"Ти го направи, мамиииии..."

  • 2 776
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ами аз сутрин се опитвам да я разсмея, тогава битката е наполовина спечелена. За целта обаче ставам поне половин час преди нея, за да влеза в кондиция  Laughing.
Вече почнаха да ми се изтъркват идеите и постановките, но репертоарът ми включва простотии от типа на изпълнение на народни или революционни песни с променен текст (и фалшиво), надуване на диска на оркестъра на съветската армия, пукане на мехурчета от опаковъчно пликче до ухото й, гъделичкане по носа с перо, пръскане с воден пистолет, бавно размазване на кубче лед по достъпна заголена част от тялото, фалшиво свирене на триола и прочее. Напоследък, понеже леглото й е на около 1,40м от пода, започвам бавно да издърпвам долния чаршаф, докато краката й виснат във въздуха и започвам да й ги клатя в такт на някаква песен.
Обикновено за около 10 мин. я измъквам от леглото и оттам е лесно, стига да не се зачете в тоалетната. Но вече по-рядко го прави сутрин, защото 3-4 пъти като дочувах прелистване, отварях вратата и я пръсках с пръскалката за цветята, да поникне.

Боже, като го чета, чак не си вярвам, че съм такъв идиот Embarassed. Обаче усещам, че още като ми чуе сутрин гласа, девойката вече се събужда, ама си наляга парцалите и чака да види какъв маймунджулък съм й приготвила. А в събота и неделя дори се излюпва преди мен и ми го връща...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
За играчките съм непреклонна. Или прибира или изхвърлям и така е от 7-8 месеца и продължава да се опитва да се наложи, моли да му помагам, да държа плика, в който седят играчките, да слагам и аз играчки. Шишето му с вода е на масата, всеки път се пробва да ме накара да стана и да му го подам и аз понякога машинално ставам и обслужвам малкият хитрец. С обличането не виждам как ще се справим, той не дава да го обличам, няма начин да започна да го уча, защото винаги като го обличам бързам, а той се стреми да ме забави максимално. Заплахи от рода: "Ако не дадеш да те облека, няма да ходиш в парка" и т.н. ускоряват малко нещата, но само, когато има някаква изгода за него, иначе  ooooh!

# 17
  • Мнения: 24 467
Ние сме по- големички и не става въпрос за обличане, ами за "Ти ми оправи леглото", "Нямам време да си измия зъбите /лицето, ушите/", "Къде ми е раницата? Я ми я подай!". Потърпях към месец и ми писна. Втория срок започнах просто да го будя половин час по- рано и да ставам гадна с непрекъснатото- "Оправи ли си вече леглото? Изми ли се вече? Къде ти е физическото?" и винаги не забравям да заявя, че ако "...си по- организиран щях да те оставям да спиш повече, ама като не можеш- ще ставаш в 7.00 часа!"

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Най-добрият учител си е родителският мързел да знаете Wink. Откакто мъжът ми сутрин буди и "оправя" детето за училище, нямаме проблеми. Измъква я от леглото, засилва я към банята, забърква една купа с Нескуик и се тропва с кафето пред компа, като периодично се провиква "Айде, няма времеее". А аз през това време спя Embarassed. Единствено вечер контролирам избора на дрехи за следващия ден. Преди трябваше да помагам при миенето, обличането, прически да правя, да я ръчкам да бърза, да й търся нещата, които иска да вземе в училище и т.н... Доста уморително.

# 19
  • Мнения: 1 426
Тъкмо се канех да напиша максимата "мързеливи родители - работливи деца, работливи родители - мързеливи деца" и гледам, че Лекси ме изпреварила с едни гърди  Laughing

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Иса, дано успея да ти снимам детската стая, довечера... Разпилян е един кош с играчки и при все всички обещания, че ще го прибере, си е все още разпилян.
Освен това, ако го накарам да го събере, той източва гласец и извиква:"защооооооо, точно аааааааз?"  Close

Понеже карам щерката да ходи и да събира всичко и тя правейки го си мрънка това, той нашия тарикат, го "купил" и сега го прилага нон-стоп.
Или пък заявява, че го боли коремче и отива да си полегне...

Обаче аз заявявам, че си отивам при моята майка, тя да ме гледа и глези, а той да си е сам и да се оправя и изтичвам към външната врата. След малко поразмислил, идва да ме търси и вече има друго виждане, кое как ще стане.

