Отчет на набор 2003 - 8

  • 11 814
  • 311
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 133
Помогнете и за 5 секунди, нищо няма да ви стане.
Ужас!!! #Cussing out Няма да се изкривят, ако няколко дена помагат на детето да си закопчава ципчетата на обувките.  Naughty
Stellina, браво на адашчето!!! Голям сладур!!! Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 6 461
Тошко и днес си е редовен на градинка...за утре се бях замислила ,но ще имат театър и искам да присъства.
Обаче съм забелязала ,че не  е много въодушевен от това мероприятие.
Негова съученичка от градинката един ден каза....че някакъв клоун им се разлигавил на среща. Crazy

# 62
  • Мнения: 4 967
Stellina, много целувки на младежа!
Моя пък младеж така ме ядосва. Не иска и не иска да оцветява! Аз ли съм много придирчива и амбициозна майка или детето още си е малко. Книжките са от типа "Аз съм на 4" и т.н. - за оцветяване и учене на цифрите.  Няма нищо против да го "разпитвам", но не ще да пипне молив да оцветява. А аз толкова искам - нали така ще му свикне ръчичката. Не го карам да пише букви и цифри, просто да оцветява. И днес за пореден път ме ядоса, тръшка се и се лигави и аз му се разсърдих.
Споделете, моля, наборчетата как са с оцветяването. Иначе му свалих Буквенката и му е много приятно да си посочва буквите и да повтаря.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ти да си не мислиш, че този театър е нещо кой знае какво.
 Идва по един човек(за празници двама Crazy) и се прави на "маймуна" като се опитва да въвлече и децата в постановката, уж.
На моите не им харесват и не проявяват интерес, но не мога да ги оставя всички деца да отидат, а те да си стоят в стаите изолирани.
Всъщност винаги съм се чудела, ако някой родител не плати за театъра как процедират учителките?

Нашият от скоро е започнал да оцветява с интерес и то покрай сестра си. Е, не се справя най-добре, но все пак има напредък.
Виж с рисуването е ужас - ако той не каже какво е нарисувал, никой не може да познае. Учителката му каза, че рисувал абстрактни рисунки Sad (това според мен звучеше като омекотен вариант на "нищо не може да нарисува"). Не знам дали им дават тема за рисуване - примерно нарисувайте къщичка, нарисувайте балон или ги оставят кой каквото си иска да рисува.

# 64
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Василена оцветява. Книжките за оцветяване са и страст. В чантата ми винаги има поне по една и 5-6 молива. Децата се заравят в пясъка, пък тя оцветява.
Купих една книжка, в която буквата "Ъ" е илюстрирана с ъгъл, зад който се дебнат куче и котка. Толкова се хилих, че не можах да го обясня като хората. Добре, че се намеси баща и Joy

# 65
  • Мнения: 696
Момчил е прероден Пикасо. Толкова му се отдават абстракциите, та няма нужда да се занимава с някакво си оцветяване...
Сега е на вълна да пише букви, някои по-сложни не може още - като Ж. Може да си пише името (момо де, не Момчил). Прави всичко с лявата ръка и го забелязвам, че му е по-удобно да пише от дясно на ляво - дори веднъж си беше написал името ОМОМ  Flutter

# 66
  • Мнения: 597
Влади също много харесва книжки от типа- Аз съм на 4,Бърборино,Мечо Пух...там,където има загадки,лабиринти,букви и цифри за познаване,но и той изобщо не си пада по рисуването и оцветяването...незнам защо е така???
В момента милия е с някакво вирусче и ушетата и гърлото му са малко възпалени,та капем капки,пием сиропи и дай Боже да се оправи по-бързо и без проблеми...че и без това до към 20.07 ще ми трепери душичката заради тая варицела,която мбеше в групата му...Ужасно е да не знаеш какво можеш да очакваш на следващия ден... от това нещо зависи дали ще ходим на море на 02.08 Sad

# 67
  • Мнения: 1 311
Всъщност винаги съм се чудела, ако някой родител не плати за театъра как процедират учителките?

Ники, до преди година като имаха театър и той плачел много (защото го било страх) и го извеждали и го оставяли да го пази охраната. Иначе аз всеки път си плащах, но той е изкарвал по две-три минути от театъра.

Предполагам, че ако някой не плати ще го оставят детето при охраната или при домакинката или все има някоя леля от някоя група, дето не и се гледа точно този театър.

# 68
  • Мнения: 2 125
Али оцветява, но не се задържа много над книжките за оцветяване Rolling Eyes. Нещо много бързо му омръзва май. Предпочита да четем нещо и той да софлира. Може да рисува кола с 2 гуми и да пише няколко букви. Познава първите букви на всички от родата Crazy

# 69
  • Мнения: 953
Сави, оцветява, като много се старае да не излиза.
Да знаете каква голяма рисунка си имам на стената в детската, нарисувала е около 70 см. човек, с глава, очи, уста, нос, бузи, ръце, крака, дори и копчета. Има и според нея цветя около него.
Голямо творчество приложи моето отроче.
Като го видях се чудех да й се карам или да се смея, защото тя веднага започна да се извинява, че нямало да прави повече така.
Тази година мислех да не мажем, но явно ще ни се наложи, за да заличим нейното творчество.

# 70
  • Мнения: 696
...
 но явно ще ни се наложи, за да заличим нейното творчество.

Горкото дете, и родителите му не го признават като творец  Laughing

Ох, Момчил само философства. Слухти какво си говорят дъртите и ту вкара някоя реплика, която не му отива на височината. При вас как е?

# 71
  • Мнения: 2 732
...
 но явно ще ни се наложи, за да заличим нейното творчество.

Горкото дете, и родителите му не го признават като творец  Laughing

Ох, Момчил само философства. Слухти какво си говорят дъртите и ту вкара някоя реплика, която не му отива на височината. При вас как е?
Същото Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 3 421
Ох, Момчил само философства. Слухти какво си говорят дъртите и ту вкара някоя реплика, която не му отива на височината. При вас как е?
Същото Mr. Green
[/quote]

И нашият е философ Mr. Green
Ако аз му говоря може да се прави, че не чува, но ако си играе и ние си говорим -всичко е чул Wink
И като започне да разтяга едни изречения с елементи на разсъждение - от сорта "според мен това се прави еди как си" и направо падаме от смях с него.

# 73
  • Мнения: 392
Василена оцветява. Книжките за оцветяване са и страст. В чантата ми винаги има поне по една и 5-6 молива. Децата се заравят в пясъка, пък тя оцветява.  Joy
И ние сме така.В къщи имаме около 10 книжки за оцветяване,отделно блокчета за рисуване.Дори с боички рисува .Дядо Коледа и донесе един комплект/може би сте ги виждали по книжарниците/100 бр. моливи,пастели,флумастери и химикали.Не мога да ви опиша каква радост беше какво чудо.Оцветява без да излиза,може да пише няколко букви , но рисунките..... Sick
На театър много обича да ги водят.След това 2 - 3 дни само за това говори.
Лек ден !

# 74
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Дени въобще не оцветява и рисува! Ако й дам листа и моливи, после всички листа са издраскани и това й е рисуването! Crazy Въобще не й давам зор!

И тя е по философстването! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт