"Няма да се занимавам с домакинска работа!"

  • 10 944
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Рени ... така е научен  Sick В началото , когато мъжът ми  ми помагаше , а аз се притеснявах , че се тормози  Rolling Eyes Едва ли не си мислех , че върши повече работа от мен .
После се осъзнах , че така е редно и няма какво да му секвам ентусиазма ...
И сега се знае - всеки има работа за вършене  Crossing Arms

Като каже това -
Кажа ли това, отговорът е "знам, че те мързи и не ти се занимава, на теб не ти идва отвътре като на другите жени" Tired

 аз бих му казала , че такава си ме е избрал и да внимава да не спрат и други неща да ми идват отвътре ...  Twisted Evil

# 16
  • София
  • Мнения: 11 708
Добре де тя изолацията ще свърши,нали?А домакинската работа е ежедневна,тя никога не свършва и е страшно неблагодарна...
Кажа ли това, отговорът е "знам, че те мързи и не ти се занимава, на теб не ти идва отвътре като на другите жени" Tired
Лично на мен би ми станало много,ама много кофти да чуя такова нещо.Обаче бих събрала сили да преглътна и да заявя,че са ми страшно неприятни такива сравнения и след като е на това мнение е още по-наложително да се намери жена.
В крайна сметка такава те е избрал.
Мисля,че не ти е повярвал,че се изнасяш...и не прибързвай с изнасянето.Знам,че ти е трудно и тежко!

# 17
  • Мнения: 364
Рени, обясни му, че не можеш да огрееш навсякъде! Освен това, домакинската работа отнема време, а така ощетяваш децата си! Ако той ти помага или наемете домашна помощница, ще имаш повече време за децата си. Те имат нужда от майка, която не е уморена и изнервена от купищата домакинска работа. Кога ще им обръщаш внимание, когато пораснат ли?

При нас няма разделение. Съпругът ми мие чинии, готви от време на време, изхвърля боклука. Аз му помагам с ремонта на жилището - вчера къртих с него канали за инсталацията.
Но, аз така го научих! Стимулирах го непрекъснато, не пропусках да го похваля пред близки и приятели, той се чувства горд.  Ако твоя съпруг е така научен от майка си, трудно ще промениш нещо. Ако тя му е вървяла по стъпките и му е угаждала за всичко, сега ти ще си патиш, въпреки, че още не е късно. Трябва да намериш правилния подход.
Защо ли си мисля, че проблемът не е домакинската работа! newsm78 От думите ти долавям, че сякаш той ти прави напук...може и да бъркам.
Успех! Дано нещо се промени към добро! Peace

# 18
  • Мнения: 46 518
Въобще няма да се разправям, ще разпределя задачите на 2 и ще си върша моята част.
И накрая аз пак върша всичко, защото просто няма кой ...

Няма да ги вършиш, остави му като за начало нещата, които го засягат пряко- да си глади дрехите примерно, после другите лека по лека  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 556
Едно време си мислех, че все някога ще свикна с домакинската работа и няма да ми се вижда толкова гадна. Е, точно обратното, с времето ми опротивя още повече. Върша я, но всяка минута, прекарана в домакинстване ми се струва чиста загуба на време и пълно прецакване за мен. Повече нямам намерение да се тормозя и това е. По-добре да се плаща на някой да чисти и всички да са доволни, отколкото вечно да ми виси по някое домакинско задължение на главата Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 300
Въобще няма да се разправям, ще разпределя задачите на 2 и ще си върша моята част.
И накрая аз пак върша всичко, защото просто няма кой ...

Няма да ги вършиш, остави му като за начало нещата, които го засягат пряко- да си глади дрехите примерно, после другите лека по лека  Simple Smile
Peace
Аз когато нещо не се свърши определено време ( примерно прането седи една седмица и няка кой да го прибере) казвам следното: само двамата сме, аз и ти. Ако не го свършиш ти, ще трябва да го направя аз. Когато аз почна да правя много неща ще се замисля за какво си ми изобщо.
При нас действа. Честно казано ако го виждам че се занимава с нещо полезно-ремонт например- няма да го тормозя. Ако не ми се глади няма да му огладя ризите и това е. Ще си я оглади сутрин сам. С децата обаче положението е по сложно.

# 21
  • Мнения: 2 631
Тези неща са закоренени във възпитанието от майка му и това е най - лошото, трудно ще успееш да пречупиш мъжката му гордост, че не мие чинии... Може да пробваш с терапия от неговите приятели, които помагат в домакинството или поне гледат себе си да оправят...  Thinking
Бъди упорита, познаваш го - или му стъпвай здраво на врата, или с компромиси и позитивизъм в думите ти се опитай да му обясниш това и онова.. И все пак един човек (мъж) за да върши нещо - трябва да му е приятно....
Ако го оставиш гладен и изпоцапан може само да го изнервиш и настроиш срещу себе си... Или - или...
Смело!
Успех!   bouquet

# 22
  • Мнения: 236
Въобще няма да се разправям, ще разпределя задачите на 2 и ще си върша моята част.
И накрая аз пак върша всичко, защото просто няма кой ...

Няма да ги вършиш, остави му като за начало нещата, които го засягат пряко- да си глади дрехите примерно, после другите лека по лека  Simple Smile
Тъй, де! Обяви стачка, когато му писне да ходи с мръсни дрехи и не може да влезе в стаята без да се спъва в чорапи ще се смените ролите. Той ще влезе в ролята на мрънкалото, а ти ще си в позиция да преговаряш.
Приеми забележката за лошата домакиня /или както се беше изразил/, за комплимент. Кажи да, така е, не ми доставя удоволствие и вече ще върша само моята част от задълженията. Това ще разтърси "удобния" му свят. Стискай зъби и се подготви да живееш в мизерия известно време, но не се предавай, на този етап само силови методи могат да помогнат.  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 2 556
Ами аз не съм мъж и ви казвам честно, че мен нищо не може да ме мотивира така, че домакинската работа да ми се види приятна Naughty Ако ще и Брад Пит да дойде да ми прави свалки - все тая.

Единствената причина, поради която чистя редовно, е че няма кой друг да го направи, а и имам две деца + детегледачка. Няма как да оставя децата да живеят в непочистени стаи или жената да гледа малката в мръсно жилище примерно. Но всичкото домакинстване ми е неприятно.

Ако бях мъж, никога нищо домакинско нямаше да похвана - убедена съм в това. Щях да съм точно само и единствено на мнението на мъжа на Рени (пък ако ще и никоя жена да не ще да ме вземе заради мързела ми).

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От няколко месеца съм го оставила да си прибира изпраните дрехи и да си ги глади сам... Всичко се прибира, направено на топка... глади (супер вкиснат!) преди да облече (като след него трябва да прибера дъската и ютията). Това е всичко, което върши.
Лошото е, че имаме неразбирателство и по други въпроси и всичко това е много изнервящо за всички ни.

# 25
  • Мнения: 2 556
Рени, взимай една жена да чисти, та поне това да не го мислиш. Не е кой знае колко скъпо, както се оказва. А си е една грижа по-малко!

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато аз почна да правя много неща ще се замисля за какво си ми изобщо.
Питала съм го същото... Контра-въпросът е "като не ти трябвам защо си с мен?"

# 27
  • Мнения: 236
И все пак един човек (мъж) за да върши нещо - трябва да му е приятно....
Ако го оставиш гладен и изпоцапан може само да го изнервиш и настроиш срещу себе си... Или - или...
Смело!
Успех!   bouquet
Еее, ми той не е малко дете, че да го "оставиш гладен и изпоцапан". Има две ръчички и може да ги използва.
Друг е въпросът, че ако прояви някаква/ колкото и малка да е тя/ инициатива трябва да го похвалиш и насърчиш. Бъди изключително позитивна и добра с него, само не върши неговата работа.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
По-добре да се плаща на някой да чисти и всички да са доволни, отколкото вечно да ми виси по някое домакинско задължение на главата Rolling Eyes
Абсолютно. Твърдо съм решила, ако/ или по-скоро когато Praynig/ родя и второто си дете, да си взема чистачка. Готвенето го обичам и не ми тежи, обаче слугинажът на 2-3-ма човека е изнурителен Tired
Рени, мила, не може да са толкова зле нещата. Мъжът ти е свестен, ще се осъзнае, сигурна съм! Несериозно е да се разделята за едното чистене, егати Confused Ако наистина премного се карате, надали ще е само заради това. Ние поне, когато започнем да си вдигаме гири за такива простотии, винаги излиза в крайна сметка нещо друго, много по-дълбоко, за съжаление Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Сред нещата, които мотивират моя съпруг е фактът, че ако аз върша твърде много домакинска работа, не ми остава време да си почивам, да гледаме филми заедно, да излизаме, да си приказваме... Вместо това съм уморена, заядлива и сънлива. Често предлага той да свърши нещо си "утре", за да можем двамата заедно да изгледаме някой филм след вечеря...
А понякога просто казвам, че имам нужда от помощ или питам с кое от две неща (напр. пералнята и миялната) ще се захване.

Общи условия

Активация на акаунт