Колко мляко консумирате?

  • 11 136
  • 174
  •   1
Отговори
# 120
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
прочетах само последната страница и се втрещих  Shocked

ние сме 2ма. 1 кисело мляко на седмица - за мен и 2 литра прясно за него - пие кафе лате.
сирена - около 300 - 400 гр. на седмица общо, понякога и по-малко  newsm78

като се замисля мога и без киселото мляко, рядко ми се дояжда, прясното ми е било винаги отвратително, даже го повръщам  Rolling Eyes

сирене обичам, но не мога да ям много, става ми тежко Confused
имало е случай заради употреба на антибиотици да не мога да приемам млечни, после много трудно организмът ми се научава да ги препработва. имам страшни стомашни болки Confused
месо и риба не ям Wink, животинските продукти не са приоритетни в менюто ми

# 121
  • Мнения: 1 447

 У нас никой не е привърженик на млякото знам,че не е хубаво,но какво да се прави

# 122
  • Мнения: 1 269
В сряда купихме 5 литра домашно прясно мляко и днес свърши. По 3 кофички кисело мляко на ден си е закон вкъщи. Хапваме си доста млекце! PeaceСирене и кашкавал също купуваме повечко. Трима души сме! Grinning

# 123
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Преди не бях голяма почитателка на млякото, но от известно време се хващам че често ми се хапва.Предпочитам киселото, а прясното с кафе или в десерти. Сирене и кашкавал също често купувам. Малкият (на 2г.) не може без кисело мляко, все още нощем си търси шишето.

# 124
  • Мнения: 751
Детето всяка вечер изяжда една чаша кис.мляко с бисквитки,а аз задължително пр.мляко във кафето. Peace

# 125
  • Мнения: 318
Не съм привърженик на млякото,знам,че сега е много полезно като съм бременна,но не ми е по вкуса,прясно пак мога да се излъжа да пробвам,но кисело въобще не ми харесва  Rolling Eyes

# 126
  • Мнения: 656
Вкъщи сме любители на млечните продукти.Кисело мляко се хапва всеки ден,прясно мляко-2 литра на седмица,а без сирене не сядаме на масата.

# 127
  • Мнения: 314
Вкъщи сме 3 ма ,ама много мляко с изяжда ,кисело на ден минимум 2 кофички ,прясно за 2 - 3 дена литър няма ,а и със сирената и кашкавала е така .Въобще много мляко и млечни продукти се ядат .

# 128
  • Мнения: 1 505
Прясно мляко само в кафето слагаме,а киселото натурално на айрян или таратор.Но иначе кисело мляко с плодове обожаваме.Сирене също си хапваме честичко.

# 129
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
Мъжът ми и детето изяждат средно 2 кофички дневно. Често и три.
Малката яде и някакво плодово мляко. Пие почти по литър прясно мляко.
Аз мразя кисело мляко. Много обичам обаче Активиа и разни плодови млекца  Simple Smile Изяждам поне по 1 Активиа на ден, пия по 1 чаша прясно мляко и толкова.

# 130
  • варна
  • Мнения: 1 830
Всеки ден по 1-2 кофички кисело мляко и поне по 1л. прясно мляко.Сиренето много не го ядем, ама без кашкавал не сядаме на масата Peace.Общо взето доста си хапваме млечни продукти Simple Smile

# 131
  • Мнения: 163
Задължително всеки ден се купуват две кофички кисело мляко. Малкият всеки ден изяжда по една кофичка. Най-често купувам к.млека Елена или Родопея.

# 132
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В моето семейство млечните продукти са много на почит. Ядем всичко- кисело, прясно мялко, сирене, кашкавал, извара (само аз!). На ден се унищожава поне 1,5 л. прясно мляко и 3 кофички кисело. 
От киселите млека купуваме местно производство на Сердика и Роса. Пресни млека- най- вече на Фибела, Мегле, Млечко..

# 133
  • космополитно
  • Мнения: 941
Темата се оказа неочаквано полезна за мен- накара ме да се замисля! Какъв срам! Embarassed Дадох си сметка, че изобщо не употребявам мляко; сирене-малко; кашкавал от дъжд на вятър! Не изпитвам потребност от тях , поради което не се и сещам да ги предложа на масата. Явно предавам модела си и на детето ми.  Милото понякога си поисква: "Дай мляко!" и тогава му давам от сърце...... Но, миналата Събота купих две кисели млека и още са ми неначенати в хладилника! Благодаря за разтърсването ми!...

# 134
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз изхвърлям много мляко и сирене. Не ги ядем и седят в хладилника докато се развалят Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт