Помощ...налага се да изоставя детето си!

  • 34 558
  • 634
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 386
От Габрово съм, ще следя темата и ще се включвам с каквото мога.
bobaja  Hug ние сме с теб

# 76
  • Мнения: 4 195
От Габрово съм, ще следя темата и ще се включвам с каквото мога.
bobaja  Hug ние сме с теб
ей евала, друго е, когато има някой там, дори едно кафе да изпие и да си поговори, повярвай ми, например за мамите от дупница, там имаме една сладурка, която те много обичат, станах истински приятели и им е много по лесно, когато има поне едно кафе с кого да изпият Peace

# 77
  • Мнения: 3
Бобая, бъди смела и слушай сърцето си! Всяко дете е дар и той не трябва да бъде отказван! Аз също ще се опитам да ти помогна с каквото мога както всички момичета тук! Simple Smile Hug

# 78
  • Мнения: 1 287
Иве,прати ми на лични сметката на Бобая,за да и превеждам отвреме на време парички.Няма да са много и сигурно няма да е често,но когато мога...

Крис,искаш ли да ти пратя 10лв. до теб за Бобая сега?

# 79
  • Мнения: 3
Момичета, искам да се присъединя и да пратя малко парички и нещо за дечицата. Моля ви пишете ми на ЛС как да действаме newsm78

# 80
  • Мнения: 710
Момичета,пълните ми сърцето и душата като ви чета,понеже познавам Бобая лично,нямате представа как се радвам за нея и всички други които сте подпомогнали.Светът е по-добър защото ви има.
Приемете скромен букет
 

# 81
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Май за сега чакаме всички информация от Ива, после ще решим как да действаме системно.

# 82
  • Мнения: 4 195
Момичета, знаете ли, Галя - така се казва мамата, има сметка, но на нея ще и минават болничните - тоест, ще се регистрира в НАП - тоест, ще е видно за скъпата ни Държава, какво минава като суми през нея, и понеже съм изкл мнителна личност, и мразя Държавата ни ( обичам си родината обаче) предлагам, да и открием друга сметка, кояо да нее регистрирана в НАП и на нея. А до тогава, който иска, ще му дам адреса и,нека и праща пощенски записи, става ли. Така симисля. прави ми впечатление, че много гости има в темата, което значи, че някой външен чете, да не реши този някой, че видиш ли понеже на галя, ще помагат шепа майки, тя си е добре и няма нужда от задължителните според мен грижи на Държавата за една самотна майка. какво ще кажете.
галя, можеш ли още една сметка да си направиш?
И пощенски запис до пискване може ли да се праща, защото Галя се води на друг адрес опт този, на който живее?

# 83
  • Мнения: 7 263
Момичета, знаете ли, Галя - така се казва мамата, има сметка, но на нея ще и минават болничните - тоест, ще се регистрира в НАП - тоест, ще е видно за скъпата ни Държава, какво минава като суми през нея, и понеже съм изкл мнителна личност, и мразя Държавата ни ( обичам си родината обаче) предлагам, да и открием друга сметка, кояо да нее регистрирана в НАП и на нея. А до тогава, който иска, ще му дам адреса и,нека и праща пощенски записи, става ли. Така симисля. прави ми впечатление, че много гости има в темата, което значи, че някой външен чете, да не реши този някой, че видиш ли понеже на галя, ще помагат шепа майки, тя си е добре и няма нужда от задължителните според мен грижи на Държавата за една самотна майка. какво ще кажете.
галя, можеш ли още една сметка да си направиш?
И пощенски запис до пискване може ли да се праща, защото Галя се води на друг адрес опт този, на който живее?
хммм имаш известно основание, но най-лесно ще е да се открие нова сметка - така ще е по-удобно и за самата мама - може да тегли като има нужда. А и за нас ще е по-лесно - защото аз с онлайн банкирането мога да и преведа пари за 5 минути дето се вика, но ако трябва ад ида до пощата .... става една дълга и широка. Другия вариант тук се появиха две майки Габровки засега и бихме могли да ги превеждаме на тях, пък те /ако не са против разбира се/ да ги дават на майчето.
Въобще добре е от сега да изградим стратегията та като дойде време за бебето да няма организационни проблеми.
Нека кажат майчетата от града, какво мислят. А има и нещо друго - тя като се разправя с данъчните и други така и така ще трябва ад обяви че има още една сметка ..... абе параграф 22 става малко....

# 84
  • Мнения: 4 195
сега говорих с Галя, ще си открие сметка в някоя банка и ще ми пише още утре.
Сложен казус се появява, нтърся съвет сега, но ако вие сте наясно кажете - тя е на срочен трудов договор, който изтича ноемрви, тоест тя ще е излязла пв болнични преди раждане. Въпроса е- защите на ли е от уволнение в такъв случай и какво трябва да направи, за да не решат щом разберат че чака бебе да я уволнят?
 Lennyh  сметката в банката не е ли конфиденциална информация, в смисъл - аз също мога да И ОТКРИЯ СМЕТКА НА НЕНО ИМЕ, и какво от това, това са примерно - подаръци, под форма на пари, а тя не е длъжна да си декларира подаръците. дет се вика - в крайна сметка превеждайте ги на мен, аз ще пускам пощенски записи ако трябва всеки ден, близко ми е пощата, щото ако има и най малък шанс, някой някоъде да я заяде, че ние и помагаме - ми майната му на тоз човек, няма да му позволим, нали така.
Мисля, че мамите от Габрово биха могли да помогнат ако имат техни сметки и нямат нищо напротив, а?

# 85
  • Мнения: 7 263
сега говорих с Галя, ще си открие сметка в някоя банка и ще ми пише още утре.
Сложен казус се появява, нтърся съвет сега, но ако вие сте наясно кажете - тя е на срочен трудов договор, който изтича ноемрви, тоест тя ще е излязла пв болнични преди раждане. Въпроса е- защите на ли е от уволнение в такъв случай и какво трябва да направи, за да не решат щом разберат че чака бебе да я уволнят?
 

Излязла ли е 45-те дни преди раждане нямат право с пръст да я пипнат май... ама дали ще стане. Трябва да се пита юрист все пак - ще питам и ще пиша довечера

Чут чут - довечера ще питам и ще напиша по всички въпроси правно как стоят нещата, но със сигурност социалните ще искат тя да си декларира доходите и ако не упомене дадена сметка биха могли после да я санкционират. Подаръци не подаръци - за тях това е доход да му се невиди. Ще видя какво може да се измисли.
Донякъде проблема и за другите майчета е такъв защото по сметките им ще постъват средства и те би трябвало да ги декларират май... няма ли някоя мама счети тук да каже newsm78 newsm78 newsm78

# 86
  • Мнения: 2 577
Едва ли ще ровят за други сметки - чиновниците не са толкова работливи.  Stop

# 87
  • Мнения: 274
Хиляди благодарности на мамите от Габрово, които откликнаха. Дени ми каза за училище за бременни в събота, безплатно, където Бобая ще може да се запознае и с други майки. И те ще помогнат, поне са наблизо и по кафе да пият, пак е нещо.
Това за сметката нека го проверим, и аз мога да й пускам записи, ако така се наложи.
На който е питал, му пускам адреса на лични.
Днес от мойта фирма й поръчват първото изследване, така че и ще поработи момичето за парички.
Момичета, супер сте!!!

# 88
  • Мнения: 4 195
ТИ СИ СУПЕР, АМА НЯМА ДА ТЕ ЧЕТКА, ЗНАЕШ СИ Hug

# 89
  • Мнения: 274
С Галя измислихме следното - ще си открия разплащателна сметка на моето име с 2 карти - тя да може да си тегли, а пък ние да можем да виждаме какво влиза и излиза от нея.
Какво мислите по въпроса?
На мен ми дреме на жилетката за данъчните....

Общи условия

Активация на акаунт