Срастнала юздичка под езичето - търся информация от някой с опит

  • 4 468
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
Аз имам малко личен опит.
Като бебе са ми я рязали под езика за6тото била много къса, но после явно пак е сраснала защото когато бях 8 клас и ходих на стоматолог ми каза че е много голяма и трябва да се коригира.
При мен и трите юздички бяха големи ( тази под езика , на горната устна и на долната ) и стоматолога ми каза че ако не се коригират след време щели да ми се отворят венците и почвали да се разклащат зъбите.
Махнаха ми ги точно за половин час и трите, вярно два дни ми беше малко трудничко да ям тварди храни , но мина барзо и не мога да кажа че боли много...
Така че моя съвет е да се махнат, за да няма детенцето проблеми с венците и зъбките по нататък....     newsm10

# 16
  • Мнения: 1 808
Извинявам се предварително за това, че ще пиша в тази тема, но имам въпрос.
Възможно ли е да не може да изговаря правилно някои думи и да не може все още да говори заради къса юздичка?
Нашата не е много съка, но още като беше малък педиатъра ни спомена, че е възможно да има проблем с говора?
Все пак има думи които си ги казва много правилно.

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Юздичката се реже само ако пречи на храненето и силно затруднява движението на езика.
Дете на 14 мес. е сукало от гърда или биберон успешно и значи не му пречи.
За говора е важна подвижността на езика. Консултирай се с логопед още сега (има ранни логопеди) да ти каже дали подвижността на езика е добра.
На моя син езичето беше малко, а юздичка практически нямаше, толкова беше залепнал ниско. Не можеше да се храни с биберон, хранен е със сонда до 9 мес.
Правиха му пластика на юздичката, което ще рече удължаване. Хирургът казваше, че по принцип пипането на тези юздички се отрича, ние сме от редките изключения.

# 18

Общи условия

Активация на акаунт