# 21
  • Мнения: 1 044
При нас положението е същото - разхвърляни играчки, дрехи и какво ли още не из цялата къща. Палаво момченце на 2 г. и 8 м. почти, представяте си как е. Отскоро ходи на детска градина / тази на Дариа впрочем/. Там се справя сам, но в къщи се държи като бебе - мамо храни ме, мамо събуй ме, мамо обуй ме, мамо съблечи ме, облечи ме... Незнам дали съм права, но чувствам, че това е реакция от детската градина. Явно се опитва да компенсира внимание, грижи, да се почувства приласкан и обичан. Трудно му бе да се адаптира в детската градина, защото на ясла не е ходил и сме се гледали вкъщи само двамата. Сега вечер се глези, не се отделя от нас с баща му и иска да е център на внимание непрекъснато, не слуша, не подрежда вещите си. Преди детската такива проблеми не сме имали. Много ни е трудно, дано този период отмине скоро.

# 22
  • Мнения: 5 531
И при на с не е много по - различно. Като видя разхвърлена стая с играчки навсякъде направо ми идва да  smile3512. Но поставям условие и срок за почистване и след това влизам с торбата за боклук и метлата. А за обличането, баткйото сам се облича. Но и докато го свърши се мръква Mr. Green. Мария обличам сутрин когато бързам, но през останалото време сама се оправя. Аз само казвам какво да облече.

# 23
  • Мнения: 3 367

това е много 4еста тема у нас,особено в последно време
но АЗ ИЛИ ИМАМ много добро дете или съм голям дзвер..приготвям дрехи и се обли4аме успоредно-аз панталон-тя панталон и за 15 мин сме от леглото в колата..
у4аствам от дале4-да,тая обувка е на тоя крак и не,това е гърба на блузата..
Стаи детски не подреждам,казвам и давам време (ще излезем след като аз сготвя и ти си оправиш стаята)
не викам,не юркам,но и не излизам докато не се свърши..
Изобщо не се връщам назад,като могат да правят нещо сами ги оставям дори с риск да закъснея малко,хи4 нямам намерение да обли4ам и храня 5 годишни дьнгалаци...

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 16:35 от anette1104

# 24
  • Мнения: 7 263
Тъкмо се канех да напиша максимата "мързеливи родители - работливи деца, работливи родители - мързеливи деца" и гледам, че Лекси ме изпреварила с едни гърди  Laughing


Лелееее това доколко е проверено  newsm78 newsm78 newsm78
щото иначе аз трябва да съм егати и работливката де  Embarassed Embarassed bowuu bowuu Embarassed Embarassed

# 25
  • Мнения: 3 456
Моята щерка е готова да направи всичко ( включително разтребване и обличане), ако нещата се представят с достатъчно ентусиазъм и хитрост. " Хайде обличай дрехите"
                                                         "Ама, аз не мога самичка"( с подобаваща физиономия)
                                                          "Наистина ли, добре дай тогава аз да те облека. Аз си мислех, че вече си голяма кака(в момента страда от тази мания) и можеш сама, но щом не можеш аз ще те облека. Те само големите каки могат сами."
                                                          "Голяма съм- дай да видиш- мога да се обличам" ( малко будаленце)

Обаче много често просто нямам нерви, за подобни спектакли...
                                                         

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
                                                          "Голяма съм- дай да видиш- мога да се обличам" ( малко будаленце)

Моята девойка на това почва да реве "Не съм бебееееееееее..." и отива в рев половин час. Вече установих, че има слабост към мелодрамите  Crazy Онзи ден й казах да си събере пластелиновите питки, не и не... Накрая й казах, че ако не ги събере - ще й взема пластелина. Събра ги, дойде при мен и ми казва: "Ако искаш да знаеш, аз ги бях направила за теб тези питки..." Зла мама с две думи  Mr. Green

Определено получих добра формула  Laughing Ставам мързелива вече... Wink

# 27
  • Мнения: 5 255
"Мамооо, бебе съм..."
"Мамо, кака съм на бебето/куклата-бебе/"
"Мамо, добра кака съм "
Това е от мен  Mr. Green
Не си сама  Wink период - и той ще отмине  Whistling
Отстоявай своето, дали ще мине или не - в последствие тя ще го възприеме  Grinning

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
е, моят син снощи събра разхвърляните от 2 дни играчки. И аз съм мързелива, но от болен кръст.  Tired
Казах му, отивам да се къпя, като изляза, искам да ме изненадаш приятно.
И той взе, че го прибра  Hug

# 29
  • Мнения: 967
Дими рядко изпада в такъв мързел, в повечето случаи преобладава "аз сам" - иска да докаже, колко е самостоятелен вече.
Но все пак като кажа "събери си играчките" и той каже "искам ти", тогава обикновен го шантажирам с реплики от рода "няма да ти купувам .... ако не ги събереш" или "няма да те гушкам и да ти говоря" и той колкото и да се цупи пристъпва към действие. Малко ми е гадничко да го изнудвам така, а и не мисля, че е особено възпитателно  Embarassed, но за момента само това съм зимислила за справяне скризисни ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт