Влечуги зад компютъра

  • 9 748
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Ууууууу, ма туй за мен писано бе, аз съм си селянка, че и Селин бях. И баш малка и черна съм, и точно кат долно черно селянче, само одим и се заяждам ту с тоя, ту с оня, безобиден и нещастен, страдащ съфорумец. То друга работа нали си нЕмам, по цял ден седя и се чудя каква интрижка да сплета. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 716
И я см селенка. ДажИ не могам да нАпиша нищу верну. И съм около 2000 в 1. Мислих дек съм многостранна, а било от бусестъ. Шизифрията де.
Пуашим се от скритите и гостите. Щото списват у друг форум.

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мамин златен. Ето от къде ми бе известен. Та това е господин Некомпетентен. От всеки материал струи на талази некомпетентност и недочетеност.
Господин Борислав Зюмбюлев,
или Господин Некомпетентен - както предпочитате,
Ако четете тук, а явно го правите, вижте какво ще напиша за вас. Първият ми сбълсък с вашето "Творчество"(уууу, настръхвам и ставам агресивна) беше този:
http://www.sofiacenter.com/show.php?id=51
Тук си позволихте да говорите неща, които не разбирате за обучението на децата с увреждания. Другото и аз не разбирам та няма да го коментирам. Явно ви е трудно да се вдъхновявате щом висите по форумите и черпите идеи от там. Липсва ви, обаче и чувство за скандалност, защото трудно предавате ...ъъ -мисълта си...Четете господин Зюмбюлев. Има какво да научите от смуглите, агресивни селяндури по форумите. Апропо - селяндурите кОпат и вадят картофи- сиреч - нещо полезно. Вие седите и си бъркате в носа и каквото извадите го плескате на белия лист. А най- интересното е, че се намират и издания, които да публикуват намазаното?! Удивително!
Но продължавайте да четете по форумите, белким поне журналистическата си грамотност да оправите.
*********************
Ето на това му викам аз агресия по форумите- нали така?  Mr. Green
Удоволетворихме ли образа на черния форумец, господин Зюмбюлев? А?  Wink

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 01:14 от Mamma

# 18
  • Мнения: 1 629
Права си. Попрочетох го. Точно по темата е. С крайни и 'дълбокомислено' тенденциозни изказвания, брррр. За страх си е.

# 19
  • Мнения: 4 392
В първия момент си помислих, че мистър Зюмбюлев е пуснал тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181983.0
но сега виждам, че друг е авторът. Thinking Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
комплексари, шизофреници, сдуханяци и селяни, и май не се споменаваше за възможни изключения
А аз толкова време се чудех каква ми е диагнозата! Mr. Green

И да,ще се засрамя от това! Embarassed

# 21
  • Мнения: 6 323
Възхищавам се на "проницателността" и "компетентността" на автора.  ooooh!

Малко цитати за непрочелите дълбокомислената статия.

"Дребен, черен и роден на село е типичният безименен подлец от интернет форумите."

"В нормалния си живот, когато не са си сложили някакъв прякор, те почти изглеждат редовни и не наричат тъпаци всички хора, които срещат. В мига, в който влязат в квадратчето, лицето им се изкривява като във второстепенен холивудски филм и се превръщат в ужасни зомбита, обикновени гадове и влечуги."

"Писачите във форумите са комплексирани, неудовлетворени от живота си хора, обяснява психологът на поведението Рей Кавалино от университета в Бостън."

"Анонимният автор във форумите е като анонимния убиец. Той се деперсонифицира, приема друга самоличност - облича се в расо или като клошар, за да осъществи престъпния си замисъл, казва проф. Бойко Ганчевски, дългогодишен специалист по криминална психология. Той обаче подчертава - не всеки потребител на форумите е бъдещ убиец или има кой знае какви престъпни намерения, просто освобождава комплекси и дълго трупани неудовлетворености. Но механизмът на раздвояването на личността е сходен като при убийците: върши се зло, безнаказано и ненатоварващо психиката, чрез приемане на друга самоличност и под прикритие."

"Според Уинслоу анонимността и плевелите на злобата и подлостта в интернет разяждат тъканта на човешката цивилизация изобщо"

"Ще промени ли интернет анонимността човешката личност? Ще има ли епидемия от шизофрения и по улиците, щом в мрежата това вече е нормално?"

"Кой пише по форумите?
Българските интернет доставчици на услуги твърдят, че това са ограничен кръг от хора. Не повече от 1500-2000 души според анализ на айпи адресите им. Често пъти те използват различни имена дори в една тема, което забавлява администраторите."

"Трудно е да бъдат определени възрастово и по пол. Но анализът на текстовете им сочи, че това са главно хора, надхвърлили средната възраст, поравно жени и мъже.
...
В "сериозните" форуми хоратта са на средната и над средната възраст, натрупали дълга поредица от фрустрации.
Има няколко типа многознайковци.
Първият можем да наречем Влечуго - дребни, черни и родени на село субекти. Преживели низ от нещастия и първи в рода си извършили цивилизационния преход от село към град. Заради този си подвиг живеят с чувството, че светът им е длъжен. Това поражда болезнен кариеризъм, съчетан с липса на реална личностна самооценка и типичен селски мързел.
Техните виждания за живота не се сбъдват, но вината за това се търси извън тяхната личност - някакви други хора и обстоятелства им пречат, което обикновено изобщо не е така. Наричаме ги влечуги, защото техните писания са най-отровни, злото е най-отчетливо. Всъщност тези хора се нуждаят от специализирана медицинска помощ заради тяхната социопатия, която често пъти има тежки проявления. Те зарязват семейства, алкохолизират се, извършват битови насилия.

Другият тип е Тъжен гей, като в тая група се причисляват и немалко жени. Тук неудовлетвореността произтича от обърканата сексуалност, неколкократни неуспешни опита за отслабване, жалък личен живот, акне и мазна коса."

"Третият главен типаж е Професионаленият доносник. Бившата ДС имала в началото на 80-те години около 300 000 души персонал и доброволни сътрудници. Не всички от тях са съвременен бизнес елит и не всички още се подчиняват на някогашната субординация. У неуспелите ченгета също се трупа неудовлетвореност от капиталистическите времена. Защо колегата младши лейтенант се фукняви с мазерати, а аз имам само заеми? И почват доносите, в които тези типове са много изкусни - срещу всеки, срещу всичко. Форумите станаха медията за пускане на компромати.
...
Характерната лексика на ДС навлезе в интернет. Това няма как да е направено от млади хора. И може би не е съвсем случайно и не е само плод на невротичното поведение.
...
Може би е чиста случайност, но повечето новопоявявили се български информационни сайтове и блогове имат някакви връзки с бившия Комитет за държавна сигурност."

"Прикрит зад мрежата, изискващ специални умения и доста усилия, за да го откриеш, анонимният подлец става безнаказан. Това може би го радва, но то съсипва психиката му.
Анонимният гад всъщност е сериозно болен човек, който заслужава съжаление."

"Типичната за интернет обобщена агресия, която заявява, че всички са тъпанари, е патологична. Израз е на невротично поведение, подобно на садизма и мазохизма. Тя има нужда от помощ, казва психоаналитичката Мадлен Алгафари"



Аз лично останах без думи. Повече глупости в една статия не си спомням да съм чела.
Доста общирно писание, показваща пълна некомпетентност и раздаваща крайни квалификации.
И тъй като единственият цитиран форум в цялата статия е нашия, приемам това като лична обида към мен и към всичките ни потребители.
Неверни данни, клевети и обиди... За тези неща нямаше ли предвидени наказания?

Чл. 147.
(1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му препише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.
(2) Деецът не се наказва, ако се докаже истинността на разгласените обстоятелства или на приписаните престъпления.


Чл. 148.
(1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр 21 от 2000 г.) За обида:
1. нанесена публично;
2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;
3. на длъжностно лице или на представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му;
4. (изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) от длъжностно лице или от представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му,
наказанието е с глоба от три хиляди до десет хиляди лева и с обществено порицание.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 21 от 2000 г.) За клевета, извършена при условията на предходната алинея, както и за клевета, от която са настъпили тежки последици, наказанието е с глоба от пет хиляди лева до петнадесет хиляди лева и обществено порицание.



Мисля си, че между 3 и 15 хиляди лева биха били добра помощ за някой дом за сираци или за болно детенце.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Това според мен гое писал човек,който явно пише тук и мненията му не се приемат сериозно.
Както и да е,много е гадно и обидно.

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
 ooooh! Майкооооооооооо, тоз е луд за връзване .... А пък редакторът на "24 часа" е окьоравял ....
Напишете му писмо и го наврете в кучи ...
Аз не съм анонимна ... Ето признавам си :
Таз на аватара я убих миналата година и й взех самоличността и се подвизавам тук в търсене на нови жертви  smile3532

# 24
  • Мнения: 6 164
Ауу, дайте линк към с-с-с-статията.

# 25
  • Мнения: 1 172
Комплексирах се, само като му чета глупавите обяснения за IP Адреси. Този човек интернет ползва ли, да знае, че има няколко възможности (опции, предлагани от доставчиците) за IP Адресите и най-често хората не плащат за реален IP адрес, което означава, че всички мнения на Иван, Драган  и Петкан, ползващи услугите на доставчика X  вероятно ще идват от един и същи IP адрес.
Айде, дано за другата статия да ни преброи по-правилно Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 3 839
Тази статия ми звучи като - крадеца вика, дръжте крадеца.

# 27
  • Мнения: 6 993
Куул. Да не е статия на Деница-Десислава Mr. Green

# 28
# 29
  • Мнения: 216
Тази статия ми звучи като - крадеца вика, дръжте крадеца.
!00 % пише от ли4ен опит и сигурно е бил Гост тук и по себе си съди, а що се отнася за убийците тук и аз съм имала съмнения за някои постинги в готварски рецепти ама не им се вързах на опитите(  Гн. Зюмбюле- това е в кръга на шегата не визирам никой от съфорумците, написах го защото така ми каззаха Гласовете)

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 01:30 от Lil_Vixen

Общи условия

Активация на акаунт