Как да взема стерилна урина?

  • 16 225
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Педиатърът каза, че за 30 минути, а от лабораторията казаха, че до няколко дни.
Има някаква грешка!Не е възможно да са ти казали това или нещо не сте се разбрали.Урината като престои повече е идеална среда за бактериите и затова за да е верен резултата се носи до 30-60 минути максимум.

# 16
  • Мнения: 208
Радвам се за темата , тъкмо исках да питам.Педито само ми връчи направлението за изследвания ставаме на 6 месеца. и нищо не ми обясни. Видах , че пиши кръв и урина на него. Урината и начина за вземането й    , става въпрос и за нашите изследвания нали ? Embarassed
може би въпросът ми е тъп, но кръвта от пръсчето или вената е .

# 17
  • Мнения: 407
с колектор

# 18
  • Мнения: 990
Аз също купувам колектор,но моите са момченца и е наистина по-лесно...

# 19
  • Мнения: 520
С колектор. Ние се справихме от раз, веднага щом се събуди го сложих и след 5 мин беше пълен. Мисля че до 2 часа трябва да я занесеш в лабораторията!

# 20
  • Мнения: 520
adi11 кръвта от пръстчето я взимат.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
аз взех урина без колектор!
Сутрин като се събуди бебе, веднага махам памперса и в тоалетната, пускам водата да тече, казвам вълшебната думичка пиш, пиш, пиш, подлагам чашката и готово.  Peace
На нас ни казаха урината да я занесем до половин час. Кръв взимат от пръстчето.

# 22
  • Мнения: 20
Със стерилна чашка от аптеката,ако пишапо време на баня или го остави без памперс и го дебни Simple Smile Peace

# 23
  • Мнения: 2 677
С колектор става най-лесно! Peace

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
След сън детето винаги пишка-изполвзай този момент.
На нас ни се наложи днес да дадем по спешност,нямаше къде да се измием,но резултатите не показаха наличие на бактерии и т.н.
Струва ми се прекалено малко бебе да се кисне в антибактериален разтвор....просто трябва хубаво да се измие и изплакне.
Вземам колекторчето,залепвам го като гледам да е по средата и с подложен памперс изчаквам.Така никога не ми се разтича.Когато се сложи отгоре пампито,колектора се разбутва и съответно ефект няма.

# 25
  • Мнения: 68
Това с памука ми хареса....

# 26
  • Мнения: 3 500
С памук не става - няма да е стерилна, с колектор се събират по 2 капки. За да е стерилна урината, трябва да е стерилна чашката, а бебето измито. Направи следното: ако имаш гърне, ако не легенче - измиваш го много добре със сапун и с много гореща вода и след това хубаво го изтръскваш като не го бършеш с нищо, после измиваш на бебо дупето със бебешко шампоанче и хубаво го измиваш с вода, не го бършеш, а така както е с мокрото дупе го издържаш над измитото легенче, през това време някой му дава водичка /тъй като твоите ръце са заети /.Когато бебето се изпишка изсипваш урината в стерилна чашка, закупена от аптеката.

# 27
  • Мнения: 1 044
Лошото е следното - взета по този начин урина не е стерилна. Стерилна ще е, ако бебето се измие хубаво и тогава се вземе проба и то в стерилно шишенце. От памук урината може да е замърсена. От гърне - също, от колектор-също, особено ако преди това бебето е било с памперс. На моето момченце,когато бе на 5 месеца, в урината се изолираха е-коли. Направихме микробиологично изследване и излезе резултат-10(4)-10(5). Голяма мъка бе да взема стерилна урина, за да проверим резултата-цяла седмица се борих. Сутрин отворил-неотворил очи се изпишква. Аз го измивам след това и чакам с шишенцето в ръка.  GrinningЧакам, давам вода, сок - но можеш ли да държиш пъргаво бебе на 5 месеца на едо мясо-той се върти,обръща,рита с крачета,маха с ръчички Rolling EyesИ като резултат той се изпишква и аз изпускам момента.Ужас беше докато веднъж го издебнах и успях.Слава богу не се изолираха бактерии-тоест първата проба е била замърсена.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И ние се мъчихме, то не бяха колектори за урина, чашки, тампони в памперса които да изцедя...
Ама нашия вече разбира и се стиска  ooooh!
Педиатърката ни каза, че ако не успеем с урината, поне кръвна проба да направим.

# 29
  • Мнения: 463
Аз с колектор не успях, при цялото ми добро желание. Накрая я изпишках на гърнето / попарено с гореща вода/ и така стана номера.

Общи условия

Активация на акаунт