Ходили ли сте на Джулай?

  • 1 806
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Да, ходила съм. При това години наред.
Изживяването беше невероятно.
Но тогава всичко беше друго.
Посрещането на утрото на 1 юли беше посрещане на свободата, на независимостта на духа, надигане на главата по собствен начин, а не по начина, по-който я вдигат всички останали и под команда, обличане по друг, собствен, начин, прическа, отношения ....
Това ми напомни, че единия път дойде милиция от Бургас. Прибираха пияните, но и към трезвите гладаха под око.

# 16
  • Мнения: 389
Ходила съм 2 пъти с колеги и приятели.
Песни, бира, запален огън и ентисиазъм да окрещим всичко, който дори дъжда не можа да угаси.
Без някой да ни разяснява изрично смисъла на Джулай морнинг, отпразнувахме свободата, младостта и приятелството.
Хубаво беше.

# 17
  • Мнения: 54
Посрещнахме го преди два дни на Камен бряг, след концерта на Manowar  Hug
Първоначалната ни идея беше за уреден къмпинг, където да вдигнем две-три (или повече) палатки, да подкараме барбекюто и биричка и сласки приказки да дочакаме единствения изгрев за 1ви Юли Simple Smile Само че не намерихме къмпинг и съвсем случайно се озовахме на Камен бряг. Към около 17:30 имаше само десетина коли там и горе-долу толкова палатки. Установихме се на 4-5 метра от края на скалите, на първа линия Simple Smile).
След концерта, който си беше истинско и много дълго преживяване се върнахме в нашия малък лагер. Тогава, към около 2 през нощта там вече имаше може би над 200 коли и страшно много хора, палатки, мотори, огньове, музика, китари, кучета, момичета и момчета, наметнати с одеала (беше доста хладно през нощта).
Захванахме се с барбекюто, за да си осигурим хапването Simple Smile По-късно към нас се присъединиха още хора и "шернахме" хапването и биричката Simple Smile) Аз лично отидох да подремна за около час, защото след шестчасовото стоене прави и хапването....Събудих се около 4 и 20, когато беше започнало леко да почервенява хоризонта. Хората вече бяха още повече, като много от тях спяха дори направо на камъните  Laughing Зад нас, на около 200-300 метра имаше сцена, на която се очакваше да ни попеят по случай изгрева на новия ден. Към 5 часа вече беше светло, но слънцето все още не беше изгряло. Много хора снимаха, защото небето беше наистина много красиво, а слънцето обагряше облачетата на хоризонта. Ммм ето това се казва романтика. Ние седяхме почти на ръба на скалата, наметнати с оделало. БТР ни посвириха, а Джон Лоутън от "Юрая Хийп" ни пееше. Точно, когато се показа много малко ъгълче от ярко червето слънце се чуха и първите акорди на July Morning. Всички бяха естествено много очаровани от гледката и преживяването. Наистина беше страшно хубаво и определно много добре като за първи път!!!
След като вече беше невъзможно да се гледа право в  слънцето повече посрещачи се отправиха по палатки, коли, спални чували...
Точно след един час в палатката беше невъзможно да се спи и седи от жега!
Много малко след като толкова чаканото слънце вече беше изгряло, вече нямаше и помен от нощния студ и тайствена романитка. Постепенно недосталите хора започнаха да се раздигат и да търсят варианти да се скрият от него Simple Smile))

Беше наистина Велико!!!

# 18
  • Мнения: 595
Ето кадър от вчерашния изгрев

# 19
  • София
  • Мнения: 2 381
Не.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 348
Ходих
Не на камен бряг, но си бяхме прилична групичка, прилично и подобаващо за случая наквасени. И се чуствахме свободни и щастливи, и окрилени. И се поизкъпахме даже.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Не съм, но смятам, че това е едно от нещата, които непременно трябва да направя, преди да умра.

# 22
  • Мнения: 222
Да, на Варвара, преди 4 години, с хора, които не го пропускат. Беше прекрасно!

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не съм и не му схващам смисъла Thinking Не й знам историята на тази традиция и, честно казано, към момента ми се струва като масовите сбирки на хлапетии около църквите по Великден. Дори не знаят за какво е празника, ама да са там Crazy
Ще разкаже ли някой какво толкова има в утрото на първи юли, че е толкова популярно? И защо точно на морето се посреща?

# 24
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Да, много пъти, и занапред смятам да са много пъти. Все още срещам доста от старите приятели, най-често на Варвара. Не съм от поколението, измислило Джулая. Това не означава, че не е прекрасно една сутрин да посрещна слънцето на хубаво място с хубави хора и да си мисля хубави неща. Сигурна съм, че някъде из форума се крият и други представителки на едно стопаджийско, постоянно пътуващо общество отпреди десетина години, въпреки, че вероятно животът им се е променил... Хубаво е, бе!

# 25
  • Мнения: 87
извинявай, но преди две години гледах репортаж и на брега във Варна имаше двайсетина човека. и тва ако е джулай... newsm78
...че кой нормален седи във Варна да посреща изгрева?!?!?!?!? newsm78
Аз всяка година съм на различни места и е пълно с хора...

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
ааа, стопаджииството вече не ме влече. Рейсаджииство или влак, по може.
Но е важното, че стигам, а не как!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да, ходила съм няколко години подред. Страхотно изживяване. Благородно завиждам на тези, които бяха тази година на концерта на Manowar, а после са посрещнали Джулая на Камен бряг, заедно с вокалиста на Uriah Heep Peace Толкова се впечатлих снощи от репортажа по новините, че гледайки телевизора нарязах доматите в кофата за боклук, вместо в чинията за салата hahaha

# 28
  • Мнения: 2 697
Да, ходила съм няколко години подред. Страхотно изживяване. Благородно завиждам на тези, които бяха тази година на концерта на Manowar, а после са посрещнали Джулая на Камен бряг, заедно с вокалиста на Uriah Heep Peace Толкова се впечатлих снощи от репортажа по новините, че гледайки телевизора нарязах доматите в кофата за боклук, вместо в чинията за салата hahaha

Това, последното, много ме разсмя  Joy

То и аз се впечатлих и вече съжалявам мнооого, че нямаше как да отида Tired

# 29
Да, хубаво е преживяването. Въпреки, че обикновено просто надигам глава да погледна изгряващото слънце и после пак заспивам  Embarassed
Като се замисля, все ми я тая дали ще посрещна слънцето, важното е да отида с приятели и да ни е гот заедно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт