Какви документи трябват за еднократната помощ за раждане?

  • 4 237
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
 Моля ви мами, които наскоро сте подавали документи за еднократната помощ - 200лв, за раждане на дете да ми кажете какво е необходимо. Предварително ви благодаря

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
акт за раждане на детето, личните карти на родителите и по спомен декларация която се попълва при подаването. Всъщност таткото го движеше този въпрос. Не правете грешката да ламинирате акта за раждане (както направи моето мъжище с цел да се запази), защото трябва да се сложи печат на гърба че са изплатени парите.

# 2
  • Мнения: 6 029
акт за раждане - оригинал. остава там един месец
удостоверение за семейно положение. - оригинал.
личните карти на двамата родители.
ако ще искаш да ги преведат по банка е хубаво да имаш банковата сметка написана четливо - може да снимаш картончето, което ти дават от банката.
декларация, която се попълва там.

# 3
  • Мнения: 1 008
А кьде се получава вьпросната еднократна помощ?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Нужните документи са лична карта, акт за раждане на детето и удостоверение за семейно положение или родствени връзки. Те остават в социалната служба докато си вземеш парите, после ти ги връщат. Парите ги получаваш от посочена от теб пощенска станция или по банков път. Това ще го уточните в социалната служба, когато подаваш документите.

# 5
  • Мнения: 118
И само да допълня, че акта  за раждане трябва  да го копираш, тъй като едно копие остава в Социалната служба, а оригинала се връща когато помоща ти се изплати.
Документите се подават в СП по постоянен адрес на майката.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 293
Документите се подават в СП по постоянен адрес на майката.

Може ли друго лице да ги подаде - с пълномощно?

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
акт за раждане - оригинал. остава там един месец
удостоверение за семейно положение. - оригинал.
личните карти на двамата родители.
ако ще искаш да ги преведат по банка е хубаво да имаш банковата сметка написана четливо - може да снимаш картончето, което ти дават от банката.
декларация, която се попълва там.
Peace

# 8
  • Мнения: 207
zdravei az predi sedmica podavah za ednokratna pomo6t! Trqbva da otide6 parvo do ob6tinata i ottam trqbva da ti dadat dokyment na GRAO! Posle se hodi v socialnite i tam 6te ti dadat dokyment za popalvane kato pi6e6 v nego tvoeto ime,imeto na ba6tata(sapryg) i 6te trqbvat originalniat akt za rajdane na deteto, moje da ti poiskat i kseroks i nosi 2-te li4ni karti! tozi dokyment ot ob6tinata e zadaljitelen i bez nego 6te te varnat!!!Trqbva da ima6 i nomer na bankova smetka!

# 9
  • Мнения: 4 111
Не са нужни двете лични карти, а само твоята и данните от личната карта на таткото. Помощта си е за теб. Подписваш се, че носиш съдебна отговорност за погрешна информация. Нашият татко беше в чужбина с личната си карта и не са ми я искали.  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 877
Освен това трябва и копие от акта за раждане на другите деца (ако има такива). Мен лично с това ме изненадаха, добре че си бях помъкнала всички документи...

# 11
  • Мнения: 6 029
Освен това трябва и копие от акта за раждане на другите деца (ако има такива). Мен лично с това ме изненадаха, добре че си бях помъкнала всички документи...
и мен... та ходих два пъти в тая дупка мизерна.

# 12
  • Мнения: 4 111
И аз носех копие от акта за раждане, но като го подадох на служителката - странно ме изгледа, не им трябвал каза. Явно е различно навсякъде.

# 13
  • Мнения: 6 029
И аз носех копие от акта за раждане, но като го подадох на служителката - странно ме изгледа, не им трябвал каза. Явно е различно навсякъде.

бря? в формуляра, който попълваш го има написано.

# 14
  • Мнения: 4 111
Честна дума! Бях се подготвила, питах тук, във форума и си носех копие, дори след като взех удостоверението за семейно положение и тръгнах към социалните се сетих за това копие и се върнах да си направя. Още си го пазя.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Честна дума! Бях се подготвила, питах тук, във форума и си носех копие, дори след като взех удостоверението за семейно положение и тръгнах към социалните се сетих за това копие и се върнах да си направя. Още си го пазя.

Ама става дума за акта на раждане на другото дете/деца (братя и сестри ако има такива)!

# 16
  • Мнения: 4 111
Ох, Лилянчо пак блял като чел.... Е, носех си за всеки случай, не знаех, че става дума за другите деца... Нали си имам едничко...  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
Ох, Лилянчо пак блял като чел.... Е, носех си за всеки случай, не знаех, че става дума за другите деца... Нали си имам едничко...  Rolling Eyes

Разконспирирах те по лентичката Mr. Green...

# 18
  • Мнения: 5
от къде се взима удостоверението за семейно положение?

# 19
  • Мнения: 4 111
от къде се взима удостоверението за семейно положение?

От общината.

# 20
  • Мнения: 4 546
ако бащата отиде да подаде документите, за кого трябва да представи удостоверение за семейно положение - аз себе си или за майката?
какви са сроковете за издаването на акто за раждане и за плащането на помощта /след като вече са подадени документите/?

# 21
  • Мнения: 4 111
Удостоверението за семейно положение трябва да е твоето, не на таткото, издаването на акта за раждане може да стане за 1 час, може и за 24 часа, зависи коя услуга заплатиш. Плащането на помощта - около месец, месец и нещо след подаване на документите. Някой беше писал точно кога се изплащат, в зависимост на коя дата са подадени (при мен излезе вярна сметката), но не ми се ровичка из старите теми.

# 22
  • Мнения: 175
А някой може ли да ми каже къде са социални грижи на район "Красна Поляна"? Благодаря.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт