Мами в Италия 59

  • 18 669
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
Добро утро дружки !!!

Моргъс, какво е пасаван?  newsm78

Лек ден на всички.

# 16
  • Мнения: 5 475
Буонджорно и от мен. Hug

  Анджи пасаван е временен паспорт за завръщане в България.Предполагам ,че Юли иска като си иде в Бг да оправи документите на малката,понеже и двамата със съпруга й са българи.
 Юли не знам за децата как е ,но за възрастни пасаван мисля имаше 30 дневен срок на валидност. PeaceПитай по телефона след обед.  Rolling Eyes
  Този уикенд голямо оживление тук. Laughing Все ,когато ме няма да пиша.. Sunglasses
  Ние бяхме при свеки ,голяма простотия тази жена ,след 5 мин. разговор започна : май съм била напълняла (от 2 години съм си на същите кг) Shocked,Массимо бил пусна шкембе.. Crazy Видимо се зарадва ,че вижда за последен път дъщерята,направо заяви,че тъкмо сме щели да имаме време да й направим брат, Shocked все едно ми е пречела досега  #Crazy
   Tired Да не говорим за селяндурите из селцето.Излезнахме на разходка тримата и пред църквата срещнахме една двойка приятели на свеки,които говореха с друго семейство.Като ги поздравихме жената каза,че се радва да види дъщеря ми и колко била голяма. Rolling Eyes Мъжа от другата двойка в разстояние на половин минута изтърси : ама как моя дъщеря,не била ли и на Массимо,как така като сме съпрузи,откъде се била взела.. #Crazy жена ми го побутна и се извини,че много бил любопитен и си тръгнаха.
  После приятелката на свеки взе да смотолява ,че не трябвало да казва "дъщеря",а може би "сестра" ooooh!... Е тук не издържах вече и казах ,че нито се срамувам ,че имам дете,нито мисля да го крия. #Cussing out
   Не съм нито първата,нито последната която се е омъжила повторно.  Crossing Arms

    Гледам за олиото сте говорили.Ние вземаме само олио Карли (което ти донасят с камионче у дома)средно скъпо е една бутилка е ? 6,25 ,но пък е много качествено. Peace А вина ,например ни карат всяка есен от едни приятели на свеки от юг.  Peace

   newsm78 Анджи ,кога ти каца полета на 8ми. И ние пътуваме на същата дата ,но от Милано,нашия полет пристига в 14,30 бг време. Rolling Eyes

 
 

# 17
  • Мнения: 438
Гери, здравей мила. Кацам в 9:30 a.m. Да не забравиш да ми звъннеш преди или след морето. Защо свекърва ти вижда за последен път Боряна. Тя да не се връща в БГ окончателно? Ох ох ох, нямам какво да кажа за поредната простотия, както и за репликите на свекърва ти. Предполагам не си си ги сложила на сърцето подобни глупости.
Гери, благодаря за разяснението за пасаван. Аз все още чакам да сложат печата си от куестурата върху документа на Маттео. Надявам се да не ме забавят повече от 10те дни които ми обещаха. Ако ме забавят, няма как на 8ми да се лети. ужас.

Ние олио взимаме всякакво, много много претенции нямаме към марка. ориентирваме се между 4 и 6 евро, пък както дойде.

# 18
  • Мнения: 2 617
Добра седмица и от мен!   bouquet

Гери, все забравям да ти пиша, че правих баницата вече два пъти и се хареса на всички (за мое голямо учудване), включително на свекърва ми. Взех си точно от корите фило от Auchan. Правих и с паста сфоля разни неща. Наистина е като бутер тестото в България. Така че благодаря за информацията  Heart Eyes
И моята свекърва преди няколко седмици си беше втълпила, че Давиде бил много надебелял. Идва една вечер специално да ми говори, защото мисли, че аз съм единствения начин, чрез който може да му се влияе  Laughing  Стана ми малко смешно, защото нито има корем, нито аз би трябвало да му давам съвети за това, как да се чувства и какво да прави със себе си, а и като й ходим на гости, все настоява да ни храни с какво ли не  Crazy Вече я забрави тази тема тя, а и той от около две седмици почти е спрял да яде заради баща си.  Cry
Ние имаме не знам, колко вида олио, не само зехтин, но не го избирам аз, защото нито разбирам, нито го ползвам (дори на салатите не си слагам). Тук ми става лошо като ги гледам, колко олио изливат, като започнат да се хранят  ooooh!
Днес се събудих в 6 и не можах повече да мигна, въпреки че се чувствам изморена.
През нощта е валял дъжд и имам чувството, че възздухът е ужасно влажен, направо не мога да дишам. А и бебката не е спряла да се движи днес, струва ми се, че не може да си намери място. В събота вечерта, след като се прибрахме (нито толкова късно, нито сме правили, кой знае какво), коремът ужасно ме болеше, беше на камък.
Гери, може свекърва ти да е решила, че като ти казва, че си напълняла, ти прави комплимент  Party

# 19
  • Мнения: 5 475
Анджи,разбира се,че ще ти звънна. Heart Eyes Hug Вероятно след морето. Peace
  Дъщеря ми се дипломира тази година и от септември заминава да учи в Холандия.  Peace
  В смисъл ще се виждаме ,но няма да живее при нас. Peace
  В началото ме дразнеха доста репликите на свеки ,понеже само глупости са и в усатата,но вече взех да й свиквам.
  Tsugumi ,радвам се за баницата.  Hug И моя мъж много я харесва за закуска,казва че го засища повече ,отколкото дежурната италианска закуска.  Wink Ако искаш да ти пратя на мейла някой рецепти (имам сканирани от бутер тестото Белла,както и извадени от различни места) newsm78
  И при нас снощи едва се прибрахме и се изсипа един дъжд... #Crazy
 

# 20
  • Мнения: 1 467
  Ние бяхме при свеки ,голяма простотия тази жена ,след 5 мин. разговор започна : май съм била напълняла (от 2 години съм си на същите кг) Shocked,Массимо бил пусна шкембе.. Crazy  
 

И моята съседка все ме пита кога ще ми спадне шкембето  Joy

# 21
  • Мнения: 5 475
по отношение на тактичност в много случаи тук нивото е под нулата... Crazy

# 22
  • Мнения: 2 617
по отношение на тактичност в много случаи тук нивото е под нулата... Crazy

Подкрепям изцяло! Вчера точно това се опитах да обясня тук, но никой не ме разбра  Sad
 Гери, прати ми!  Peace Аз съм маниак на събиране на рецепти, точно разглеждах, какво да измисля за обяд.

# 23
  • Мнения: 438
Еееееее...искам и аз рецепти. А тук аз съм обходила всички супермаркети и не съм успяла все още да намеря кори за баница. Моля ви кажете ми кои са тези кори които сте открили...аз мога да съществувам само на баница и таратор  Party Party

Цугуми, още нямам резултат за Зайчето Питър.

Гери, твоята щерка ме изумява. Само така.  Peace

  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 379
Здравейте.
Записвам се за темата.

Оказа се, 4е моят мастит не бил истински гаден и мъ4ителен мастит, понеже нямам достатъ4но мляко за целта. Ходих в болницата, акуШерката ме видя, даде ми някои съвети, каза, 4е Ще ми мине бързо и позна. Ве4е съм ок Wink
Хап4е за спиране на кърмата не ми даде, понеже нямало било смисъл от него при толкова малко кърма.

През уикенда имахме гости от Франция. Приятно беШе, но е изморително в продължение на 2 дена да имаШ трима други дуШи в къЩата си. Сега ми е хубаво, 4е сме си пак ние и 4е е тихо и ску4но Laughing Сигурно съм голям темерут, но така ми е добре.
Оба4е предимството на пълната къЩа с народ е, 4е винаги има кой да ти държи и занимава бебето Laughing Не е съЩото, когато се редуваме само двамата със Симоне, не.

# 25
  • Мнения: 2 617
 Анджи, за тази паста става дума:

http://www.buitoni.it/content/products/view_products.asp?id_prod … s_CasaBuitoni.xml

Tи как правиш таратора?  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 438
Ани здравей, радвам се, че си добре. Много поздрави на Андреа, сигурно много е порастнал и променил.  Hug

Деси, благодаря ти, ама това не е ли като бутер тесто? Аз таратора в началото го правех както се прави, слагах перцата на финокиото, но нямат същия вкус като българския копър и затова сега добавям магданоз. Става готино, въпреки че с българските продукти е съвсем друго нещо.  Peace

# 27
  • Мнения: 2 617
Aнджи, аз съм решила да опитам да засадя копър тук, че без него не може  Naughty
Бутер тестото се казва pasta sfoglia
http://www.buitoni.it/content/products/view_products.asp?id_prod … s_CasaBuitoni.xml

# 28
  • Мнения: 5 475
Пратила съм ви рецептите.  Peace
Деси, на теб на мейла дето го има в профила ти. Rolling Eyes

 И аз си имам засаден копър ,макар че понякога се намира и по магазините тук,например при нас в Carrefour го има ,казва се  aneto на италиански.

  Ани,радвам се че не е масит и ти си добре. Peace
  Да нацункаш Андреа от мен. Heart Eyes Hug

# 29
  • Мнения: 1 545
Гери, и аз искам рецепти, моля  Praynig
Все забравям да те поздравя за Борянка, да ти е жива и здрава и все така умна!

Общи условия

Активация на акаунт