Вече 5 дни разстройство при дете на 1г. и 9м.

  • 9 692
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 957
Горкият мъник. Може е само в една лъжичка да ги смесиш с храната, за да си сигурна, че е поел цялото количество прахче. Дай му ги с последната лъжица пюре, за да не откаже да хапва, ако ги дадеш с първата.

Благодаря много   bouquet

# 16
  • Мнения: 8 585
Днес бяхме на лекар.Жената дълго ме разпитва за хранителните режими на детето в последният месец.Какво яде,кое,кога съм започнала да давам,нови храни и т.н. Даде ми направление за лабораторни изследвания на изпражненията,но се разбрахме ако до понеделник няма промяна,тогава да ги правя.Каза за сега да спра да взимам храна от кухнята и да караме на диета-картофи,ориз,бисквити и сухари,бяло пилешко месо,никакви сокчета,никакви плодове и зеленчуци и повече вода.За млякото-тъй като Дени без мляко не заспива (от известно време кисело) лекарката каза да давам 0,1 % (на Верея имало такова).
Предписа ми и едни прахчета-"Хидрасек",както и капсули "Биотикс".И двете каза да ги слагам в храната,но проблема е че кагато ги сложих днес на обяд,детето отказа да яде.Пюрето му стана отвратително на вкус-чак на мен ми се повдигна  Sick
Възстановете нормалното хранене на детето.
Няма проблем да му давате ябълка, банан, кайсия, но избягвайте много сладки и презрели плодове.
Няма проблем да му давате готвени зеленчуци от тези, които му давахте. Не давайте кисело мляко-може да давате обичайното му мляко, но 2:3 разредено с вода.
Скъсайте окончателно с "детските кухни"!

"прахчета-"Хидрасек",както и капсули "Биотикс""
->Едва ли има нужда от това. Какво е второто не знам, вероятно илач като "Ентерол" (никъде използващ се, в много опитен стадии на изпитание и потенциално опасен). Не съм виждал дете нормално да приема "Хидрасек", макар че е добър препарат.

Колкото повече продължавате с "диетите", толкова повече хронифицира проблема.
Направете супичка, готвено с месо, или макарони със сирене и без пикантни салати... каквото хапваше и преди.
Направете посявки...

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 17:12 от Birdie

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Birdie, стига вече, моля те!Нали ти направиха отделна тема!Не сме длъжни всички да те слушаме.Този съвет вече го пишеш в темата на трети път NaughtyЖената си е водила детето на лекар, нормално е да слуша него, а не някой интернет всезнайко!
 Понякога дразниш много! Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 8 585
Не е важно кой се "дразни".
Важното е с какво може реално да се помогне. И резултатно.
Може с това.
Дадените "съвети" от посещението са грешни и неправилни.
Имаааа  "второ мнение". Не няма-защото има само едно вярно!

"Жената си е водила детето на лекар, нормално е да слуша него, а не някой интернет всезнайко!"
->Ами тя го слуша. И защото няма ефект, затова продължава да пише. Ако имаше ефект, нямаше да пише.

Желая успех...

 Hug


# 19
  • Мнения: 2 957
Дени вдигна температура- 37.9 Sad
Явно е този летен вирус от който всички се оплакват...
Направо вече ще се побъркам Sad

# 20
  • Мнения: 3 146
Дени вдигна температура- 37.9 Sad
Явно е този летен вирус от който всички се оплакват...
Направо вече ще се побъркам Sad
Оф, и аз много се стресирам от подобни работи. Дано да се оправи скоро! Praynig Не мисля, че детската кухня има нещо общо. вие към коя сте?

# 21
  • Мнения: 8 585
Дени вдигна температура- 37.9 Sad
Явно е този летен вирус от който всички се оплакват...
Направо вече ще се побъркам Sad
Направете посявки.
Не се паникьосвайте. Предлагайте достатъчно течности. Може и само под формата на вода. Избягваме сокове. Настъргана ябълка спокойно може да се даде.
Възстановете  нормалното му хранене-киселото мляко само провокира диариите... може да му давате това, което по принцип пие, но разредено 2:3 за два, три дена.
По принцип при вирусните гастрентерити първо е температурата, после повръщане и/или диария... макар и да не е абсолютно. Но във всички случаи не е температура 2-3 дни след появата на диарията.

# 22
  • Мнения: 2 070
може да се е обезводнил затова да има т.дай му да пие глюкоза или има прах4е което се разтваря във вода дава се за обезводняване съжалявам не му помня името.попитай в аптеката компетентни фармацевти много помагат при тезилетни вируси.

# 23
  • Мнения: 2 957
Не е обезводнен.Неговото не е точно разстройство-аз писах в началото.Едно такова кашкаво му е акото  Sick
Непрекъснато пие водичка,така че няма страшно.

# 24
  • Мнения: 1 230
Както описваш симптомите - вирус като нашия. Обаче при дъщеря ми имаше разстройство и след 3-4 часа вдигна температура. Пихме Ентерол и Хидрасек, Нурофен за температурата и на 48 час всичко отмина. За храната - спрях маслото и храната от детската кухня. Предполагам, вече сте добре  Hug

# 25
  • Мнения: 2 957
Drozi    за съжаление и тази сутрин Дени беше с температура.Вече трети ден е на диета и поне с разстройството сме на път да се преборим-тази сутрин имаше промяна.Хубавото е че има апетит....
Давам само Нурофен,помага,но май само временно.Тази сутрин имаше 38.2

Общи условия

Активация на акаунт