Вънка жега е голяма крие се на хладно всяка СЕПТЕМВРИЙСКА мама

  • 15 395
  • 296
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 17
ей, мацки, благодаря за инфото за НОИ, но на моето писмо няма нищи с  10 знака. Ако някой си го пази това писъмце, нека каже къде да се огледам за него, уж го изядох цялото, но знае ли човек.

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 23:21 от pavlinadidko

# 106
  • Мнения: 9
Здравейте мамита  Hug
Честит рожден ден на Калина   newsm59 Много обич и щастие ти желая и наесен истинския подарък, който със сигурност чакаш с нетърпение  newsm07
Честит рожден ден и на малката Натали   ura party023 Да е много здрава, весела, умна и голяма помощница на мама

Аз тези два дни съм тотален мързел  Blush Напоследък се събуждам към 5,30 и после през деня едвам гледам та си поспивам. Ама напоследък нищо не ми се и прави  Tired. Не знам що така  Thinking

Вчера ходих при ендокриноложката - резултатите на TSH, FT3 и FT4 са в норма  newsm44. Докторката каза, че засега сме овладели нещата и няма да пия хапчета до 20.08. newsm68 , когато пак трябва да отида на преглед. За всичко това съм много радостна, но когато я попитах, ако се наловжи да пия пак малки дози медикамент след раждането ще мога ли да кърмя, тя беше твърдо на мнение, че ще е невъзможно  Weary
За съжаление, не мога да се вредя при гастроентролога - нямали били часове  smile3516. Разправям им аз, че съм бременна, че ми комбинират лекарствата и с друг лекар, и че няма как да пия хапчета още два месеца просто ей така, ама те не - не можело и толкоз #Cussing out И ме пратиха да го търся в клиниката във Военномедицинска академия #Crazy. Та отивам аз днес в 8ч., ама на вратата охрана и не пускат newsm09. Обаждах се на някакви вътрешни телефони ама нъцки - никой не вдигна. И ся се чудя какво да правя  newsm12 . Да звъня ли и да настоявам за час, да ходя ли да вися пред кабинета.... Пък при моя доктор си пада висене - аз съм влизала в 21ч. да ме преглежда.... Голяма ми е главоблъсканица  smile3506 newsm12

Аз засега от мойте свекъри не мога да се оплача. Въпреки че преди да се оженим никак не ме харесваха ( а ние бяхме гаджета 13 години ), особено майката на мъжа ми. Дори е имало случаи да го кара да ходят на семейни вечери с техни приятелски семейства, за да го запознава с други момичета Rolling Eyes, въпреки че знае че сме заедно... Но откакто сме женени, а и аз си "прехапах езика" и им казвам мамо и тате, нещата са съвсем различни. Не че се счупваме да се виждаме ( ние сме на квартира ), но когато се случи са много мили и не ми разрешават да се претоварвам. Даже като ходихме на Великден на вилата нищо не ми разрешиха да пипна, дори салата не съм рязала. Свекърва ми много се интересува как съм и все се притеснява да не стане нещо с бебето и ме кара да си почивам колкото мога повече. Понеже е загубила едно бебе между мъжа ми и брат му и иска всичко да е наред.
За име засега не сме говорили с мъжа ми. Майка му веднъж ме попита дали сме мислили нещо и аз и казах че не сме. Тя се казва Яна и аз по принцип нямам против бебката да се казва така. Мисля, че няма да имам проблем с кръщаването на бебка, защото свекърва ми си е кръстила и двамата сина както е решила - вярно че първия носи буквата на двамата дядовци Д, а втория на двете баби К, но все пак не са кръстени на никого конкретно. Мъжа ми харесва кратки, ясни и звучни имена. Споменавал ми е, че името Рая повече му харесва от Яна, но ще видим кое ще изберем като дойде време да го обсъждаме newsm12

Ами това е май от мен засега. Утре съм на училище и ще се видим там с мамите които ще дойдат  Wink.
Отивам да готвя, че ако ме намерят пред комп-а лошо ми се пише  Confused
Смятам да спретна едни много бързи пълнени гъбки на микровълновата и едни пълнени чушки на фурната - познайте кое от двете ще ми вземе здравето  Grinning

Чао и целувки на всички по тумбите   bouquet

# 107
  • Мнения: 99
Привет отново мами!
Не съм ви изчела от днес, след малко ще го направя, но бързам да ви споделя: днес циал ден обикалях и сега съм толкова уморена... В Мола има намаления, а в terranova i calliope има много блузки ( туники), роклички, та даже и панталони подходящи за нас и са на поносими цени.
Хайде отивам да чета.

