American chicks - 15 (И замириса на... кебапчета - 4th of July тема)

  • 12 474
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 593
Бистраз, аз пак да се произнеса по комп въпроса - ако търсиш лек компютър, ако има някъде да пробваш 12 инчовите, няма да сбъркаш. Аз имах голям concern как ще ми понесе големината на екрана, но всъщност той показва абсолютно същото, като на 14-15 инчовите, но с по-малка резолюция. Ако нямаш проблеми с очите, наистина ти препоръчвам. Откакто съм с моя съм се родила просто, защото го мъкна напред назад постоянно.  Peace Тежи 3 паунда и си го нося в дамската.

Онзи ден го изплющях от мивката в банята (над метър височина) и е още здрав.

За другите комп дето ги притежава(х)ме

Два броя low end - HP - на единия изгоря дънната платка, след смяната, крета вече 5та година, макар и с неработещи клавиши и зарядно. Батерията отдавна е починала. Другия го откраднаха.

Един high end Sony Vaio - три години безпроблемна работа

Един top line IBM Thinkpad - 2 години с нас - моят мъж го ползва малко за десктоп, явно не му понася, постоянно прави мизерии, но мисля, че са от софтуерно естество. Не бих го препоръчала.

Eдин low end Dell Inspiron - 3 години с нас - изгоря батерията, после жак-а на комп явно не се сработваше със зарядното, и беше мъка да се зарежда.

Един high end Dell Inspiron - и там замина батерията, 1 път харддрайва се скапа, това в рамките на 3 години. Същите проблеми иначе като с Thinkpad-a, отново вероятно заради използването от мъжа ми.

Три поколения Dell Latitude (в рамките на 5 години) - лично аз никакви проблеми нямах, работят като пушки, обаче имам колеги със серия D610 - дето ги сменяха по 2-3 пъти заради скапани харддрайвове.  

# 16
  • Мнения: 3 367
sipirumi, колкото майки-толкова мнения за захранването!!!!!изобщо не си го превръщай в проблем,и на 20 дни и на 8 месеца захранени деца си растат добре..аз захраних след 6 м,до към година бяха на режим с 4 яденета на к са и сега и 2та..не ядат нощем от 3 месе4ни,НО-това работи за нас,аз ходя на работа и ми трбява режим,ина4е загивам.( но пък не успях да кьрмя много за жалост)
противник съм на каша от бутилка,на 9 месеца бяха само на 4аши и 2та,но познавам дете коеот на 2 години си пиеше каша от биберон,нищо му няма:)

# 17
  • Мнения: 994

Моят мина 7 месеца и още си няма режим. Яде и спи, когато си иска. Дъщеря ми като бебе сама си беше направила режим, големият син не беше също много по разписанията. Тъй че моят съвет е да видиш кое на него му допада. Ако е спокоен и доволен без режим, значи така му харесва.
В овеса има глутен и аз не съм давала още овесена каша. Мисля да дам след 9тия му месец.
Нашата педиатърка ми каза да започна или с оризова каша или със зеленчуци. Според нея нямало значение щом вече е на 6 месеца. Аз си избрах зеленчуковите пюрета. Също започнах с 1ца, но сега понякога изяжда и 2ка. Не винаги след пюретата обаче иска да се кърми.

Кашата я давам с лъжичка.  Не я иска обаче с кърма и затова й слагам ябълково пюре.

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
sipirumi, звучи ОК вашия режим за възрастта. Все пак все още се захранвате, т.е. опитвате манджите, а кърмата му е основно. Той ще почне да разтегля паузите между храненето, а и ще увеличи твърдите храни.

Но в овеса мисля, че няма глутен.

За лаптопите - аз имам IBM Thinkpad служебен и е като кон (вече трета година). Преди имах Дел и се раздрънка. Мъжът ми също Дел и има същите проблеми (разхлабиха се пантите на капака, и панела на мишката залепва). Цялата клавиатура сменяхме.
По-големите екрани не ги харесвам, стандартните резолюции не са оптимизирани за по-голям екран и шрифтовете ми идват странни.

Аз май питах преди, но не получих отговор - имате ли видеокамери и какъв модел/формат на записване бихте препоръчали?

# 19
  • Мнения: 994


Но в овеса мисля, че няма глутен.


Аз май питах преди, но не получих отговор - имате ли видеокамери и какъв модел/формат на записване бихте препоръчали?

