Варицела....о,ужас!!!

  • 5 271
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
от март месец се точиха болнички в групата на голямата дъщеря. тя се разболя през юни, 2 седмици след нея - и бебето.
отвратителна болест, много мъчителна за дечицата.
ако имаше ваксина в бг, не бих се замислила да я сложа.

дано ви отмине. Peace

# 16
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
Ох, малко е поостаряла темата, но аз имам питане за по-знаещите. В петък са обявили карантина от Варицела в яслата, а Ви беше на ясла в четвъртък до обяд. Заведох я на доктор, че кашляше и й изписаха антибиотик, който сега пие. Въпросът ми е дали този антибиотик ще повлияе по някакъв начин на Варицелата? И ако да, как точно?

# 17
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ох, малко е поостаряла темата, но аз имам питане за по-знаещите. В петък са обявили карантина от Варицела в яслата, а Ви беше на ясла в четвъртък до обяд. Заведох я на доктор, че кашляше и й изписаха антибиотик, който сега пие. Въпросът ми е дали този антибиотик ще повлияе по някакъв начин на Варицелата? И ако да, как точно?



# 18
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ох , направих малка грешка

# 19
  • Мнения: 7 391
Ох, малко е поостаряла темата, но аз имам питане за по-знаещите. В петък са обявили карантина от Варицела в яслата, а Ви беше на ясла в четвъртък до обяд. Заведох я на доктор, че кашляше и й изписаха антибиотик, който сега пие. Въпросът ми е дали този антибиотик ще повлияе по някакъв начин на Варицелата? И ако да, как точно?
Ще повлияе.Ще затрудни появата на симптомите на варицелата и ще "замаже" клиничната картина.Може и след като спре антибиотика да се изрине.Обикновено когато е в контакт с варицела се предупреждава педито и не се дава антибиотик.Така се установява дали симптомите,които има не са от варицелата или са само настинка.

# 20
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
Бих я предупредила, ако знаех, но разбрах чак днес за карантината  ooooh!, а доколкото разбрах пъпките биха се появили между 11-ия и 21-ия ден. Това е между 23ти юли и 2-ри август, а антибиотика ни приключва след 2-3 дни.

# 21
  • Мнения: 7 391
Бих я предупредила, ако знаех, но разбрах чак днес за карантината  ooooh!, а доколкото разбрах пъпките биха се появили между 11-ия и 21-ия ден. Това е между 23ти юли и 2-ри август, а антибиотика ни приключва след 2-3 дни.
Е,не се притеснявай не е чак толкова страшно.  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз имам въпрос за варицелата.Нашият татко има колежка на работата си,която се е разболяла.Той е бил в контакт с нея,в смислъл в едно помещение,подавали са си вещи,не са се докосвали пряко(поне той така казва Mr. Green).Той е боледувал от болестта,аз също съм я изкарала.Но каква е вроятността той да е пренесъл вируса вкъщи при бебето?

# 23
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
И аз имам въпрос за варицелата.Нашият татко има колежка на работата си,която се е разболяла.Той е бил в контакт с нея,в смислъл в едно помещение,подавали са си вещи,не са се докосвали пряко(поне той така казва Mr. Green).Той е боледувал от болестта,аз също съм я изкарала.Но каква е вроятността той да е пренесъл вируса вкъщи при бебето?

Никаква! Болестта може да се предава само от болен. Тъй като съпругът ти вече е боледувал, вероятността да я прекара отново е минимална. Миналата пролет на баткото в групата имаше варицела, но Ви не се разболя, защото Вал вече беше преболедувал като малък.

# 24
  • Мнения: 24 467
Ако в момента не си бременна варицелата не е проблем. Карах я на 21 години и дори не ме сърбеше. За температура и други кофти чувства да не говорим- не е чак толкова страшно. А за детето е по- добре да си я изкара точно сега.

# 25
  • Мнения: 7 391
Ако в момента не си бременна варицелата не е проблем.
Дори да си бременна пак няма опасност / ако не си в първите 3 месеца/.Аз имам близка,която се зарази от детето си с варицела и беше бременна края на 8 и началото на 9 месец /периода ,в който излизаха пъпките/ и бебето си е живо и здраво. ОПАСНАТА шарка за бременни /независимо от месеца/ е РУБЕОЛАТА. Всички работили по темата дават изводи за 100 % гаранция за увреждане на плода ,ако майката НЕ Е  боледувала от рубеола. Ако е боледувала - опасност няма.Аз бях в контакт с рубеола и майка ми не си спомняше дали съм боледувала ,направихме титър на антителата и се оказа ,че имунитета ми е бетон и няма никаква опасност.Докторите дадоха мнение ,че съм боледувала и няма опасност,но това не им попречи всеки месец да правят контролни изследвания за по-сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт