Сок "Здравко"

  • 1 632
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Преди 3 години с една приятелка купихме такова сокче Здравко и го разделихме на моето и нейното дете. Най интересното е че и двете деца се изринаха точно с такива големи гадни червени петна.От тогава не ги препоръчвам като продукт а ги продавам и то доста добре на майки и бебета. Винаги предупреждавам че са сокове за деца над 1 година и би трябвало да се разреждат 1:1 с вода. На етикетът няма никъде отбелязана възрастта на бебето от което следва поне за мен че този вид сок е неподходящ за бебета.
Като знаеш какъв боклук са тези сокчета, не ти ли е малко гадно да ги продаваш на "майки и бебета"???
Знаеш ли не бих могла да твърдя че точно тези сокчета са боклук но магазинът в който работя се посещава и от по големи деца,които сами си искат сок. А колкото до майките и бебетата винаги предупреждавам че тези сокове не са подходящи за бебета до 1 година но въпреки всичко те си ги купуват. В тази връзка и цигарите и алкохола и куп други неща са вредни но въпреки всичко се продават. Недей така с лека ръка да ме съдиш за това че продавам просто това ми е работата!

# 16
  • Мнения: 7 640
аз знам за алергична реакция на 4 год. дете, което обожава ягоди и ги яде в промишлени количества, от сок морков и ягода, не съм сигурна за марката.

# 17
  • Мнения: 721
Преди 3 години с една приятелка купихме такова сокче Здравко и го разделихме на моето и нейното дете. Най интересното е че и двете деца се изринаха точно с такива големи гадни червени петна.От тогава не ги препоръчвам като продукт а ги продавам и то доста добре на майки и бебета. Винаги предупреждавам че са сокове за деца над 1 година и би трябвало да се разреждат 1:1 с вода. На етикетът няма никъде отбелязана възрастта на бебето от което следва поне за мен че този вид сок е неподходящ за бебета.
Като знаеш какъв боклук са тези сокчета, не ти ли е малко гадно да ги продаваш на "майки и бебета"???
Знаеш ли не бих могла да твърдя че точно тези сокчета са боклук но магазинът в който работя се посещава и от по големи деца,които сами си искат сок. А колкото до майките и бебетата винаги предупреждавам че тези сокове не са подходящи за бебета до 1 година но въпреки всичко те си ги купуват. В тази връзка и цигарите и алкохола и куп други неща са вредни но въпреки всичко се продават. Недей така с лека ръка да ме съдиш за това че продавам просто това ми е работата!
Изобщо не те съдя, а просто те попитах...Изобщо не ме интресуват такива хора като теб, които знаят какво продават, но продължават да го продават. Вероятно е да се случи на 1-2-3 деца, но защо те трябва да са жертвите??? Факт е, че явно тази фирма имат гадни партиди и изобщо не става въпрос само за бебета над 1 година. Моята дъщеря също е над година, а баба ми, която е пробвала сока е на 80 години и реакцията при двете е била една и съща. Баба ми е по-силен организъм и бързо се е преборила, но детето ми можеше да загине от сокчетата, които ти и други такива като теб продават и не има пука за последствията! Започнах темата , за да предупредя други мами да внимават, защото най-малкото искам да чуя, че някое друго дететнце е страдало така.
Накрая, за цигарите и алкохола се знае, че са вредни, но за соковете едва ли е точно така?!
По-добре спретет да зареждате с тези сокчета, за да няма други такива случаи.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 222
Munichka , разбирам, че си афектирана, но съдиш mama_mima твъред строго, според мен.
Доколкото разбирам, тя работи в магазин, в който тези сокове се продават.
Нито е собственик на магазина, че тя да решава какво да се продава, нито е вносител, че от нея да зависи дали тези сокове ще са изобщо на пазара.

# 19
  • Мнения: 721
Vivi, на мен това мие ясно и го разбирам, но вместо да ми отговаря, че си го продава много добре, по-добре щеше да е, ако предупреди собствениците, че има проблем с партидите и да не го предлагат. Не мога да се примиря, че продават отрови и го знаят. Ще ме извините, но смятам, че съм права. Затова се газирам толкова...

# 20
  • Мнения: 1 427
Такива сокове-само на деца над 2, дори 3 години се дават. Само оцветители и консерванти в тях.
Munichka, съжалявам за случилото се! Оправяйте се бързо!

# 21
  • Мнения: 2 677
За първи път чувам за подобна марка, но цялата информация, прочетена тук, ще я имам предвид.

# 22
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Оффф, темата започва да се превръща в гаден спор но повече няма да давам мнение. Едно ще ти кажа само Munichka ,че и да предупредя собствениците че част от децата получават обриви вкл. и моето преди време какво ще промени.?Ако не се продава в този магазин ще се продава във всички останали такива.Мисля че съвестта ми е чиста след като давам предупреждение за кого не е подходящ този сок. Ти би ли могла да докажеш че в тази бутилка от сок Здравко има отрова?????? newsm78 Аз не бих могла а и не е моя работа да го доказвам! Соковете идват със редовно санитарно разрешително и това означава че са годни за употреба!  Ето миналата седмица дойде нова партида сокчета и ми направи впечатление че фирмата вносител отнова е друга.
И накрая защо не се обади във фирмата вносител да им опишеш какво се е случило на твоето дете и колко си ядосана да видиш дали ще ти обърнат внимание? Аз съм сигурна че няма но това е лично мое мнение! Ти имаш права като потребител и можеш да се пробваш да ги защитиш но едва ли ще спреш продажбата на тази марка Сокове.

# 23
  • Мнения: 721
Виж сега, на мен също не ми се спори, но колкото продавачки в детски магазини, в които се продват тези сокове, се опитат да направят нещо, толкова по-добре. Ясно е, че не можем да спрем отровите, но можем да ги ограничим, както е с цигарите всъщност. В края на краищата, нямаше да се достига до тези безумни спорове, ако не беше писала как добре си продаваш стоката. Не знам, аз не бих останала безучастна на твое място, защото имам съвест и мисля как евентуално би могло да пострада някое друго детенце Sad, а това е най-малкото, което искам!

# 24
  • Мнения: 7 640
munichka, каква ти е идеята newsm78
Свръхчувствителността е доста индивидуално явление, все пак.
Чудесно е, че сподели, нека майките бъдат със заострено внимание, а ти просто ограничи детето от морковени работи и другите съставки в сока за известно време, после пробвай да дадеш пак.
Може да си почти, но не напълно сигурна за причината за обрива.
Нелепо е да обвиняваш продавачките в каквото и да било Peace

# 25
  • Мнения: 721
munichka, каква ти е идеята newsm78
Свръхчувствителността е доста индивидуално явление, все пак.
Чудесно е, че сподели, нека майките бъдат със заострено внимание, а ти просто ограничи детето от морковени работи и другите съставки в сока за известно време, после пробвай да дадеш пак.
Може да си почти, но не напълно сигурна за причината за обрива.
Нелепо е да обвиняваш продавачките в каквото и да било Peace
Да кажа, че съм 99% сигурна, че е от него, защото баба ми се обрина по абсолютно същия начин час след приема на сока, който допила. Единствено ме хвана много яд, че въпросната мама си продава "много добре" сокчето.
Иначе, идеята ми беше да предпазя другите дечица, а вече взех да се чудя защо изобщо го направих newsm78 след като защитавате такова мнение.
Моля, модератора да изтрие темата.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 222
Преди 3 години с една приятелка купихме такова сокче Здравко и го разделихме на моето и нейното дете. Най интересното е че и двете деца се изринаха точно с такива големи гадни червени петна.От тогава не ги препоръчвам като продукт а ги продавам и то доста добре на майки и бебета. Винаги предупреждавам че са сокове за деца над 1 година и би трябвало да се разреждат 1:1 с вода. На етикетът няма никъде отбелязана възрастта на бебето от което следва поне за мен че този вид сок е неподходящ за бебета.

Хайде, Munichka , успокой се и още веднъж прочети първия пост на mama_mima.
Какво разбрах аз от прочетеното:
1. Че и нейното дете и детето на приятелката й също са имали проблем с този сок.
2. Предупреждава майките за сока, но те въпреки това го купуват. Т.е. сокът се продава доста добре, въпреки предупрежденията й. Представям си ситуацията, в която купувачът идва, иска да купи определена стока, продавачът предупреждава, че не е подходяща, но купувачът е решил и купува. Може би малко запетайки в поста биха го направили по-ясен.
3.  На етикетът не е отбелязана възраст, което предполага, че сокът не е подходящ за бебета и малки деца. Тук не напразно често се появяват теми, в които майките питат дали този или онзи сок е подходящ за бебета. И обикновено отговорът е, че т.нар. "натурални сокове" е препоръчително да се избягват.

# 27
  • Мнения: 721
Vivi, прочетох добре постинга и може би това още повече ме ядоса, че нейното дете също е пострадало, а самата тя ги продава. Но, хора всякакви. Не искам повече да спорим. Радвам се, че имаше майки, които обърнаха внимание Simple Smile и модератори, които ни успокояват като побеснеем Wink

# 28
  • Мнения: 1 081
Ужас, нямам думи! Не съм го чувала този сок, но на детето не смятам да давам някакви измислени марки.

Общи условия

Активация на акаунт