обичате ли (уважавате ли)

  • 2 899
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Обичам майка ми и баща ми newsm51,уважавам много свекър ми,а спрямо свекърва ми спазвам дистанция и избягвам контакти smile3512.Майка ми обича да се меси и бързо я поставям на мястото и.Другите са много внимателни и гледат каквото  могат да помогнат.

# 16
  • Мнения: 804

Родителите си ги обичам, особено баща ми- не само го обичам, уважавам- възхищавам му се (трябва някой път да му го кажа).

Това ми напомня и аз да го направя някога.

Правете го всеки път, когато почувствате нужда от това. Не можете да си представите колко е хубаво. В такива моменти мога и планина да преместя и усещам, че животът ми е пълен само с хубави неща /лелеее, колко клиширано звучи/. Не мога да ви опиша точно какво е чувството, когато порастналото ти дете каже това от позицията на възрастен човек, но искрено ви желая да го изпитате. Тогава ще разберете защо съм крилато бабе.

# 17
  • Мнения: 263
Обичам и уважавам майка си! Имали сме противоречия и пререкания, но тя е човек, когото винаги мога да "притесня" с проблемите си и да разчитам за помощ, когато е във физическите и възможности (гледам да не прекалявам).
За свекъра и свекървата е по-сложно... До известна степен уважавам , а може би и обичам свекър ми. Има си кусури, направи една големичка грешка спрямо децата си (не броя себе си в това число разбира се), но като цяло е изключително добронамерен и доста разумен човек. Свекървата за съжаление в момента нито мога да я уважавам, нито да я обичам. Държа се любезно с нея, защото възпитанието ми не допуска друго поведение към хората като цяло, а и заради съпруга ми. Ако тя промени отношението си към мен и аз сигурно ще променя негативното си мнение за нея, но се съмнявам първото да с случи.

# 18
  • Мнения: 2 336
Нагаждаме се вече толкова години. Ама до къде сме стигнали?  ooooh!
Все има недоволни - и те и ние...
И така си я караме.  Hug

# 19
  • Мнения: 2 270
Уважавам и обичам безкрайно моите родители!
Уважавам баща му, но майка му  - не; за обич не може и да става дума - тези хора не са фактор в моя живот!

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Що така се получава, че все родителите на момичето са свестните, а на момчето - гадните Shocked Не винаги де, ама поне в 90% от случаите. Какво сега, тия дето имаме момчета, нещо сме дефектни в главата ли или що Sad Започвам от сега да се притеснявам за отношенията с бъдещата си снаха Sad А синът ми още няма 3 Mr. Green hahaha
На въпроса - уважавам си и родителите, и свекърите. За бъркане не може да става дума, не бихме го допуснали, особено аз Whistling

# 21
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И се обичаме и се уважаваме. Ако се бърка някой то това са моите родители.

# 22
  • Мнения: 1 897
Що така се получава, че все родителите на момичето са свестните, а на момчето - гадните Shocked Не винаги де, ама поне в 90% от случаите.

В нашия случай е така,защото ние със сестра ми от 18-годишни не живеем с родителите си и сме по-самостоятелни.А съпругът ми и брат му са живели с родителите си до над 30 -годишна възраст.Съответно свекърите са свикнали да са непрекъснато в течение на личния живот на децата си и да се месят по един или друг начин(според тях естествено за добро).Така,че според мен е до това какъв е човека и как е привикнал, а не чий родител е.
За протокола аз също съм мама на момченце и мен ме терзаят подобни притеснения.
А по въпроса-обичам и уважавам родителите си, възхищавам се на майка си,но не съм и го казвала никога.  Embarassed Свекърите ги уважавам, опитвам се да ги приемам такива каквито са и да ги търпя, но не винаги ми се отдава.  Embarassed

# 23
  • Мнения: 2 657
Уважате ли родителите си и тези на половинката ви
 А те вас...
Бъркат ли се в живота на младите, дават ли постоянно "акъл"
усещет ли се или трябва винаги някой да скърца със зъби.
Как се справяте с "дъртите"

уважава ме се,както аз уважавам неговите,4е са му родители,така и той майка ми и баща ми Peace
не мога да кажа,4е се обичаме с неговите,но се търпим...Що се отнася до даване на акъли,вече никой не дава и не се меша/имам в предвид неговите родители/,защото не им го позволяваме.
За уважението от тяхна страна към нас,от мойте родители винаги го е имало,а що се отнася от неговите се стараят и свеки я усещам как все по-често първо се допитва за нещо,преди да разреши на малкия да го прави или да му даде да яде нещо..

# 24
  • Мнения: 3 634
Живяхме с нашите, сега живеем с неговите (на 5км от нашите) и това при възможности да си живеем отделно. Толкова сме привързани, че не си представям да се разделим. Обич, уважение, привързаност всичко се е смесило в едно.

Естествено, че ни се "бъркат" и ни дават "акъл" - за това са родителите! Дали майка ми ще ми натяква нещо или свекървата е все едно. Вярвам, че и двете го правят защото ми мислят доброто.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 14:01 от Dante

# 25
  • София
  • Мнения: 397
Възрастните по принцип обичат да дават акъл и затова не им троша хатъра-изслушвам ги,и нашите,и техните,а дали ще ги послушаме вече си обсъждаме само двамата.Често дават наистина добри съвети.Естествено всеки си обича своите родители и уважава тези на другия.

# 26
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Уважаваме се взаимно (както с неговите, така и с моите родители) - когато трябва искаме съвет от тях, както и те от нас, но иначе не се бъркаме в техните работи и те в нашите. Много ми е мъчно, че свекър ми почина (Мир на праха му) - беше страхотно духовит и харизматичен човек, неслучайно съм се влюбила в неговия син.

# 27
  • Мнения: 1 800
Уважаваме се! Нито те се бъркат в нашите работи, още по-малко ние в техните. И от моето и неговото семейство живеем на повече от 3000 км. Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 4 966
За пред хората се уважаваме.
Да се обичаме-нъц!

# 29
  • Мнения: 158
Уважаваме се.
Живеем далече и не се бъркаме, нито ние в техните работи, нито те в нашите.

И ние така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт