Тотално обърках захранването! Има ли шанс ПЗ?!

  • 8 621
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 401
Mина, веничка Hug  Praynig

Ето какво яде Каби:
  сутрин: филия с нещо си или кис. мляко с бисквити и банан, каша с плод, овесени ядки с плод, грис с плод
  обяд: основно + десерт от кухня
  следобяд: плод с някакви бисквити
  вечер: рядко се случва, но супата от кухнята или манджичката на мама му.

Сутрин и вечер си получава цицинките.

Желая ви да достигнете нашите върхове и да ги задминете!   bouquet

И въпреки яденето, пак не расте моето бръмче.  Sad Мисля да го водя на някакъв специалист, поне да се успокоя, че е до ген, а не е нещо здравословно. Ама пак ще ми е мъчно. Аз съм си тапичка - 1,60, но баща му е висок - 1,85. В нашия род всички жени са ниски, а мъжете едри. Що пък мойто така дребничко върви... Ми пак намерих време да се оплача.  Tired

# 76
  • Мнения: 2 829
Pearly, аз и брат ми до гимназията винаги сме били най-ниските деца в класа си. После израстнахме изведнъж и сега срещам съученички, на които им бях до рамото-сега те са ми до рамото Grinning
Аз съм 1.70 а брат ми 1.85.
Така че как върви детенце сега изобщо не е показателно Grinning

# 77
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Мерси за съветите на всички.
При нас положението е следното:
От началото на месеца вече не сме на кухня (щото ми писна да хварлям, пак то си е грехота, храна е жсе пак). Ваня яде от нашата манджа когато е подходяща а когато не аз и готвя. Горе долу ми харесва барканиците, със сигурност повече от МК. Относно кърменето: кърмим се сутрин, вечер, по цяла нощ (естествено) и по един рядко два пъти през деня.
Вчера я бях оставила на майка да я гледа. Ами добре си е похапнала. Маика я хранила татко се превил на клоун - ама яла де. Е малко са попрекалили са хляба, които тя обожава, а аз сам против да яде.
Ама нищо.
Малко се поуспокоих вече.

# 78
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
ВЕНИЧКА относно килограмите! Не знам какво е перитол. Но не го тъпчи детето излищно с хапчета. Това за наддаването си е чист ген. Мойта злоядка ми качваше на месец минимум по 700гр (а първите по кило) а съседското (през два дни са родени) яде като ламя и си е дребно (2кг. е по малко от нас).
А за хапчетата аз давах на малката 1 мес. Седатиф ( уж за спане, успокоение) и много съжалявам. Не ни помогна изобщо. А и разбрах че масово децата са така - през ноща се будят по 100000000000 пъти  Simple Smile Тази седмица за 5 дни ни излезнаха 3 зъба Simple Smile
Не се притеснявай по-важно е да е здраво, жизнено и весело, а не пухкаво! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 278
Здравейте!

ПАТИЛАНЕЦ печен , с тестените работи сме като с всичко останало - доста бегъл интерес. Максимум по 1 солета на ден, аз й предлагам, тя ги чупи на парчета и ги хвърля. С бисквитите пак така, пробвала съм Плазмон, Закуска, обикновени, корички хляб, питка. Малко повече яде спагети, примерно 5-6 спагета, от тези полуготовите. Предпочита шунка или пилешко месо, но пак най-много един човешки залък на мн. малки парчета. Кисело мляко не обича, банан също повечето пъти отказва, изяждала е макс. 1/3 от него два пъти. На сурови храни не налита, понякога яде по малко доматчета от салатата ни, ядеше малко грозде, иначе моркова и краставицата и ябълката само ги дроби в устата си и после ги плюе на малки парченца  Crazy

Ето сега пак нищо не яде за следобедна закуска и съм много нещастна, заболя ме главата чак...

Пърли, при вас чудото с прояждането на каква възраст се случи?

И друго да ви питам, в една статия четох, че е добре в такива случаи да се взима детето на масата докато се храним, но да не му дваме нищо, дори и да иска. И така 2- 3 дена да кара само на мляко и после се нахвърляло... Някой пробвал ли го е? Вече мисля до там да прибегна и тя малко да се изтормози, не само аз!

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:08 от веничка

# 80
  • Мнения: 3 926
Според мен би могла да опиташ да не спазваш основните часове за хранене. ПРосто винаги да има храна на една ръка разстояние. Нещата, към които прояввява по-голям интерес са с приоритет. Малки парченца мезенце, до тях можеш да наредиш грахчета, царевичка и бейби моркови.. изобщо направи храната цветна и интересна.
Отпусни въображението и я остави да яде по всяко време на деня твърда храна. Все едно се храни на поискване, но с храна, различна от кърмата. При Сияна нещата сега са много забавни. Тръгна на ясла и понеже там ядат в точно определени часове като я взема на обед вчера изяде една крем супа с кротони, половин салата и половин порция пържени къртофи #Crazy Бяхме на пица, че я награждавам... то това друга тема, де Wink Но половин час след този кански маратон изяде и половин чесново хлебче със сирене, което вече ме втрещи тотално. И после заспа блажено Heart Eyes Но за пръв път я виждам да яден толкова... обадих се на всички роднини да кажа и никой не можа да повярва Laughing
Та, нещата все някога се случват. Пък и какво - мацка е - няма нужда да трупа маса Wink Фино, френско гадже Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 1 081
АААААА, изровили сте я тая тема:) Ами и аз тука да се оплача...Мойто яде какво ли не, дъчве кора от препечени филии, че и по 2 изяжда, но всичко само от ръцете ми. Е, не може обаче така да му давам манджи. Пък само на препечен хляб и круши не върви. Яде обаче, сутрин основно, и на обед, ако сме в Детския кът, ПАСИРАНИ храни. Хич и не му се дъвче, щом е от лъжицата. А аз нямам нерви да се връщам изцяло на ПЗ, и да дохранвам с кърмя-отдавна се боря за намаляне на кърменията и като брой, и като количество, сега пак наново...Sad Не знам какво да го правя, вече ме е срам да му купувам на дънгалака пюрета за 4ти месец...

# 82
  • Мнения: 2 829
Desiteam, а опитвала ли си да му дадеш сам да ровичка с лъжицата в чинията? При мойто диване така хем се учи да яде с лъжица, хем яде с по-голям ентусиязъм и дъвче по-добре. Аз или му управлявам ръката (държа лъжицата зад ръчичката му) или го оставям сам да се бори и след като лапне своята лъжичка (почти винаги празна Grinning) му давам с моята една хапка Grinning
Опитвала ли си да му дадеш манджа с вилица? Можеш също да смачкаш малко храна с вилицата и да му дадеш (както е смачкано залепнало на вилицата) да си я държи сам и да яде Grinning
Пиши дали помага Hug

# 83
  • Мнения: 1 081
Пробвала съм ами...Той си има опит с лъжиците още от времето като му варих каша...Докато ме види да бъркам в касеролата, и той иска-чак му купих малка, и малка лъжичка.Но само бърка и дрънчи..Хич и не иска да си я поднесе към устата. А моите прибори умишлено не му ги давам, винаги държа на масата еднакви за него.

С вилица му давам домати от салата-тях яде, като е на кеф. Но по принцип са доста краткотрайни увлеченията му по храните. Засега най-голям успех имам като му давам от нашата храна с пръсти. Обаче от онзи ден тотално отказва всичко-лапа, премята през устата си по няколко пъти, и плюе. Ето, днес е само на кърма...Дано да е от зъбите, защото в момента му пробиват 5 наведнъж. Надявам се да е от тях, щото и солети ми отказа, явно го боли, като ги гризе...

Обаче от всички храни, дето съм му предлагала, а те не са никак малко, досега е ял само домати, препечени филиисамо с масло и шарена сол, и пиле на грил, ама рядко. Ни картофи, ни ориз, ни зеленчуци някакви, нито потопен хляб в сос, нищо...Пробвах даже всичко да му ръся с шарена сол, да се подлъже по филиите, барем опита-ама с такава погнуса плюе...

# 84
  • Мнения: 532
Ейййй, Деско, стига си се шашкала вече, де - виж го момъка колко добре изглежда.

На мен сега ми расте мъдрец - многУ е гадно и нищо не ми се яде, а пък на твоя малък мъж цели 5 зъба ще избиват - горкичкото! - а пък е и мъж, нали знаеш, че при тях болката се увеличава по 3, щото са мъже и не траят  Wink

Йоана (също с АБКМ) ядеше почти до 3 годинки пасирано и пюрета за 4 месечни, и зъбите и алергията се влачиха дотогава, после постепенно си задъвка и прояде всичко.

Всичко ще си дойде на мястото, споко вече де, а и си толкова информирана, ааамаха  Mr. Green

ПС: Все се чудя кога да те поканя на една разходка из Морската  Wink, ама ще се разберем на лични.

# 85
  • Мнения: 1 081
Лелеееееееее, доживях да се похваля за мойто чудо:)

Ами от 2 дни занесох пасатора в майка, да не се изкушавам. Мартин яде доста малко-от 200 грама на хранане, едва ли сега гълта повече от 30тина. Умишлено не давам хляб, нещо не съм фенка, само за дояждане, ама ако е хапнал преди това месо или зеленчук. Днес и вчера яде едно бурканче храна за годинка и половина, дето е бая едричка:)

И сега хвалбата-вчера го оставих с нас на масата, прав, щото иначе не може да се докопа до чиниите, и  му връчих една малка виличка за торта. Почна да блъска из чиниите, викам си-я да му набуча едно доматче, пък може да се излъже...Ами какво да ви кажа-сякаш цял живот е ял с вилица моят син...Ако не ме беше срам от домашния ми елек  Embarassed , щях да кача клипчето в нета да ви се похваля:) Та явно детето е искало да е като големите. И така вече 2ри ден го вземам с мен, яде от  моята чиния, преди аз да съм почнала, днес даже ядохме салата от карфиол и броколи, и даже почнах да се плаша какви парчоци си тика в устата дребното. Е, не може сам да си бучи още, но като му сложа нещо на вилицата, си я потапя в чинията, щото нали така правя аз, преди да лапна вилицата:)

Айде спирам, че се отплеснах в хвалбите, дано да не е успеха на начинаещия..То се е видяло, че пак се връщаме към мнооооого кърмене, че баш по 200 грама не може да изяжда малчо, ама все е напредък...

Последен въпрос-понеже вчера и туршия яде  Shocked , чудя се дали е вредна? Домашна е, само с вода и морска сол е залята, а киселото си е от естествената ферментация...изкисвам колкото мога, ама все пак? Вие как мислите?Че е голям фен...

# 86
  • Мнения: 3 926
Деси, не е хубаво да прекалява с туршията, но да ти кажа едно - имай доверие на своето, хранено на поискване дете. Те наистина знаят кога и по колко да изяждат. Но знаят и от КАКВО имат нужда. ПРосто това е един от бонусите на дългото, пък и не само на дългото Wink кърмене. Детето става роб не на манджата, а на желанията на тялото си - може и знае как да го слуша.
Това разбира се не се отнася за вафлите и шоколадите, които могат да изядат в огромни количества... Wink Все си мисля, че щом видят лъскава опаковка забравят за инстинктите си, ама нейсе Wink Laughing

# 87
  • Мнения: 5 401
веничка, чудото с прояждането се случи 2 дена преди да тръгнем на почивка, където се надявах от смяната на обстановката и планинския въздух да му се увеличи апетита. Тогава той беше на 1 г и 1 м. В някоя от по-предните страници, мисля че разказах как изведнъж, съвсем неочаквано за мен, започна да посяга към моята манжда и омете цялата чиния! Близо месец след това ядеше със желание и по много, но след това намали количествата. И така в скокове и спадове на апетита, та до днес! Дано скоро и ти да се похвалиш!   bouquet

desiteam, за туршията не нам, ама моя яде маслини като луд..  Embarassed

Снежи, честито коремчеееееееее!!!   bouquet

# 88
  • Мнения: 1 081
Ми маслини не съм давала все още...пък туршията я спирам, че ме хвана шубето...Малко поръсвам с изцеден лимон задушени карфиолчета, и толкоз...

# 89
  • Мнения: X
Да се включа и аз набързо - от 3-4 дена Марти проявява доста по-голям интерес към храна, но все към такива неща, които искам да огранича или въобще да не давам - домашна баница, пресен кроасан от пекарна /не пакетиран/, домашен кекс и все такива подобни, като предпочита сладки неща. Според вас какво да правя - да му давам ли? Не ми се иска от малък да започва с тестата, предпочитам да яде по-натурални продукти, плодове и зеленчуци, но пък толкова се радвам, че яде нещо и сърце не ми дава да го ограничавам.

Общи условия

Активация на акаунт