Чия страна да взема?

  • 1 809
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
В подобна ситуация мъжът ми зае страната на майка си( отказва всякакъв контакт с баща си). НЕ се бъркам, но не одобрявам. Баща му почти не вижда децата, тъй като се страхува от реакцията му, а аз съм нещо като буфер- много гадна ситуация.
Ако ги обичаш и двамата, не вземай страна Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Можеш спокойно да обясниш на майка си, че както тя ти е родител и я обичаш, така и той ти е такъв и го обичаш. И че щом го обичаш значи искаш той да участва в живота ти и ти в неговия...а и са достатъчно големи, за да знаят как и с кого са щастливи...а виждам, че ти си умна и уважаваш правото на баща си да бъде щастлив дори и не с майка ти  Peace

# 17
  • Мнения: 47 991
моите са разведени повече от 10 години, може би вече 15, но въпреки това майка ми не го е преодоляла, не че иска да се събере с баща ми, а просто от злоба и наранени чувства, съсипва си живота, а и моя , да ми говори, да го обижда пред мен, отвратително е
не мога да ти дам съвет, само че не взимай страна, и те да си оправят проблемите

# 18
Ти самата трябва да се вземеш в ръце и да тропнеш с крак.

Нашите са разведени от 18 години, баща ми го прие много тежко и не е имал връзки след това, но майка ми се омъжи скоро след развода и роди момченце. Е, много сол ми е мелена на главата и обиди съм чувала, но забрани да посещавам другия - не.
До такава степен обаче съм успяла да поработя върху баща си, че напоследък той самият ме кара с неговата кола да се виждам с брат си (момченцето). Той сяда в едно кафе докато ние се видим с брат ми в родното му място. Просто се изисква време и много постоянство от твоя страна да дадеш да се разбере, че ти самата нямаш никаква вина за ситуацията и твоите чувства трябва да се уважават и щадят!  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 735
Не взимай ничия страна-всеки е прав за себе си.Единствено не позволявай на майка ти да говори така пред децата и мъжа ти.Грозно е!Направо бих я помолила да си тръгне.

# 20
  • Мнения: 263
Не взимай страна! Големи хора са, да си решат проблемите, а не да чакат на някой друг! Вземеш ли страна все ще излезеш виновна на някого! Който и от двамата да претендира да заемеш неговата страна му отговаряй директно, че няма да заемеш страна в случая!
Кажи им, че знаеш, че са големи и разумни хора и сами ще се справят, а ти ги обичаш и двамата!

# 21
  • Мнения: 804
Не можеш да вземеш страна без да има обидени. Ти си възрастен човек и щом имаш нужда да се виждаш с баща си - прави го.
Ако можеш опитай да обясниш на майка си, че ти с никой от тях не си се разделяла. В момента ти си в най-неизгодна ситуация и трябва да я накараш да спре да жертва твоето спокойствие, за да задоволява желанието си за мъст. Убеди я, че те винаги ще бъдат твои родители и да иска от теб да решиш на чия страна си е меко казано егоистично. Ако не се получи има решение, което аз лично не харесвам - казваш откровено на баща си за тази тъпа ситуация в която те поставят и двамата се криете когато се виждате.

Общи условия

Активация на акаунт