаш на ментета...

Рекламата във форума е забранена. Същото би следвало да се отнася и за
антирекламата. Затова бихме желали да дадем следната информация:

 

И не мога да се сдържа да не реагирам на предния постинг.Защо,когато някоя майка изрази мнение,че дадена козметика не понася на детето и веднага се реагира,че видите ли това не било от козметиката,ами от дрешките и храната.
В крайна сметка това е тема за изразяване на мнения,положителни или отрицателни,вкл. и на марката,на която Вие вероятно сте вносители.
Но нямате нищо против някои горни постинги,в които майките са доволни от Вашата марка, нали?
Винаги за всяко нещо има доволни и недоволни!

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
Неделчев-Неделчев
ще отговарям по точките
1. Детето ми се обриваше от олиото с невен и от крема за студено време на бюбхен, а гела за тяло и коса с дозатора мн му изсушяваше кожата. За това пък на същата фирма крема за подсечено дупе, беше единствения , който оправяше всяко зачервяване, както и рани от подсичане от мокрите кърпички на памперс. Явно някои неща не му понасят, от новороден е с много чувствителна , суха кожа.
2. С памперси на памперс сме от както се е родил, не се е обривал от тях, от дрехи също - винаги е носел само 100% памук и пера само с 1 прах за пране, все пак дрехите си му останаха същите и преди и след ползването на дадените продукти. Памперси в парка не сменям, случвало се е най-много 2-3 пъти по изключение...За сокчето или храната - тогава синът ми беше все още само на кърма.
3.  Е за това писах първо, че най-доброто за едно дете е това което на него му понася най-добре, за нас това се оказа именно меудицинската козметика и то съвсем не всяка.
4. Така е сигурно, просто наистина на другите продукти се случва по някои малки гарважчета да продават ментета...не само н бюбхен, но и на какво ли не....така че предпочитам от аптеката - с надеждата че там по-трудно ще попаднат "имитациите" или ако не , то поне от големите магазини само купувам, незаисимо , че излизат принципно мааалко по-скъпо...
5. не смятам, че има нещо общо с поста ми...
6. и аз посъветвах същото още във второто изречение на поста си....

Така сега да питам, като рекламата не е позволеноа - тогава какво са тези 20 др коментара по темата - "Бюбхен", "Мустела", "Клоран" и защо според вас аз нямам право да кажа, че за моето дете тези марки не са били удачен избор и след ползването им е имал проблеми???

# 17
  • Мнения: 70
Да! Ние сме вносители на козметиката "БЮБХЕН". Темите за различните марки
бебешки козметики във форума са безброй. Може да се провери дали в някоя
от тях сме си позволявали да правим реклама на "БЮБХЕН" и антиреклама на
някоя друга марка. И забележете, ние винаги публикуваме информации под
ника "Неделчев-Неделчев". Не използваме други, защото винаги сме се опитвали
с информацията която даваме да бъдем коректни към посетителите на форума и към колегите си. В тази тема се включихме, защото останахме изненадани от това, че
една майка е недоволна от една натурална и една медицинска козметика. При
положение, че и двете са едни от добрите козметики. Интересно, каква реакция
щеше да има,  ако колегите от "Мустела" ни бяха изпреварили с тяхна публикация?
Трябва да се знае, че факторите, които влияят на едно дете са много. Не само
от дрешките и храната. Това го използвахме за пример. От огромно значение е и
това как се съхранява козметиката. Тя не трябва да бъде изложена на пряко
слънчево въздействие или да се съхранява в близост да топлинен източник. Как ще
реагирате на майка, която:
- подгрява крема срещу подсичане на парното, за да омекнел
- топли на водна баня слънцезащитния крем, за да го нанася по-лесно
- сипва в масажното олио зехтин, защото бил полезен
- изварява за по-сигурно залъгалката-термометър във вряла вода
- топи залъгалката на бебето си в мед
И още много други такива примери. Но къде в Европа, захранването на децата с
пюрета и сокчета ставаше дълго време след деветата седмица? Къде в Европа,
след като майката роди й се взима бебето и няколко дена се храни на изкуствено
мляко? Да споменаваме ли, че това се случва в България? Именно поради това в
предния ни постинг в т.5 споменахме за едно медицинско звено в ЕВропа. Там
има акушерки, който започват да консултират майките от момента в който се
установи, че са бременни. И ги съветват много професионално в продължение на
девет месеца, че и след това. Учили са и са минали специална практика, така че
със съветите си да са максимално полезни на майките.
Опитахме се съвсем бегло да дадем няколко съвета, но явно сме си губили времето
напразно. Все пак форума е място, където би трябвало да се дават наистина
полезни съвети. Особенно към тези, който не знаят и истински се интересуват
по определени въпроси.

# 18
  • Мнения: 2 467
Цитат
В тази тема се включихме, защото останахме изненадани от това, че
една майка е недоволна от една натурална и една медицинска козметика.

Неделчев-Неделчев, случва се и това понякога. При моето дете също продукти от двете марки не понесоха. От Мустела Hydra bebe, от Бюбхен едно от измиващите гелчета - немога да бъда точна в момента, защото го ползвахме преди година. А аз съм майка, която много много държи на хигиената и продукти/дрехи/козметика която се ползва за детето и.  Не съм недоволна, защото на моята кожа добре подействаха  Grinning , но за моето дете, за съжаление не. Та има и такива бели птици, на които една натурална и една медицинска козметика не понасят.
Не го считайте като антиреклама  Hug

На въпроса: пробвайте и ще намерите "вашата" марка  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 44 121
В крайна сметка съгласете се, че няма универсална козметика, която да понася добре на всеки тип кожа, какво остава за всяка бебешка кожа....и ако сте чели всички тези теми, които се публикуват ще разберете, че не съм единствената , на чието дете не са понесли добре тези или други марки....
И благодяря, но знам как да ползвам козметика, да чета опътвания и да ги спазвам...знам как и да поддържам хигиената на моето дете...примирете се че в някои случаи козметиката ви не е идеална, особено при деца с проблемна кожа, алергии и атопични дерматити, които често са зложени генетично. И това не е антиреклама, а споделяне на опит и мнение, за което е и този форум.
А това, че вие пишете тук, с ник, с името на фирмата ви и давате инфо за конкретните си продукти и понякога дори ги препоръчвате си е 1000% реклама. Всички тези коментари, които са в полза на козметиката ви също са реклама за нея и вас.
И не мисля, че моя опит е излишен и неполезен. Смятам, че майката трябва да знае, че има и такава вероятност.
А знаете ли, че при много деца, особено новородени невенът може да се яви голям елерген???(това от лекар, не е мое мнение). А го има и в двете бебешки олиота, да не говорим за цялата серия с невен...

# 20
  • Мнения: 353
Weleda-100% натурални съставки (www.weleda.com на бг,за съжаление няма
Дори не знам внася ли се у нас,така че не правя реклама.Нея ползвам и съм щастлива,че понася идеално на сина ми.

Бях фен на Клоран и Мустела,но много изсушават кожата на бебето...А откакто се запознах с проучването на Гринпийс(http://www.greenpeace.fr/vigitox/produits.php?cat=35 определено много внимавам за съставките на даден продукт.
Нивеа определено не ме понесе-обрина му се дупето от крема против подсичане...

Бюбхен не я познавам...

Много внимавам и за праха,с който пера дрешките му...

Неделчев-Неделчев  Да,аз съм от късметлийките със следена бременност и сестри на разположение 24 часа в родилното.Тук определено имате право и в БГ сме на светлинни години в това отношение.Тук не се сменят пампи по градинките също...Дадоха ми детето няколко часа след като се роди,не са му давали мляко...

# 21
  • Мнения: 1 925
Себа Мед и Мустела. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 897
Из използвам Мустела и Чико.  Simple Smile

# 23
Aз реших да ползвам продуктите на Лавена от серията "бочко"-крем,т.мляко,олио и шампоан.Детето ми се чувства много добре.Защо да плашаме повече за медицинска козметика и да правим чувствителни децата си, ако не е наложително.

# 24
  • Мнения: 70
В крайна сметка съгласете се, че няма универсална козметика, която да понася добре на всеки тип кожа, какво остава за всяка бебешка кожа....и ако сте чели всички тези теми, които се публикуват ще разберете, че не съм единствената , на чието дете не са понесли добре тези или други марки....
И благодяря, но знам как да ползвам козметика, да чета опътвания и да ги спазвам...знам как и да поддържам хигиената на моето дете...примирете се че в някои случаи козметиката ви не е идеална, особено при деца с проблемна кожа, алергии и атопични дерматити, които често са зложени генетично. И това не е антиреклама, а споделяне на опит и мнение, за което е и този форум.
А това, че вие пишете тук, с ник, с името на фирмата ви и давате инфо за конкретните си продукти и понякога дори ги препоръчвате си е 1000% реклама. Всички тези коментари, които са в полза на козметиката ви също са реклама за нея и вас.
И не мисля, че моя опит е излишен и неполезен. Смятам, че майката трябва да знае, че има и такава вероятност.
А знаете ли, че при много деца, особено новородени невенът може да се яви голям елерген???(това от лекар, не е мое мнение). А го има и в двете бебешки олиота, да не говорим за цялата серия с невен...


Ще дадем още малко информация. Не реклама, защото някой не прави разлика от
информация и реклама.
Невенът /Calendula officinalis/ е растение, което от доста отдавна се използва в народната медицина. Благодарение на неговите положителни свойства в последните
години намира все повече приложение в бита. Екстракта от невен се извлича от
цветовете на растението. Стимулира регенерирането на клетките и успокоява чувствителната и възпалена кожа. В същото време подхранва сухата и чувствителна
кожа. Има антисептични свойства. ПРАКТИЧЕСКИ НЕ ПРЕДИЗВИКВА АЛЕРГИЧНИ РЕАКЦИИ. Ако ползвахме някакъв ник бихме си позволили да коментираме компетентността на лекаря, който Ви съветва. Много от продуктите на "БЮБХЕН" са преминали изпитания в DHA /Германски съюз за помощ при кожни проблеми и алергии/ и се препоръчват като основна грижа за кожата, тъй като се понасят много
добре и от хора с алергии. Тези продукти носят печата на DHA. Олиото с невен на
"БЮБХЕН" носи именно такъв печат. Затова ако ползвахме някакъв ник бихме си позволили да използваме друг стил в коментара си за това колко компетентни мнения
публикувате във форума.
И още веднъж заявяваме, че до този момент с нашите публикации във форума не сме
правили никаква реклама на наши продукти. Дори не сме се включвали в теми, които конкретно касаят продукти предлагани от нашата фирма. Това може да го провери всеки, който желае. Винаги сме давали информация и съвети за неща, за които сме сигурни. Не сме си позволявали да публикуваме неверни неща само за да трупаме
публикации и актив във форума. В сферата на детския бизнес сме вече повече от 15 години. Знаем и сме запознати с много от качествата на предлаганите бебешки и детски продукти в България. Никъде не сме си позволили да коментираме продуктите
на колегите вносители, защото познаваме детайлно свойствата,  единствено на предлаганите от нас продукти. Не си позволяваме да взимаме отношение за даден продукт без да знаем достатъчно за него, защото няма да сме полезни на питащия.
А в работата си с клиентите, винаги сме се стремяли да бъдем точни и коректни.
На никого не сме препоръчали да използва прехвалената козметика "БЮБХЕН" или
медицинската козметика "Мустела". Изказахме неангажиращо нашето мнение. Което
не се хареса. Е, какво пък! За всеки влак си има пътници.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 121
ОК може да напишете още стотици такива постове, но нито един от тях няма да промени факта, че моето дете (а и не само то) е имало проблем след употребата на един от продуктите, на които сте вносители.
Спирам да пиша по въпроса, факта си е факт, а спора, които създадохте е напълно излишен....мнението ви съвсем не е "неангажиращо", а доста нападателно...но евентуално е въпрос на разбирания и възпитание.
И мн добре знам какво е реклама, скрита реклама ит.н., знам и съвсем подсъзнателно как биха реагирали много хора само на факта, че си правите труда и сте така мили да пишете във форума....

# 26
# 27
  • Мнения: 421
vsi4ki znaem ili pone sme chuvali za dobra bebeska kozmetika a men me interesuva koia kozmetika naprimer pomaga pri seboreia i

# 28
  • София
  • Мнения: 2 044
Аз съм доволна от Мустела и досега сме с нея

# 29
CHICCO естествено, иска ли питане
Пробвали сме доста различни фирми но от CHOCCO сме най доволни

Общи условия

Активация на акаунт