има, но по-малко.
Сори, не мога да помогна с избор на камера, защото нашата е много стара VHS и не разбирам от новите марки и формати.

# 20
  • Мнения: 1 116
Тандури ...мерси за обяснението  Hug ,аз имам сума време чак декември сме рожденници  Grinning -ДА има смисъл в това което казваш,само заради пустата  форма заслужава ли си да омаловажа блата  newsm78 ей в това е въпроса -аз естествено искам тортата да е вкусна -и както казваш ти да има и плодове,може би ще използвам легнало пате и това е!

И в 3D патето може да се слажат плодове и повечко крем, като се издълбаят малко блатовете. То се прави от два полусферични блата. Ако искаш прати ми имейла си, имам снимка от една книга как се прави такова пате. ИМаше мами в готварския, които го правиха патето, беше много сладко.

# 21
  • Мнения: 1 783
Бистраз, аз пак да се произнеса по комп въпроса - ако търсиш лек компютър, ако има някъде да пробваш 12 инчовите, няма да сбъркаш. Аз имах голям concern как ще ми понесе големината на екрана, но всъщност той показва абсолютно същото, като на 14-15 инчовите, но с по-малка резолюция. Ако нямаш проблеми с очите, наистина ти препоръчвам. Откакто съм с моя съм се родила просто, защото го мъкна напред назад постоянно.  Peace Тежи 3 паунда и си го нося в дамската.

Онзи ден го изплющях от мивката в банята (над метър височина) и е още здрав.

За другите комп дето ги притежава(х)ме

Два броя low end - HP - на единия изгоря дънната платка, след смяната, крета вече 5та година, макар и с неработещи клавиши и зарядно. Батерията отдавна е починала. Другия го откраднаха.

Един high end Sony Vaio - три години безпроблемна работа

Един top line IBM Thinkpad - 2 години с нас - моят мъж го ползва малко за десктоп, явно не му понася, постоянно прави мизерии, но мисля, че са от софтуерно естество. Не бих го препоръчала.

Eдин low end Dell Inspiron - 3 години с нас - изгоря батерията, после жак-а на комп явно не се сработваше със зарядното, и беше мъка да се зарежда.

Един high end Dell Inspiron - и там замина батерията, 1 път харддрайва се скапа, това в рамките на 3 години. Същите проблеми иначе като с Thinkpad-a, отново вероятно заради използването от мъжа ми.

Три поколения Dell Latitude (в рамките на 5 години) - лично аз никакви проблеми нямах, работят като пушки, обаче имам колеги със серия D610 - дето ги сменяха по 2-3 пъти заради скапани харддрайвове. 



Благодаря за мненията, точно от това имам нужда!
От работа ползвам един 12 инчов от време на време и съм доволна, просто понеже не е всеки ден и не съм сигурна и батерията малко ме тормози. Ние имаме extended life battery, която ползваме заедно с другата. За пътуване е чудесен, само за всекидневна употреба не съм сигурна. Другото, което не ми харесва е, че няма numeric pad на клавиатурата.

sipirumi, прави това, което ти е лесно и бебето приема, всички са различни. и аз като анет, бях на режим от самото начало и не хранех през ноща от втория месец, но работех и ми трябваше режим. всичко много добре вървеше и даже кърмих до 1 година, а по отношение на храните, пробвай се по няколко пъти, на петия път може и да му хареса, с някои става от раз, с други след няколко опита, с трети никога Simple Smile Мартин така прояде картофи след година и половина. това което ми прави впечатление тук (САЩ) е че никой не ти казва какво да правиш, както в БГ. Което също си има недостатъци, но лично по-ми харесва.

# 22
  • Мнения: 1 783

Аз май питах преди, но не получих отговор - имате ли видеокамери и какъв модел/формат на записване бихте препоръчали?
Ще видя нашата каква е и ще ти пиша утре.

# 23
  • Мнения: 1 593

Аз май питах преди, но не получих отговор - имате ли видеокамери и какъв модел/формат на записване бихте препоръчали?

Нашата е някаква на JVC - с миниДВ, лека и удобна, батерията и не издържа дълго обаче.
Нещо да имаш предвид - ние сме правили 3-4 филмчета, но нито едно не е свалено на диск, по простата причина, че монтажа е супер уморителен. Искахме да платим в БГ-то да ни го монтажират, но понеже е на Американска система, трябвало да се прехвърли, и пак пари да даваме и се отказахме.

Та съветът ми е - ако не ви се занимава с монтаж - МНОГО е досадно - и бихте се възползвали от БГ някой да ви го направи за 20 лв на час, купете си камера, която снима на тамошния стандард, тука може да се гледа на всяко decent dvd.

# 24
  • Мнения: 7 091
Тандури ...мерси за обяснението  Hug ,аз имам сума време чак декември сме рожденници  Grinning -ДА има смисъл в това което казваш,само заради пустата  форма заслужава ли си да омаловажа блата  newsm78 ей в това е въпроса -аз естествено искам тортата да е вкусна -и както казваш ти да има и плодове,може би ще използвам легнало пате и това е!

И в 3D патето може да се слажат плодове и повечко крем, като се издълбаят малко блатовете. То се прави от два полусферични блата. Ако искаш прати ми имейла си, имам снимка от една книга как се прави такова пате. ИМаше мами в готварския, които го правиха патето, беше много сладко.

Tanitka, Виктория не е правила досега торта. Струва ми се не много добра идея да издълбае блатовете и да ги слепя за да стои право патето, а и украсата отгоре ще и отнеме повече време, все пак тя няма опит. Затова и предложих да направи нещо по-просто като начало, което няма да я откаже за винаги от тортите, а ще и даде вдъхновение за по-нататък да продължи да опитва Simple Smile. Съгласи се, че дори и лесно сглобяема торта като патето за човек дето е правил много торти е едно, но за някой който никога не е правил е съвсем друго.

Виктория ако решаваш все пак да правиш 3-Д патето и ще дълбаеш и пълниш с плодове, направи ги с желатин и изсипи тогава във формата, за да може като нарежеш парчето да не се разсипят по масата  Peace
Ето ти сайта за чая от коприва:
http://balkanbuy.com/shop/index.php?action=item&id=123][url] … n=item&id=123[/url]
Пратих ти и на бележка  линк със снимки на пожарната ( аз бях пуснала тука, ама явно си ги пропуснала)

# 25
  • Мнения: 1 593
Аз мога ли да ви попитам, вие като свещенодействате толкова в кухнята с тортички и други сладки работи, как съумявате да не качвате килограми?
Винаги съм искала да правя торти и сладкиши, но ме е страх, че нямам мярка  Tired ... страх ме е едни пържени филийки да си направя да не се надебеля...

# 26
  • Мнения: 3 478
А предразположена ли си към напълняване от такива работи? Щото аз много си обичам сладко, обаче никога не се ограничавам. Просто за късмет не ми се лепи ( явно е до ген, незнам) дано винаги да е така Mr. Green. Обаче има хора, на които им се лепва двойно. Майка  и е една от тези хора. Горката, все е на някакви диети и все не смее да хапне.

Не се ограничавай, моето мото е " По малко , ама от всичко" като стане въпрос за хапване Mr. Green

# 27
  • Мнения: 7 837
Аз, като пуша, не качвам. Дори и по цял ден да се тъпча със сладки неща. Rolling Eyes
Обаче сега... Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 650
tandoori,аз да кага за кебапчетата-срам,срам,срам Embarassed Embarassedмаи обърках размерите и сипах бая бира и после още каима и още и още и .....вместо за трима кебапчетата станаха за тридесет и трима Joy Аз и вода слагах преди и накрая като изсипах бирата и се олях hahaha но поправка ще има  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 593
Аз, като пуша, не качвам. Дори и по цял ден да се тъпча със сладки неща. Rolling Eyes
Обаче сега... Rolling Eyes

Да, в момента изобщо не съм "подвластна" на никакви закони на метаболизма, и да ям и да не ям, все качвам.

Не се ограничавай, моето мото е " По малко , ама от всичко" като стане въпрос за хапване Mr. Green

Issue-то е, че аз много обичам от всичко, ама не по малко  Mr. Green. Иначе и аз тъпча шоколад без да качвам (или трябва да говоря май в минало време), но е едно да изядеш един шоколад, и друго една торта  Crazy... пък аз нали тва казвам... направя ли торта, сама ще си я изям  #Crazy

Казвала ли съм ви как преди няколко години поръчах от Малинчо 70 шоколада Милка за собствена консумация и така се бях пристрастила, че започнаха и 100гр да не ми стигат дневно - за месец и половина ги изядох всичките.  Sick Е, после малко нещо гастритче получих, та не беше надобре....  Joy

Общи условия

Активация на акаунт