Какви документи трябват за еднократната помощ за раждане?

  • 4 229
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Честна дума! Бях се подготвила, питах тук, във форума и си носех копие, дори след като взех удостоверението за семейно положение и тръгнах към социалните се сетих за това копие и се върнах да си направя. Още си го пазя.

Ама става дума за акта на раждане на другото дете/деца (братя и сестри ако има такива)!

# 16
  • Мнения: 4 111
Ох, Лилянчо пак блял като чел.... Е, носех си за всеки случай, не знаех, че става дума за другите деца... Нали си имам едничко...  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
Ох, Лилянчо пак блял като чел.... Е, носех си за всеки случай, не знаех, че става дума за другите деца... Нали си имам едничко...  Rolling Eyes

Разконспирирах те по лентичката Mr. Green...

# 18
  • Мнения: 5
от къде се взима удостоверението за семейно положение?

# 19
  • Мнения: 4 111
от къде се взима удостоверението за семейно положение?

От общината.

# 20
  • Мнения: 4 546
ако бащата отиде да подаде документите, за кого трябва да представи удостоверение за семейно положение - аз себе си или за майката?
какви са сроковете за издаването на акто за раждане и за плащането на помощта /след като вече са подадени документите/?

# 21
  • Мнения: 4 111
Удостоверението за семейно положение трябва да е твоето, не на таткото, издаването на акта за раждане може да стане за 1 час, може и за 24 часа, зависи коя услуга заплатиш. Плащането на помощта - около месец, месец и нещо след подаване на документите. Някой беше писал точно кога се изплащат, в зависимост на коя дата са подадени (при мен излезе вярна сметката), но не ми се ровичка из старите теми.

# 22
  • Мнения: 175
А някой може ли да ми каже къде са социални грижи на район "Красна Поляна"? Благодаря.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт