През юни и през юли се правят МАРТенски сладури!

  • 9 538
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Носенето на ръце - давам, ама само като почне да се киселее. А не тя да си стои кротко, дойде някой и я вдигне за две минути и после елате ни вижте, не искаме отново по гръб.
Ноктите - дълго време ни се отбелваха сами, после почнах да пиля с пиличка, но като че ли почнаха да се разделят на пластове. Току що направих сефтето да изрежа с ножичка с объл връх. Иначе и нашите растат на етапи, веднъж бързо, веднъж доста бавно, чак се бях уплашила, че нещо не е наред с детето. На краката и те се отбелват, да не кажа, че като се роди нямаше нокти на палците, само на другите пръстчета.
Не подстригването до годинка са бабини деветини. Същото е и подстригването с цел сгъстяване, голяма глупост, особено пък за миглите. То ако беше така хората като видят че оплешивяват щяха да се бръснат до лудост, но не съм видяла някой да го практикува. Какво общо има подстригването с космените фоликули.
На баби не съм оставяла, защото ги няма наоколо. Понякога на прабабата, защото живеем в една къща и ако е станало обед, а аз още не съм ходила до 00, не съм се измила, яла...Но свекървата докато беше тук, така и не успях да се престраша и как като само като се задави малката тя почва да ме търси и вика и ме гледа едно уплашено. Единият път беше решила сама да се справи като я вдигнала веднага, от което незнам как е при вас, но при нас става още по-зле.
Заглеждането в телевизора и ние го практикуваме. Най-много обича тенис, така му приказва и гука, после в класацията са състезания с мотори и формула   Sunglasses. Май си отглеждаме спортистка.
f_5pm, какъв този каръшки ден от вас. А това с водата не ми се говори. Един път се ядосах на една баба, че докато бутах количката под един блок, тя точно тогава излезе да си тупа пътеката, изобщо не поглеждат надолу.
Mary Jane, това с изхвърлянето на боклуците е типично точно за градовете и то големите. Живели сме по квартири из Пловдив и ми е ясно. Сега живеем на село и мога да ти кажа, че никой не си позволява да си хвърли боклука през терасата, защото после сам ще трябва да си го обере от градината  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 93
Честит Рожден Ден на Mirannda! Много усмихнати моменти с любимите ти хора и незабравим ден да си изкараш!


За ноктите режа ги на 3-4 дни . За косата нашата е късичка и сега започва да расте така че не режа . За миглите не вярвам че така ще пораснат и няма да ги режа . За разнасянето - давам я само на близки хора , но си преценявам , а и тя си е с характер и не иска у всеки дели хората някак си . За оставянето максимум за 1-2 часа с тати и баба . За заглеждането в телевизора това ни е любимо от около месец сега даже като я оставя а лежи на спалнята с глава обратно на тв-то прави полу мост и извърта глава за да гледа , а си представям като започне да се обръща как ще е .
Мами вие как забавлявате децата си , какви играчки им давате и как ги подреждате за да ги взимат ?

# 62
  • Мнения: 1 172
Аз през декември трябва да се върна на работа (Емма ще бъде на 9 месеца) и майка ми ще идва да помага. Мисля да я свикна малко по малко, да започнем по 2 часа на ден и т.н. Няма как, притиснати сме финансово, а и аз определено искам да се върна на работа, харесвам си работата и мисля, че това само ще ме разведри и ще ме направи по-пълноценна за дедето ми.  Разбира се, зависи от човека, някои жени се чувстват по-добре вкъщи.


И аз много мисля от сега какво ще правим като дойде декември,на повечето от нас тогава изтичат 9-те месеца.Мъжа ми все вика"Има време",ама аз като гледам как се изнизаха 4 месеца,тъй ще минат още 5, парите ще свършат и не знам!!!! Аз работя в София и със сигурност като дойде декември,ще трябва да се транспортираме там,независимо колко ми е неудобно за живеене и гледане на дете.Нямам на кого да разчитам там,не мога да взема майка ми със себе си и в главата ми вече се прокрадва мисълта за детегледачка.Просто не мога да измисля друг вариант за детето.Дори и да остана да я гледам до годинката( това е максималното,което мога да си позволя),през март задължително ще трябва да се върна в офиса, а тя ще е твърде малка за ясла и не знам как ще се справяме.

# 63
  • Мнения: 2 122
Аз ще прехвърлям майчинството на моята майка и ще й давам още 200 лева от заплатата ми, януари се връщам на работа и почваме опити за второ /а защо не и близнаци  Flutter/. Поне 6 месеца трябва да поработя, за да избачкам за ново майчинство.

# 64
  • Мнения: 4
Ето малко снимки и от нас  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=150264

# 65
  • Мнения: 1 232
аз се замислям за програмата "в помощ на майчинството".Много ми е добре така с детенце насам натам ама трябва и парички да се изкарват

# 66
  • Мнения: 1 232
Катя много сте сладки  bouquet

# 67
  • Мнения: 2 122
Момичета, забравих да пиша- ако някой иска да си види детенце на първа страничка в темата или не си харесва снимката, която съм подбрала да ми пише ЛС- ще уважа всяко желание   bouquet

# 68
  • Мнения: 57
Привет,

Докато ви изчета и малкия палавник се събуди, ама не мога да не кажа: "Мини, супер е оформлението!"  Hug

За връщането на работа аз още не съм решила. По принцип не си харесвам моята и ако успея да си намеря по-свястна и платена, сигурно ще сзапочна, но едва ли преди годинката, че се надявам да си се покърмим по-дълго.

Да споделя и с вас. Вчера нашия тати го питали как се казва малкия и той в първия момент блокирал. После ми се оправдава - "Ами аз все бебончо или Алечко му викам и чак после казах  Алек".  Joy

# 69
  • Мнения: 2 122
Ти къде хойкаш че не можем да се засечем с теб  Crossing Arms, ето- Марчела ще си идва другата седмица трябва да си направим сбирка да се запознаят наборчетата  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 164
Мини, поздравления за оформлението на датите  bouquet Много ми хареса идеята ти. Явно си пълна с изненади!!!
При нас и вчера и днес Вики продължава да яде по - малко и това си е. Вече две педита ми каза да започвам да захранвам, но на мен сърце не ми дава. Решила съм при навършен 6  - ти месец, но все пак ще видим кое е най - добро за бебка. Иначе бебка след хранене си е спокойна, агука си, играе си, смее се, т.е. няма никакви признаци, че е гладна.
Морганс, благодаря за превода! Ще очаквам и следващите теми за захранването и плодовете.
Аз мисля бебка да я гледам до 1 година, пък после ще му мисля. Засега вариант с баби не ми допада, а пък и моята е далече.

# 71
  • Мнения: 781
Ти къде хойкаш че не можем да се засечем с теб  Crossing Arms, ето- Марчела ще си идва другата седмица трябва да си направим сбирка да се запознаят наборчетата  Mr. Green
Мда, мислете и кажете, ама до петък, че после няма да имам нет. Иначе, ще ви издирвам в Градската  Laughing

За захранването-правим опити с по малко плодово пюре, но ще се захранваме по-сериозно след 4 месеца-на АМ сме и така реших.
На работа мисля да се връщам декември и смятам да търся детегледачка и даже се чудя вече не е ли време  Thinking

# 72
  • Мнения: 57
Ти къде хойкаш че не можем да се засечем с теб  Crossing Arms, ето- Марчела ще си идва другата седмица трябва да си направим сбирка да се запознаят наборчетата  Mr. Green

Абе тъкмо щях да те питам същото  Joy Уж не ни е голяма градската, ама голямо разминаване му удряме. Ей сега излизам и се надявам да сме там поне докъм 19ч.

А с удоволствие другата седмица ще чакаме и marchella  Hug

# 73
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Точно гледах снимките в албума и гледам Светослав на Чилисън, та се сетих - вашите бебета имат ли белег в рамото от имунизацията в болницата? Андрея няма и педиатърът каза, че в такъв случай по нататък трябва да се прави манту.

# 74
  • Мнения: 164
Манго, и Вики няма белег на рамото. Аз четох, че в този случай се прави Манту.
Момичета, искам да ви попитам, има ли някоя от вас вече цикъл (имам предвид от кърмещите майки), че моят днес дойде и се чудя дали ще се отрази някак на кърмата Confused извинете ме ако вече темата е обсъждана

Общи условия

Активация на акаунт