Писюр кюфтета

  • 25 526
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Цитат
А какво значи думата "писюр"  newsm78 newsm78 newsm78

на турски значи мързелив , значи мързеливи кюфтета  Mr. Green
и аз така си го превеждах,ама си е друго да си сигурен!   bouquet Peace

# 16
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Цитат
А какво значи думата "писюр"  newsm78 newsm78 newsm78

на турски значи мързелив , значи мързеливи кюфтета  Mr. Green

не беше ли нещо като рошав? защото като станат готови, отвсякъде си стърчат зрънцата ориз и са много рошави и готини. Знам я като рецепта от Шуменско. Правя някакъв вариант без чиста запръжка, олио и водичка малко, под капак да се задуши, посел доливам повече вода. Става и по-диетично, а аз и на децата мога да дам така, още от малки

# 17
  • Мнения: 4 380
Направих ги аз кюфтетата. Не ми се занимаваше много пред печката, а това става бързо, пък и ми падна кайма пред очите, реших, че това ще е. Не съм ги опитвала заради брашното и ориза, но мъжа ми ги похвали. Той отдавна не беше ял българска манджа и каза че това било по-хубаво и от на майка (на тъща му демек). Grinning Което значи че е супер. Той хич не е по хвалбите.

# 18
  • Мнения: 335
във соса се запържват домати и пипер-по Варненски

# 19
  • Мнения: 2 018
Рецептата, както ви писах по-горе я знам от майка ми, а тя от своя страна от баба си, която е добруджанка.
Относно запръжката в манджите и яхниите - аз никога не запържвам, а задушавам. Така се щади  стомаха и не се появяват киселини   Peace
А може да добавите и морков във задушаването, но той вече трябва да се запържи преди лука. И след като си пусне цвета,  добавяте водичката и лука.
Аз ги приготвих снощи и добавих и доматено пюре... получи се.
Абе можете да импровизирате...както беше казал някой по-горе, може и пипер да добавите - нарязан на ситно. Ако обичате люто, бутнете и една люта чушчица вътре    Wink, но внимавайте с дечко  Stop.
 PartyВъпреки, че аз на малкия веднъж му дадох....какво да ви кажа - реакция нямяше!!!

# 20
  • Мнения: 2 018
А относно думата "писюр" - мисля, че означава немарлив.  Ама не съм сигурна!

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А относно думата "писюр" - мисля, че означава немарлив.  Ама не съм сигурна!
Леле, дано не означава това, че ще ми се отяде........

# 22
  • Мнения: 2 018
А относно думата "писюр" - мисля, че означава немарлив.  Ама не съм сигурна!
Леле, дано не означава това, че ще ми се отяде........

 Joy Не мисля, че отговарят много на името си! Вкусни са!

# 23
  • Вече на село
  • Мнения: 569
А относно думата "писюр" - мисля, че означава немарлив.  Ама не съм сигурна!
С този превод съм съгласна  Laughing

# 24
  • Мнения: 3 251
на турски значи мързелив , значи мързеливи кюфтета  Mr. Green
Не, означава с неугледен, неприличен вид. Може би заради ориза са наречени така. И аз ги приготвям, наистина стават вкусни.
Понякога  наричам галено малкият ми син - Писе, къде като обръщение като към коте, къде-съкратено от писюр Grinning

# 25
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз го знам това ястие като голи сърми.

# 26
  • Мнения: 65
А моя приятелка нарича ястието топарлак яхния Laughing
Много лесно и вкусно !

Общи условия

Активация на акаунт