Голямо или малко легло?

  • 3 683
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Смятам да поръчваме легло на детето и постепенно да я приучвам да спи сама, когато е готова. В началото да се запознае с леглото, после да спи там следобяд и т.н. по реда си.
Чудя се обаче, 140/70 или направо голямо легло да взема? В 140/70 ще спи, предполагам, поне до 5 годишна възраст... или греша? Много мъничка ми се вижда, да я слагам направо в голямо легло.
Дайте мнения, моля.

# 1
  • Мнения: 2 792
При нас и за двамата, смяната беше от детско креватче към
нормален креват, не съм ползвала нещо средно.
  Димана беше на около 2г. и 6м., когато започна да спи на нормален креват. Момчил го преместих преди няколко месеца от детския креват на голям, не е имало проблем. Стана толкова късно, защото той почна да спи на първия етаж на двуетажното им легло, а Димана я качих на втория етаж и ми се щеше да е достатъчно голяма, за да и имам напълно доверие.
  Сега и двамата са безкрайно доволни Wink

# 2
  • Мнения: 811
Гласувам за голямо- може да се наложи да я приспиваш или просто си легнеш до нея.
Малко с решетки скоро ще я дразни...... и почват да прескачат и да се катерят  Imp

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Голямо легло разбира се, защо да даваш пари сега за малко креватче и след 1 година пак да стои пред теб дилемата за ново легло.
Дъщеря ми започна да спи на обикновенно легло на 2г и 8 месеца, защото нямахме възможност по-рано да я преместим в самостоятелна стая, иначе по-ранко бих я прехвърлила.
Купи си един ограничител, за да не ти пада детето или просто си го направи сама от някаква дъска, облякана в одеалце и си готова.
Все си мисля, че до 5 годишна възраст ще му е малко тегаво на детето да спи в креватче с размери 70/140, не че е невъзможно, ама си е тясно.

# 4
  • Мнения: 1 072
Здравей,
и аз много се шашках как ще свикне Дани на голямото легло. Чудехме се дали да не купим първо някакъв среден формат, но накрая си купихме нормално. Не сме имали ама никакви проблеми. Само отначало ми се струваше много мъничък в това огромно легло, но сега и с това свикнах. Лично аз съм за голямото легло!
Поздрави, Сара
оф, забравих, той мина на голямо легло на около 2 годинки.

# 5
  • Мнения: 4 244
Аз ще кажа точно обратното
Можеш да вземеш малко легло, но да е такова, на което се свалят решетките и става на такова нормално
Двете ми деца спят на такива
Щерката, която върви висока за възрастта си, толкова си обича леглото и още иска да спи в него. Има достатъчно място за поне още 2 години.
И на двамата леглата съм им свалила решетките и им е толкова уютно и приятно.
Аз съм лягала и при двамата в легълцата, особено като са  болни, хем съм дебеличка пак си намирам място

# 6
  • Мнения: 4 244
И още един довод конкретно за Мая - тя е спала досега при теб
Ако я сложиш в голямо легло ще се чувства изгубена и много трудно ще свикне, ще се чувства отблъсната от теб и няма да иска изобщо да спи в него
Това е индивидуален въпрос.
А и освен това, Мая като порасне и и стане малко леглото, може вече да сте се решили на второ и няма да ти е излишно това, а и тогава можеш направо да купиш 2етажно, като Мая да спи на него сама докато следващото порасне достатъчно да спи на голямо. (Надявам се да не прекалявам с предположението, просто се опитвам да те съветвам съобразно детенцето и бъдещите ви намерения)

# 7
  • Мнения: 4 244
И още един довод конкретно за Мая - тя е спала досега при теб
Ако я сложиш в голямо легло ще се чувства изгубена и много трудно ще свикне, ще се чувства отблъсната от теб и няма да иска изобщо да спи в него
Това е индивидуален въпрос.
А и освен това, Мая като порасне и и стане малко леглото, може вече да сте се решили на второ и няма да ти е излишно това, а и тогава можеш направо да купиш 2етажно, като Мая да спи на него сама докато следващото порасне достатъчно да спи на голямо. (Надявам се да не прекалявам с предположението, просто се опитвам да те съветвам съобразно детенцето и бъдещите ви намерения)

# 8
  • Мнения: 7 821
Вики спи на голямо легло от както беше на година и половина. Мисля, че му е много удобно, може спокойно да се завърти както и да си сложи любимите играчки  Wink . Гласувам за голямо, нали и тя е голяма  Grinning .

# 9
  • Мнения: 3 562
Аз също съм за голямо легло.
Ние все още спим заедно с Ради, но след обяд спи сама на спалнята (както в момента) и мисля, че ще и бъде по-лесно да свикне в голямо отколкото да я сложа от голяма спалня в малко детско креватче Thinking

# 10
  • Варна
  • Мнения: 791
Вики спа в кошарата си до към 3,5 г.(от големите 140/70) като му свалихме голямата решетка към 2-та годинка и имахме по-малка,като ограничител-иначе падаха завивки,нощем се изтъркулваше детето....Но като му взехме креватче,беше от нормалните.Няма смисъл от по-малко.Но при тебе сякаш виждам,че досега и в кошарка не е спало?Може би е мъничка за голямо легло!

# 11
  • Мнения: 1 413
Аз съм за голямото...

# 12
  • Мнения: 1 399
Аз бих взела направо голямо. Не че не може да спи в детското до 5-6 години, но е тясно. Не е удобно да се върти и постоянно завивката или самата тя ще са на земята. Пък не може да спи на 3-4 години с решетка. Понякога стават през нощта или рано сутрин, не е удобно с решетка. Като ще купуваш ново не виждам смисъл от двойни разходи - взимай направо голямо и докато е по-малка й сложете един ограничител.
А и щом не е спала отделно - сега какво, ще свиква в едно легло, след три - четири години в друго. Няма смисъл.

# 13
  • Мнения: 3 211
Цитат на: Valeria
Голямо легло разбира се, защо да даваш пари сега за малко креватче и след 1 година пак да стои пред теб дилемата за ново легло.

И аз така мисля, само че ми се струва, че е още рано да я местиш на голямо легло, ние също като правихме детската стая, взехме направо голямо легло, но не може още да спи в него.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Thinking Голямо чудене!
И аз не знам... от една страна, спим заедно сега. Ясно е, че ще я свиквам много постепенно. Също така, ще имаме и второ някога, т.е. няма да ми е излишно легло 140/70, за когато на второто му дойде ред да спи самостоятелно някой си ден. Аз мислех ако е 140/70, да махна решетките и да оставя малък ограничител - хем да може да влиза-излиза когато иска (например, да може да дойде при мен, мисля, че така ще се чувства по-спокойна и по-лесно ще приеме промяната), хем да не тупва долу...
Няма ли да й е много голямо голямото легло? Не ми се иска да взимам някакъв междинен размер, който после пак да сменям (знам, че има някакви нестандартни - 170 на нещо си, 180 на нещо си...)?

# 15
  • Мнения: 155
Воо, на Гоги му кипихме детско легълце от чам, което е малко- 140см. То обаче от едната страна има шкаф, които след време като се махне, леглото става голямо 180см. и само трябва да му се сложи по-голям матрак.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 791
Да и това е вариант!Продават такива модулни,много е практично!
От друга страна си права,че един ден като си имате второ бебче,то ще използва малкото легълце,тогава ще купите голямо за каката.Ние сме така Grinning

# 17
  • Мнения: 544
На Анджи леглото е 140/70 и откакто се е родила си спи в него. Boo, въобще не е голямо!

От 140см дължина трябва да приспаднеш 30-40см за възглавничка, остават 100 - вероятно към 3-4год. ще е вече малко.

На какво легло спи Мая сега? Ако то ще е и за другото бебе, по-добре вземи направо голямо легло.

# 18
  • Мнения: 1 399
Не е проблема в дължината. До 4-5-6 години дали ще е 1.40 или 1.80 не е толкова важно. Но детските легла са тесни - 70 см. Това е по-неудобно. Иначе стандартните големи легла са 90 см. Е, има голяма разлика.
Бу, не се притеснявай че ще й е голямо. На мойта братовчедка детето от две годишна спеше направо на персон и половина Grinning
А за второто - предполагам, живот и здраве, че ще заеме мястото на Мая на семейната спалня Grinning Пък като порасне малко - купувате още едно голямо Grinning  Ще спестите от ограничител, ще използвате този на Мая  Sunglasses #Silly

# 19
  • Мнения: 2 452
Голямо легло. Дъщеря ми започна да спи в голямо единично легло на 2.5 години и не сме имали никакъв проблем (но тя от бебе спи в самостоятелна стая). Ако се страхуваш, че може да падне, виж дали ще намериш протектори за малки деца - нещо като тези в спалните вагони на влаковете (ако си ги виждала). Закрепят се за леглото, за да не може детето да падне от него (опитах се да намеря картинка, но не успях).

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: boo
Смятам да поръчваме легло на детето и постепенно да я приучвам да спи сама, когато е готова. В началото да се запознае с леглото, после да спи там следобяд и т.н. по реда си.
Чудя се обаче, 140/70 или направо голямо легло да взема? В 140/70 ще спи, предполагам, поне до 5 годишна възраст... или греша? Много мъничка ми се вижда, да я слагам направо в голямо легло.
Дайте мнения, моля.



Воо, ние имаме легло, което когато е кошара е 140х70, а като се махне шкафчето става 170х70. Само се купува матрак... Аз съм много доволна!

Ето го тук
http://www.mebel-gen.bg/moniconv.htm

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ваче, 170х70 много странен размер ми се види  Thinking
Чуденка голяма...

# 22
  • Мнения: 3 211
това ми се струва много удобно и подходящ за вас:
http://www.mebel-gen.bg/toddler.htm

# 23
  • Мнения: 33
моето дете си има спалня-190/160,въргаля си се на воля,играчки,книги около него,колкото искаш и си му е много добре.Той е на три год.,ама е готов да води мацки вкъщи,нали си има легло,голямо......(шегичка) Stuck Out Tongue

# 24
  • Мнения: 2 452
Цитат на: very_nice
това ми се струва много удобно и подходящ за вас:
http://www.mebel-gen.bg/toddler.htm


Точно за тези "релсички" отстрани ти говорех, Бу.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: stella
Не е проблема в дължината. До 4-5-6 години дали ще е 1.40 или 1.80 не е толкова важно. Но детските легла са тесни - 70 см. Това е по-неудобно. Иначе стандартните големи легла са 90 см. Е, има голяма разлика.

:

И аз мисля така,ширина 70 см ни е тясно Sad Просто жалко,че сега го разбрахме)-това е същата работа като кошарката,а детето се върти малко или много,да не говорим за по-големите завивки(не бебешките стандартни) как се свличат постоянно...Определено моят съвет е да си намериш поне 90 см широко креватче!

# 26
  • Мнения: 2 839
Бу, с това твоето легло ми дойде идея. Ние имаме кошари ама не спим в тях  #Puppy dog  Единия с мама на дивана в детската, другия с тати на спалнята.
Та понеже знам, че да ги върна в кошарите ще е много трудно /те си спяха в тях до преди 6 месеца/, та ми хрумна следната идея. За 2ия рожден ден да се направим на луди, да купим 2 големи легла, уж това им е подаръка, че стават големи и самостоятелни вече ... такива работи. Та се надявам, че може да им хареса идеята, че са станали кака и батко и да се навият да спят сами в големите легла  Praynig
Какво мислите, мами с опит?  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 399
Цитат на: DiVA
Та се надявам, че може да им хареса идеята, че са станали кака и батко и да се навият да спят сами в големите легла Praynig
Ами вземи ги направи наистина кака и батко тези деца, де Mr. Green
 
Сега сериозно - на две години незнам дали ще се почустват горди, че са пораснали и с радост да спят сами в новите легла Grinning
Но ако си решила и ви дотежава сегашното положение - пробвай. Наистина някаква промяна в обстановката ще е добре да има. Пък дали ще е без проблем или не прехвърлянето - не се знае, зависи от децата. Само трябва да бъдеш твърда. Измисляте си някакъв ритуал за лека нощ  - било приказка, било само целувка /аз и "звезден прашец" мятах в очите дълго време Mr. Green, че и сега в моменти на голямо разлигавяне Embarassed / и ще свикнат. Опитай без нощна лампа, но ако има проблем - включвай я. Не се притеснявай и от това ще се отучат по-късно. Но отстъпиш ли, после наистина ще трябва да чакаш момента да започнат да осъзнават и разбират. Имам предвид около 5-6 г.
Пък дано съветите са излишни, може децата да се зарадват на новите легла Wink

# 28
  • Мнения: 2 839
Цитат на: stella
Ами вземи ги направи наистина кака и батко тези деца, де Mr. Green


 Shocked
Ти си на ред  ppp
 Whistling

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: boo
Ваче, 170х70 много странен размер ми се види  Thinking
Чуденка голяма...

Ей го размера
Size 1780 / 840 / 1180 mm

Това май е максималния, като се махне шкафчето... Абе помня, че матрака беше 140х70 със сигурност, а шкафчето е около 30-40 см... Обаче леглата им не са евтини. Нашето беше 370 лв. без матрака..., но с оглед на дългото ползване си струва парите

Ние вчера на нашата мома й махнахме решетката, защото по неизвестен за нас начин тя успя да се измъкне от високата решетка и я чух как топурка с кучето в коридора, влачейки една торба с плюшки, приготвени за яслата... Mr. Green  Не искам и да си представям как е прескочила, веднага махнахме решетката и тя сега спи ту в леглото си, ту в нашето легло, ту на табуретките сложени пред леглото, за да не падне от високо...  Mr. Green

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Знам ги тези легла...ама няма ли да ми легне солено - леглото, + малък матрак (щото нали ортопедичен) + голям матрак (като му дойде времето)...?
Ето още какво се чудя: видях на разпродажба легла-кошари (т.е. с решетки, но вероятно се махат). Масив. С две чекмеджета отдолу. Изглеждат добре. Размер - стандарт, 140х70. Цена - 144 лв. Сериозно се размислих, защото даже с матраче цената ще е под 200 лв...
Хайде сега да ви видя?!

# 31
  • Мнения: 356
Руслана спи на голямо легло от 8-месечна. Това дете органически не понасяше кошетка. Добре, че малкият не е така.

# 32
  • София
  • Мнения: 708
купи си голямо, защото според мен ще ти се наложи рано или късно да го купиш..каката си спи на голямото, но гледам да има човек при нея..иначе следобедите си пада от леглото, но продължава да си спи..така че идва и моментът, да се учи да спи на голямо легло..пък в началото бая време ще ти се налага да спиш при нея..

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: boo
Знам ги тези легла...ама няма ли да ми легне солено - леглото, + малък матрак (щото нали ортопедичен) + голям матрак (като му дойде времето)...?
Ето още какво се чудя: видях на разпродажба легла-кошари (т.е. с решетки, но вероятно се махат). Масив. С две чекмеджета отдолу. Изглеждат добре. Размер - стандарт, 140х70. Цена - 144 лв. Сериозно се размислих, защото даже с матраче цената ще е под 200 лв...
Хайде сега да ви видя?!


Ами виж сега... зависи... моето дете е от раждането си в това легло, то има 3 нива на матрака... постепенно се сваля, после се маха шкафчето и такаааа.... не знам докога... Grinning  докато не й умалее 1,70... според мен в такова легло спокойно може да спи човек 1,50-1,55. Така, че според мен леглото се изплаща.
Обаче при вас може направо да вземеш голямо легло, зависи дали детето може да спи без решетка само. Ето, моята се търкаля насам натам, ама ще трябва да свикне. Тя и от нашето легло реално може да изпадне, защото спи във всички посоки, ама...

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Миленка
..иначе следобедите си пада от леглото, но продължава да си спи..


Извинявай, не можах да се сдържа... Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green , много смешно ми стана като си го представих... Mr. Green

# 35
Воо, а някоя фирма случайно не продават ли "разтегаеми" легла. В смисъл - на щерката купихме легло, което може да стане с р-р на обикновенно голямо легло, но сега е сгънато, на по-малък р-р. Купихме го от IKEA
Ето го и по-подробното инфо за леглото

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не, Хонда, няма. Иначе и аз съм ги загледала (в Мадъркеър само че), ама нъц.
Чудя се дали да не поръвам тодлър бед:

Само да видим цената каква ще е.

# 37
Това е нейното легло в стаята й Wink
Иначе, съм за идеята за голямо легло направо. Предполагам, че вече са пуснали и доп.предпазители за легла

# 38
Воо, вземай тогава тодлър леглото, и без това мислите да имате поне още едно наследниче Wink  Grinning

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хонда, ще го поръчвам, няма да го вземам, тук такива рядко се срещат. Иначе ме кефи, а и ще спи едно 2 години на него...После се надявам да се местим в нова къща - и там в нова стая на ново легло, абе размечтах се...Ще докладвам има ли развитие, като питам за цени.

# 40
  • Мнения: 3 211
Моля ви, някой види такива предпазители за легло, да свирка, че много ми харесват

Общи условия

Активация на акаунт