За колко време си написахте дипломната работа?

  • 5 317
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Я не се занимавай с глупости, ами се яви на държавен изпит.

newsm10

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Наистина зависи от специалността. Моята е лесна, взех две седмици отпуска и писах по цял ден. Бяха непрекъснато с главоболи от компютъра. От него вадех и цитати, почти никакви книги не четох. Така че основната работа свърших за две седмици. Още две ми бяха нужни за довършителни работи, таблици и прочие и ги правих след работа.

# 17
  • Мнения: 1 941
Дали да отговоря??!! Сопранов може да е наоколо ...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Моята я пиша вече 2 години  Embarassed То в същност писането свърши, но в суров вариант. Бях я поизоставила малко и сега трябва да се стягам, да я оправя във вид, подходящ за защитаване, че това вече на нищо не прилича...
Иначе си мисля, че за 2-3 месеца е нормално да се напише една дипломна работа - нали все  пак 4-5 години си учил тези неща преди това.

# 19
  • Мнения: 1 520
Аз действам разхвърлянко във времето.

За около 1 - 2 месеца, без да се занимавам само с това написах първата. Авхуст, септември.
Но предварително си бях отделяла информация, че имах да преглеждам пресата за голям период.

Сега за тази дипломна правя сметка така.
Сега събирам информацията тоя месец и имам за превод от английски 50-60 страници (дотук).

Август ни е месец за почивки, та едва ли ще пипна, няма и да съм в София.
Септември ще пиша, октомври предавам. Защитата трябва да е ноември.

Ако човек се занимава само с това  според мен седмица е достатъчна.

Но не смятам за нужно да се напрягам.
Събирането на информация ми е забавно и предпочитам да мога на спокойствие да се ровя.

Като защитя - ще се похваля естествено. Peace

 Mr. Green Mr. Green

# 20
  • Мнения: 389
Болна тема ...  Twisted Evil

Вече 3 месеца я програмирам, времето ми изтича, а отхапах по-голям залък отколкото мога да преглътна ...  ooooh!

Оптимистично съм отделила 2 дни за документацията  Mr. Green

Каквото стане ...

# 21
  • Видин
  • Мнения: 168
Събирах материяли около 2 -3 месеца .Написах е за две седмици,но при мен имаше и устен изпит ,защита на стажа и дипломна и за него .Добре ,че бяха един след друг ,т. е 1 месец след стажа

# 22
  • Мнения: 3 818
На мен - 3 месеца. Но моята беше/е предварителното на докторат, имах изследване на над 120 души с по 7 теста всеки, така че ми отне адски много време. Но имам пълно 6 и окуражаване за доктората от Комисията  Heart Eyes

При мен беше почти същото. Само дето не правих изследване на хора, а на документи. Много се гордея с работата си, защото я правих с голямо желание и после уж щеше да прерасне в докторат, а не прерасна Confused

# 23
  • Мнения: 6 315
Година и половина изследователска дейност и 2-3 месеца писане..

# 24
  • Мнения: 9 093
От началото на годината събирам материали, т.е. 5-6 месеца.
Интервюта ми предстои да правя също.
Писането го започвам сега.
Няма откъде да преписвам, защото темата ми е новаторска, затова ще стане бавно и мъчително Crazy

# 25
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
два месеца писах, една програмка направих и отл.6
но се занимавах само с това, ходих в института като на работа, там писах, смятах и накрая имах толкова много нови умения, които още и още ми помагат.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Специалността ми е такава, че не се нуждая от събиране на документация. Написах дипломната работа за 2 седмици.

# 27
  • Мнения: 6 993
Странно. Аз бих искала дипломна, вместо 3 държавни Rolling Eyes Но нас никой не ни пита.

# 28
  • Мнения: 2 013
Около 2 седмици. И изкарах 6.
Писах и една срещу заплащане по специалност, която не съм учила, пак за около две седмици и изкараха с нея 5. Верно, че в тоя случай университетът беше полуизмислен. Аз съм завършила СУ.

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 23:34 от Divana

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
На мен - 3 месеца. Но моята беше/е предварителното на докторат, имах изследване на над 120 души с по 7 теста всеки, така че ми отне адски много време. Но имам пълно 6 и окуражаване за доктората от Комисията  Heart Eyes

Това е все едно писано 100% за мен, при мен беше същото Simple Smile
Обаче дипломите, които съм писала срещу заплащане ги издокарвам за около две-три седмици заедно с графиките, таблиците, SPSS-а, печата и подвързията Simple Smile
Няма начин някоЙ да ме накара да отида на държавен изпит, че да зубря като ученичка ако имам избор.

Общи условия

Активация на акаунт