# 108
  • Мнения: 1 745
pebs ти на кой телефон звъниш? аз имам тези 02/926 19 39, 02/926 19 86 но още не съм ги пробвала.


Аз звъня на 926 19 90 ,ама нищо...Утре ще опитам и на тези двата да видя какво ще кажат.По принцип ги изплащат с 2 месеца закъснение,а тоя път направо се уляха.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 109
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Pebs миличка ето ти още телефони на Сф
926-19-86/,926-19-71/,926-19-39

абе незнам за вас ама аз си чакам болничните за месец април и май...и вече се нервя яко..днес ходих да си популвам молба за прослувутия ПИК код ,попълних и ми казаха след 3 дена да отида да си взема ПИКА-тез луди ли са бе.. #Crazy #Crazy
Ше кажеш че имат  една камара работа...нестига че не отвориха веднага след почивката си  ами на всичкото отгоре  и мрънкотят..аа ше ги вземат дяволите... #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Блазе им на тези дето са си взели парите навреме..аз вече бактисах да звъня като луда  #Crazy #Crazy #Crazy

ПАВЛИНАДИДКО-миличка ти отпуска нямаш ли???Аз си пуснах  отпуска....Пускай си и ти..как така ще ходиш на работа в това твое лошо състояние Naughty Naughty Naughty


Оооо Веселче-те ако го изплащаха навреме НОИ тоя болничен нямаше да има недоволни  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз  още малко ще  ги почакам  и ще ги светна набързо в господари на ефира..То бива бива простотия ама тва никъде го няма значи Sick #2gunfire #2gunfire

аз днеска съм като парцал...боля ме главата цял слетобед,легнах си  продължава да ме цепи кифарицата #Crazy #Crazy.Сега ми мина обаче ми е едно заспало,шеметно абе едно никакво направо #Crazy #Crazy Sick Sick
толкова ми е смъцафръцано Sick
айде лека вечер на всички...

# 110
  • Мнения: 690
Та значи последния ми платен болничен е за периода 28.04. - 28.05.
а иначе въпросния код ми го издадоха за 2 минути в деловодството - тъкмо се бях натопорчила да викам, ако ми кажеха 3 дни  #Cussing out, ама те веднага с молбата ми го изпечатаха  Mr. Green
Ами Ани, оказа се, че като си проверих на място входящите номера /на кои дати болничните ми са отишли при тях/, се оказа, че работодателят ми ги бави с 20-25 дена, а НОИ ми прави преводите в 30 дневния срок /ако не върнат болничния де  Mr. Green/
pebs, у нашто село нашто НОИ не вдига телефона  #2gunfire, та вече три пъти им ходя на крака да видя кога ми пристигат болничните при тях  и кога да чакам кинтички ... Whistling

# 111
  • Мнения: 1 199
Ади-Сан, името Яна много ми харесва Grinning Дори щерката исках да я кръщавам така, колебаех се между Яна и Елица, ама подложих въпроса на гласуване сред колегите в почивката между две лекции и имаше повече гласове за Елица Mr. Green Като си помисля какъв шемет съм била, бях само да 18 когато бременеех с нея Embarassed А синчето си го кръстих Любомир, на свекъра. Мъжът ми искаше да е Иван на баща ми, вече уж го бяхме решили, ама като се роди, изведнъж реших да е на неговия баща. Ей така, от обич и благодарност към мъжа ми. И чак сега, след 10 години ми каза, че му е станало мъчно като разбрал че съм го кръстила Любомир Shocked Защото сме били решили заедно да е на баща ми... Ама чак сега го спомена и то случайно, във връзка с нещо друго, преди това изобщо не ми даде да разбера че е бил огоорчен. Та да ви кажа, и такива неща стават - недоразумения заради името, ама защото всеки иска да го кръщава на бащата на другия  Mr. Green
Ади-Сан,  а ако се налага да пиеш тези лекарства, ама състоянието ти не е критично, много ли ще бъде лошо ако спреш да ги пиеш за малко? Абе всяка седмица в повече на кърма е страшно важна за бебчето. Защото аз нали имам заболяване на щитовидната жлеза, ама обратното - слаба функция, аз преди да забременея сама си бях намалила дозата и взимах само по четвъртинка от предписаната ми доза, ама го намалих постопенно. Това съчетано с хомеопатично лечение. Нищо страшно не ми се случи, даже обратното - резултатите ми изобщо не бяха толкова лоши. Явно бях на прав път. Ама като разбрах че съм бременна реших да спра хомеопатичното лечение и започнах да увеличавам дозите според това което ми казват лекарите, защото иначе е опасно за бебето. Сега съм стигнала толкова високи дози, че сърцето ми се къса Sad Ама това е защото и бебето има нужда от този хормон, след това обещават че пак ще ми ги свалят.  Но в моя случай лечението не пречи на кърменето, дори обратното - ако не си пия хормона, може да ми се отрази на лактацията.

Момичета, да ви питам за тези помпи за кърма. Аз кърма при всички случаи ще трябва да цедя (дай Боже да имам Praynig ), защото от време на време ще трябва да излизам за по няколко часа за да поработвам. Ама помпички никога не съм използвала, досега съм се цедила ръчно и май бях развила сръчност в това  Mr. Green Та се чудя сега дали ще става по-бързо с помпичка. Аз като родих първото, ама беше доста отдавна, си спомням че една лекарка мина по стаите и каза че помпичките направо премазвали гърдата. Е, сега помпичките сигурно са съвсем различни, ама пак малко ме е шубе. Има ли някоя от вас която да е по-наясно с тези помпички? Че гледам че не са евтини, поне електрическите, да не давам само 100 долара и после да не я използвам.

# 112
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
има и по евтини  от  електрическите.Аз невиждам смисъл да се купува предварително   такава скъпа помпа.Ами ако няма нужда от нея или де да знайш пък... Rolling Eyes Rolling Eyes
Има там някви на  Дисни  по 20-тина лева с няква дръжка пак  и си се помпи...аз мисля от тях да взема ...чак пък електрическа  честно казано не ми се дават толкова пари ooooh! ooooh! ooooh! ..

# 113
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Пък аз да те светна pavlinadidko къде е ПИК.
Точно на първа страничка най отдолу в дясно в едно каре.То нали е само едно листче.
Пише

Персонален идентификационен код(ПИК):
6585938HDS                     

(примерно)

# 114
  • Мнения: 1 896
heureuse,
Ако можеш да цедиш ръчно, от това няма по-добър вариант. Има нелоши помпи, но не ми харесва че са от поликарбонат, а и не може да се изцедиш както на ръка, ако го умееш.
Аз също мисля, че е добра идея да изчакаш.
А на теб системно ли ще ти се налага да цедиш - в смисъл ако ще се връщаш на работа от рано, ако ще отсъстваш всеки ден за дълго и ще ти се налага да се цедиш на работа по 2 пъти дневно примерно, може да ти е от полза някаква помпа, просто става бързо. Но ако няма да е постоянно и ако си добра в ръчното цедене, по-щадящо е за гърдите, по-лесно щото не стерилизираш и не носиш помпа, а и цеденето е по-пълноценно.

# 115
  • Мнения: 1 199
Благодаря ви момичета! Няма да се цедя системно, просто от време на време ще излизам на повикване, но затова е добре да си осигурявам някакъв резерв от кърма във фризера. Специално аз в първите дни след всяко раждане бях толкова препълнена от кърма, че втория път не искаха да ме изписват заради мен. Два пъти правих мастит с 40 градуса. Тогава само това действаше - под горешия душ, масажи на гърдите за да се разсеят запушванията, после изцеждане и така. Много бях задобряла в пустото изцеждане. Сега една мама, която много ми хвалеше една електрическа помпичка за 100 долара, като я питах за колко се цеди с нея, каза за 15 минути. Ами че и аз за толкова си се изцеждах и ръчно, като ми се урегулира малко млеконадоя разбира се Laughing

# 116
  • Мнения: 17
doci, благодаря, мила за уточнението за PIK-а, но на моето писъмце има само името на работодателя, а под него ЕГН-то ми, вдясно няма нищо, явно ще трябва да ходя да си го търся в НОИ, освен ако тук наистина не поддържат сайта за В. Търново и не предлагат тази услуга, ще видим. Хайде, лека ви нощ и спокойни сънища

# 117
  • Мнения: 415
Здравейте пак мами,

Уф днес беше ужасен ден за мене и някои хора около мене ама мина  Simple Smile - дано за последно гадости, че много стана.

И още част от нашата история за имената вече по-ведро малко - от начало имах фаворити - на едното майка ми наложи вето, на другите 2-3 мъжо,  на всички без 1 - едни други роднини, които няма да назова Rolling Eyes,  аз също си имам някои леки предразсъдъци  Embarassed - няма да ви ги казвам, че не всички мислят така - само някои - но то нали това е работата - не съм се оженила за всички които не мислят като мене, а само за мъжо... както и да е отплеснах се, а мъжо и той си има едни други предразсъдъци, ама те съм сигурна, че не са негови, просто не са му в стила и не се връзват с останалото, виж моите се връзват. Та мисълта ми е, че аз вече се изчерпах, това е! И на всичкото отгоре имаме толкова много варианти за момичешки имена, ама за момче не! Сега ми се иска бебо да вземе да говори и да си каже  Laughing

А тези от НОИ аз се отказах вече - едни други работи имаха да ми оправят, обаче стискам палци, значи и аз да си чакам болничния след 2 месеца най-рано, уф  #2gunfire

И последно за днес - тука има някаква напаст от комари, вчера се изтърсиха от някъде цял рояк, не беше се случвало такова нещо. Сега ме хапят, обаче аз пиша и чета и не се давам  Laughing

А и забравих да ви кажа - като чета тука и вие сте големи готвачки, аз първо се позасрамих, ама реших, че ще го преживея, обаче явно ми повлякохте крак и почнах и аз да готвя повече, още вашите манджи не съм но и това ще стане  Simple Smile

Айде леки сънища на всички целувам ви и  Hug

# 118
  • Мнения: 502
 Mr. Greenпу първа караконджулка сутринта  Mr. Green


аз за помпа също доста съм в чуденка още
обаче смятам да изчакам и аз - първо искам да видя що е то да кърмиш и що е да се цедиш и ако се справям добре и ръчно ще се разминем без помпа
ако пък се налага винаги мога да пратя мъжа ми да прескочи да я купи за две минути

# 119
  • Мнения: 1 896
Наистина навсякъде ги има, коки, тъй че добре си решила.
Аз пък имам помпа на Авент от синчето (ако ви кажа че съм се цедила в 5.30 сутрин в кенефите на летището в Осло, ама добре че беше тя, че нещо свръхпроизводство си бях докарала тогава и беше голям зор) но нещо съм я забутала или дала на някой и сега не мога да я намеря. А и оттогава сме се местили и пътували няколко пъти и като вземем да търсим нещо, което не сме виждали отдавна, вариантите са много.
Та засега смятам, ако не се намери помпата, да не си купувам друга - едно че знам да се цедя на ръка и второ, че няма да повтарям грешките си от миналия път, които бяха много и спокойно можеха да се избегнат.
Обаче, heureuse, таз мадама много бавна, аз пък с помпа за пет минути съм готова, и то с ръчна, а с електрическа би трябвало да е допълнително улеснение ( но вярно че не съм цедила никога големи количества де). Както и да е - то си е и до цици, и до хормони, а има и жени които изобщо с помпа не могат да се цедят, някои след като им се регулира кърмата даже и на ръка не могат, просто не потича, освен от сученето на бебето. Всичко е индивидуално, тъй че наистина всеки е най-добре да си види как е при него.
Ей например bebe_to нали беше изцедила едно бирено шише коластра неодтавна, на нея не й трябва помпа например Simple Smile. Но останалите не го пробвайте отсега това Wink
Това бяха мойте ранносутрешни разсъждения на тема помпи за цици  Confused
Май през уикенда ще се замъкваме към Варна. То първите десетина дни ще сме предимно на Златните, щото мъжът ми ше е с нас да караме море, но след това той се прибира милият, че ще стяга багажи за чужбина, а аз със синчето ще бъда в града при наште в махалата на Медицинския университет.

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 08:15 от basilisk

Общи условия

Активация на акаунт