как поставяте новороденото да спи?

  • 2 200
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Слагам и на страни и по гръб с главичка на страни.
Peace

# 16
  • Мнения: 1 321
И аз все го слагах настрани но той се извърташе по гръб и главичката настрани.Така си му беше удобно и даже до ден днешен си спи по същия начин. Peace

# 17
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Педитата тук ми препоръчваха по гръб. Моят инстинкт обаче ме караше да го слагам настрани. Така правех  Peace Темата е доста дискутирана, в търсачаката е пълно с такива теми, може и там да метнеш едно око.  Hug

уж метнах, но нищо не открих Confused
благодаря за отговорите  bouquet
misholina, благодаря за таблицата!

# 18
  • Мнения: 2 677
Винаги съм го слагала по гръб, никога настрани.

# 19
  • Мнения: 2 159
Ема спеше по гръб с глава настрани, много повръщаше, но главичката и винаги беше настрани
сега се върти като пумпал Mr. Green

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Не мисля, че с мненията тук ще ти помогнем. Половината списващи слагат настрани, половината по гръб  Crazy
Аз първото го въртях наляво, надясно и подпирах с какво ли не зад гръбчето, само и само да спи настрани, а то непрекъснато се изсулваше и спеше по гръб  Confused Но българските педиатри тогава пропагандираха само спане на страни.
С второто ми беше по-лесно, защото тук препоръчват спане по гръб   Mr. Green

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
те май педиатрите във всяка страна си имат тяхно си мнение по всички въпроси #Crazy
аз по принцип събирам мнения и опит и после действам по инстинкт и в зависимост от детето.
много не си падам по "мерки и теглилки" , но за здравето и сигурността съм малко паника Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 064
Аз го слагах на една страна, като му сменях посоките след всяко хранене. Към втория или третия месец започна да се обръща по гръб да си спи  Peace

Моя син беше по същия начин Peace

# 23
  • Мнения: 1 426
Истината е, че синдромът на внезапната смърт все още няма истинско научно обяснение, за съжаление. Всичките досегашни обяснения са статистически, затова и се менят през няколко години. Когато аз съм била дете, се е смятало, че вероятната  причина е аспиринът - тъй като аспиринът се смяташе дълги години за универсално лекарство и почти всички бебета бяха взимали аспиринче в един или друг момент.
После се доказа, че не, със сигурност не е това - и се каза: от лежането по гръб ще да е! - и категорично почна да се препоръчва поставянето по корем или настрани...Когато моите деца бяха бебета, лекарите много ни плашеха с опасностите от лежането по гръб.
Сега вече докторите са се убедили, че и това няма нищо общо - и са минали на следващата вероятна причина...

Общи условия

Активация на акаунт