"Няма да се занимавам с домакинска работа!"

  • 11 104
  • 206
  •   1
Отговори
# 120
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Обаче, ако имам малко кралство ще си имам слуги, истински слуги, госпожице, че дори и инженери  Mr. Green  Twisted Evil
Мен по принцип не ме е срам от нищо, ако си плащам ще искам и да "притежавам", но това са глупости.
Възнамерявам да проследя развитието на темата мирно и тихо

И стига сте се оправдавали.
А, не знам кого визираш... Аз без да се оправдавам, честно си казвам, че ако можех финансово - бих си викала леля да чисти у дома. Но не мога - затова се налага да го върша аз.

п.с. в обичайните (малки и големи) кралства всички слуги, готвачи, инженери и прочее са били на заплата  Peace Крепостното селячество е било част от, но не и всички слуги.

# 121
  • Мнения: 711
Ако ми го каже това ще кажа, че тогава и аз няма да се занимавам с домакинска работа.  Peace

# 122
  • Мнения: 884
TIHA VODA,за жалост препаратите не чистят сами! ConfusedИ прахосмукачката сама не се пуска.
Мен кола не са ми подарявали,вероятно и на повечето жени тук - също!
За празниците подаръци се разменят,не идват само от едната страна към другата.
Защо още в магазина не си разделите по половин бутилка препарат за кенеф-така ще сте спокойни, че всичко ще е абсолютно честно!Не обърквайте момичето-такива разцепвания точно на половина на каквото и да е в брака много бързо ще го унищожат!
Тогава нека мъжа ти лежи на дивана,пред ТВ.Ти ходи на работа,прибирай децата от градини и ясли,пазарувай,готви,мий чинии,слагай и вдигай маси,чисти с прахосмукачка,мий прозорци,пери килими,простирай,глади,почиствай готварската печка,мий банята и тоалетната,обличай/събличай деца,реши коси,чети приказки за лека нощ,боядисвай стените,мий и колата и т.н.
Тогава нищо няма да разцепвате точно наполовина,ще имате щастлив брак! Mr. Green
Не бъди нагла, тук обсъждаме приносът на мъжа в домакинската работа, защото ако опрем пък колко от вас поемат и половината мъжка работа в къщи, за да е честен семейния живот, мисля, че такъв филм няма да има...

# 123
  • Мнения: 9 865
Не визирах теб, Мис Бу!
Ама някои не казвали така, някои имали неистова нужда, други има било неприятно. Ако го правиш, значи имаш жена, какво толкова, на мен не ми харесва, ама няма да дойда с два пищова да сея справедливост.
Хора си назначават жени да им гледат и възпитат децата (дори да ги откърмят) от ранна бебешка възраст, въпрос на произход.
Който има къща на 16 етажа, да си я чисти е казал народът.

# 124
  • Мнения: 2 336
TIHA VODA,за жалост препаратите не чистят сами! ConfusedИ прахосмукачката сама не се пуска.
Мен кола не са ми подарявали,вероятно и на повечето жени тук - също!
За празниците подаръци се разменят,не идват само от едната страна към другата.
Защо още в магазина не си разделите по половин бутилка препарат за кенеф-така ще сте спокойни, че всичко ще е абсолютно честно!Не обърквайте момичето-такива разцепвания точно на половина на каквото и да е в брака много бързо ще го унищожат!
Тогава нека мъжа ти лежи на дивана,пред ТВ.Ти ходи на работа,прибирай децата от градини и ясли,пазарувай,готви,мий чинии,слагай и вдигай маси,чисти с прахосмукачка,мий прозорци,пери килими,простирай,глади,почиствай готварската печка,мий банята и тоалетната,обличай/събличай деца,реши коси,чети приказки за лека нощ,боядисвай стените,мий и колата и т.н.
Тогава нищо няма да разцепвате точно наполовина,ще имате щастлив брак! Mr. Green
Не бъди нагла, тук обсъждаме приносът на мъжа в домакинската работа, защото ако опрем пък колко от вас поемат и половината мъжка работа в къщи, за да е честен семейния живот, мисля, че такъв филм няма да има...
Ако мъжката работа беше равностойна по обем и количество на женската - да спорим. Ама перманентно ли е зает мъжът с мъжката работа? Съмнявам се. Не става въпрос да си делим по равно. Става въпрос за това, че когато единия изнемогва (най - често жената), другия седи и си почива.

# 125
  • Мнения: 1 425
Става въпрос за това, че когато единия изнемогва (най - често жената), другия седи и си почива.
Аз толкова много писаници в мъжки форум не съм видял - на най-безумни теми.  Явно тези дето сте тук имате време в излишък, така че да ми разправяте как изнемогвате - мога само да се изсмея. Wink

# 126
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Ама някои не казвали така, някои имали неистова нужда, други има било неприятно. Ако го правиш, значи имаш жена, какво толкова, на мен не ми харесва, ама няма да дойда с два пищова да сея справедливост.
Хора си назначават жени да им гледат и възпитат децата (дори да ги откърмят) от ранна бебешка възраст, въпрос на произход.
Който има къща на 16 етажа, да си я чисти е казал народът.
Хм...хората взимат детегледачки от нужда, предимно. Ако трябва да се върнеш на работа, а ясла/градина по различни причини не е опция, ох как ще викаш детегледачка, и още как... Но - всичко с времето си.
Всеки случай детегледачката в наше време е въпрос на възможности, а не на произход.
Да, с огромно удоволствие бих викала леля... Успокояващо е все пак, че няма да сееш справедливост с два пищова  Grinning

# 127
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Аз толкова много писаници в мъжки форум не съм видял - на най-безумни теми.  Явно тези дето сте тук имате време в излишък, така че да ми разправяте как изнемогвате - мога само да се изсмея. Wink
Аз безкрайно бих се учудила, ако точно тази тема видя да се обсъжда в мъжки форум. Сравненията между половете в отношение на комуникацията и прочее е неуместна.
Кой как си губи времето - е негова работа, мисля, сеньор. И аз се изсмях, но на развален испански, ти чу ли ме?

# 128
  • Мнения: 1 425
Аз безкрайно бих се учудила, ако точно тази тема видя да се обсъжда в мъжки форум. Сравненията между половете в отношение на комуникацията и прочее е неуместна.
Кой как си губи времето - е негова работа, мисля, сеньор. И аз се изсмях, но на развален испански, ти чу ли ме?
Хахаха, подобна тема не можело да се обсъди в мъжки форум, и сравнението между половете по отношение на комуникацията и прочие било неуместно. Но за сметка на това сравнението на половете по отношение на домакинската работа явно е повече от уместна щом толкова нещо се изписа по темата. Леко сексистко от твоя страна, не мислиш ли? Wink
Не е моя работа и не ме интересува изобщо как си губиш времето, но щом го губиш (което сама призна) - пак се връщаме на момента, че явно не си от изнемогващите. Wink

# 129
  • Мнения: 2 336
Става въпрос за това, че когато единия изнемогва (най - често жената), другия седи и си почива.
Аз толкова много писаници в мъжки форум не съм видял - на най-безумни теми.  Явно тези дето сте тук имате време в излишък, така че да ми разправяте как изнемогвате - мога само да се изсмея. Wink
Дай сега да се заяждаме. Жената трябва пълноценно да си уплътнява времето. Докато си почива например може да сгъне прането. Ам когато е в почивка на работата? Оле - толкова изгубено време.  ooooh!

# 130
  • Мнения: 884
TIHA VODA,за жалост препаратите не чистят сами! ConfusedИ прахосмукачката сама не се пуска.
Мен кола не са ми подарявали,вероятно и на повечето жени тук - също!
За празниците подаръци се разменят,не идват само от едната страна към другата.
Защо още в магазина не си разделите по половин бутилка препарат за кенеф-така ще сте спокойни, че всичко ще е абсолютно честно!Не обърквайте момичето-такива разцепвания точно на половина на каквото и да е в брака много бързо ще го унищожат!
Тогава нека мъжа ти лежи на дивана,пред ТВ.Ти ходи на работа,прибирай децата от градини и ясли,пазарувай,готви,мий чинии,слагай и вдигай маси,чисти с прахосмукачка,мий прозорци,пери килими,простирай,глади,почиствай готварската печка,мий банята и тоалетната,обличай/събличай деца,реши коси,чети приказки за лека нощ,боядисвай стените,мий и колата и т.н.
Тогава нищо няма да разцепвате точно наполовина,ще имате щастлив брак! Mr. Green
Не бъди нагла, тук обсъждаме приносът на мъжа в домакинската работа, защото ако опрем пък колко от вас поемат и половината мъжка работа в къщи, за да е честен семейния живот, мисля, че такъв филм няма да има...
Ако мъжката работа беше равностойна по обем и количество на женската - да спорим. Ама перманентно ли е зает мъжът с мъжката работа? Съмнявам се. Не става въпрос да си делим по равно. Става въпрос за това, че когато единия изнемогва (най - често жената), другия седи и си почива.
Ако е така, то във вашето семейство има голям проблем, и домакинската работа, и нежеланието да се справяте с нея- и ти , и съпругът ти , е резултат от него. Как така, ако единият изнемогва, другия стои- да разбирам ли ,че и ти така правиш?

# 131
  • Мнения: 2 336
Ами в интерес на истината - така се е получавало. И двамата се прибираме от работа. Аз започвам - готвене, пране, чинии. Той на пс-то. Ако не почна да мрънкам - свърши това, направи онова, ама изобщо няма да се сети задника да си мръдне. Доколкото разбрах подобна е ситуацията и при авторката на темата.

# 132
  • Мнения: 11 747
TIHA VODA,няма как да знаем кой колко мъжка работа поема!Не искам сега да изпадам в подробности.
В много семейства "мъжка работа" - няма.Върши се от жената или от никого!

# 133
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
 Ако си мислиш, че ще попаднеш на някой, на който всичко му е наред...
Наясно съм, че няма такъв. Но нещо ми убягва ролята на мъжа в семейството, при положение, че жената се справя и сама... само още едно "дете" за обгрижване Tired

това съм стигнала и аз да казвам на мъж ми. за съжаление, нямам работеЩи съвети да ти дам. моят, освен другото и ремонти не прави, Щото не можел  Rolling Eyes, имало си хора за всяка работа. неговата не ми стана ясно каква е  newsm78
и с помоЩ не знам дали Ще се оправят неЩата, освен ако не можеШ да си позволиШ такава всекидневна. като знае, 4е някой Ще из4исти, хептен се отпуска. а аз ли4но, не мога да 4акам три дена, да ре4ем и да гледам мръсотия, докато не дойде жената да из4исти.
някак с организация и мрънкане успявам да го накарам да свърШи неЩо, но по негова инициатива_никога  Confused.
мъ4а се да гледам малко по_повърхностно на неЩата и да си отделя време за мен и за децата, понякога става, понякога не. денят ми е организиран до минутата Rolling Eyes

гледам, не са ти съветвали оЩе да му спреШ секса...  Laughing. да ти кажа, 4е този метод работи... лоШото е, 4е е нож с две остриета от психологи4на гледна то4ка, и имам предвид, твоята психика. на мен ми е адски гадно такова изнудване, като 4е ли трябва да го награждавам за неЩо Confused. но за съжаление, действа пове4е от всякакви разговори, заплахи и пр. ooooh!

# 134
  • Мнения: 884
Ами в интерес на истината - така се е получавало. И двамата се прибираме от работа. Аз започвам - готвене, пране, чинии. Той на пс-то. Ако не почна да мрънкам - свърши това, направи онова, ама изобщо няма да се сети задника да си мръдне. Доколкото разбрах подобна е ситуацията и при авторката на темата.
Не знам ,бе хора, все ми се струва , че шетането не може да е чак такъв проблем-кой-колко!Моделът мъж-жена с типичните за него ангажименти мен ме устройва.Той /съпругът ми / хич го няма в домакинстването-обожавам да готвя, чистя и др. Вярно, писва понякога,връщам се от работа, мивка с чинии- и какво, просто не ги измивам сега, а утре. "Сега" грабваме детето и отиваме да потрошим някой лев с кеф,той работи в пъти повече от мен, барабар с домакинската ми работа, съответно печели повече, а накрая-харчим повече и двамата. Щастливи сме и не виждам къде е неправдата и защо да не е честно да се живее така- аз, жена и домакиня в пълния смисъл, той-мъж и здрава финансова опора в семейството.  Към авторката-много станахме, всеки сподели по нещо, изчети всичко отново и отсей най-важното според твоята ценностна система!

Общи условия

Активация на акаунт