Yard Sale - има ли го по вашите краища?

  • 1 395
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
За съжаление в Италия не се прави,но в САЩ имаше и както е казала Bistraz

Ако ти се търси нещо по-специално си струва.
.... Струва си да се ходи в по-богатите квартали, защото там нещата са по-свестни, особено ценни са estate и moving sales - разпродава се имота на някой починал или на някой, който се мести. На всичко трябва да се ходи рано.

 Преди години помня купих един лаптоп за 10 долара,смятаха че не работи ,а той имаше някакъв проблем с батерията. Rolling Eyes
  Беше като нов! Wink
  След 2 години ползване го продадох чрез ebay за 100 долара.  Wink

Джорджа, ама тук богатите са толкова стиснати, 4е кой знае колко пари Ще ти искат за болкуците им .... особено ако за пиемонтези или дженовези ...

# 16
  • Мнения: 5 475
  Wink Джоя,абсолютно си права!

# 17
  • Мнения: 7 091
При нас има. В Пенсилвания просто си изкарвахме нещата навън ( или в къщи), тук обаче в Ню Йорк хората рядко го правят, но не е изключение, особено ако се съберат 2-3 семейства и правят заедно.
Ние сме правили и посещаваме. Лично аз ги намирам за много полезни и съм си намерила много хубави неща. Не винаги са боклуци, въпрос на късмет е. Сега спираме като минем случайно покрай някой, но не сме тръгнали специално да търсим.
Виж craigslist.com е друга работа. В момента даже продавам сума неща там, както и купуваме.
Почти всичко в градината ни е от там- градинска пикник маса с пейки, като нова, люлките за децата, къщичка за игра, някои от инструментите, дори и сенокосачката. Продават се неща на смешни цени, но трябва разбира се да знаеш какво да гледаш. Като направих една сметка неща на стойност $1500 за задния ни двор ги взехме за 200$ и бяха направо нови. Точно вчера продадох старото ни столче за кола и вратичките, които се слагат детето да не може а минава. А за децата колко играчки съм взела така ( е, не плюшени разбира се), даже днеска си мислех да вземем да съберем на Калин и да пусна и аз да махна част от тях, защото са се натрупали много, пък сега и на Елена като почнем да купуваме пак ще обраснем с неща. Дрехи и обувки не продавам, тях ги даряваме. Moving Sale-овете обаче са голяма далавера. И ние правихме, и сме ходили, страхотни неща на страхотни цени се намират. От такъв сейл си бяхме взели машината за хляб, неразопакована за 10$. За тях наистина трябва да ходиш рано, ама ние не се мърдаме освен ако ни трябва нещо Simple SmileВ началото имах скрупули как така ще взема нещо ползвано от други хора( по-скоро насаждано от БГ), но сега вече не, въпреки че дрехи не купувам ( но за сметка на това разменяме с друго семейство, те имат по-голямо момиче и по-малко момче, дават ни момичешки, ние даваме момчешки дрехи).
Много е неприятно, че в БГ няма такива, хората събират с години неща, които не ползват и само им заемат място.

Мото на тези дето обичат разпродажбите е - Моите боклуци са съкровищата на някой друг Simple Smile И е вярно Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 161
а моята прабаба ми е разказвала, че навремето точно това са правели у нас пред къщите.

# 19
  • Мнения: 868
Има ги; често виждам надписи, но нямам време. Аз си падам по старинни мебели, но за да намериш "съкровище,"  трябва да следиш вестниците и да знаеш в кой квартал е по-вероятно да откриеш нещо ценно. Трябва и да отидеш преди 8 часа сутринта (хм, не мисля!) иначе минават професионалисти с траковете и заплюват всичко малко по-интересно.

Веднъж случайно, без да търся, попаднах на такъв garage sale в нашия квартал и намерих интересна картина. Иначе има много неща за деца, но ако са в добро състояние се разграбват бързо и аз не стигам навреме. С други думи, отказала съм се да пазарувам на такива сейлове.

# 20
  • Мнения: 7 091
Аз пък да се похваля с новите ни "разпродажбени придобивки"- детска енциклопедия в отлично състояние за $2, чисто нови ( с етикета) джинси  за момче на 5 Gumboree за $4, цялата серия книжки ( като чисто нови, не знам колко са ползвани) на Dr Seuss за по 10 цента на книга.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт