Моля ви за съвет относно стерилизирането

  • 3 512
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 207
И аз ползвам самия стерилизатор за отцедник

# 16
  • Мнения: 508
Е няма такава стерилност... не ги суша и не мисля че е нужно.. вие какво подсушавате ги и ги давате сухи и празни тъй ли..
Като стерилизирам отварям стерилизатора да излезе парата и когато са годни за пипане сглобявам и готово..


И аз така, вече 9 м. И няма проблем. Водата която остава вътре все пак е стерилизирана.

# 17
  • Мнения: 9 050
Ами дали ще ги слагаш на отцедник или върху чиста кърпа аз не виждам ралика. Даже варианта с кърпата вай е по-добър, защото гърлото на шишето е запушено така. А на отцедника не е .
Не е необходима клинична стерилност. Аз само изварявах, изхвърлях водата и си ги оставях под капака в стерилизатора.

# 18
  • София
  • Мнения: 721
 Аз си взех ето това и ги окачвах на него докато изсъхнат.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 248
оставям ги в стерилизатора бе з да суша newsm78
И аз така. Peace

# 20
  • Мнения: 5 103
оставям ги в стерилизатора бе з да суша newsm78
И аз така. Peace
Peace

# 21
  • Мнения: 2 208
... не ги суша и не мисля че е нужно.
Като стерилизирам отварям стерилизатора да излезе парата и когато са годни за пипане сглобявам и готово..

И аз така правя, нкога не съм ги подсушавала...

# 22
  • Мнения: 492
Не ги подсушавам с нищо. На кутията на стерилизатора пише, че остават стерилни за 3 часа, ако не се отваря стерилизатора. Стерилизирам ги веднага след хранене и ги оставям вътре до следващото хранене без да отварям. Те си изсъхват сами, а и да са леко влажни мисля, че няма проблем - все пак водата в тях е преварена вече нали.

# 23
  • Мнения: 226
Аз също поставям шишетата върху суха пелена и ги покривам. Не съм ги оставяла в стерилизатора, защото вътре има топла вода, която от това което аз знам е отлична среда за развитие на микроорганизми. Но по принцип не мисля, че децата трябва да растат в супер стерилна среда - как иначе ще изграждат имунитет?!

# 24
  • Мнения: 4 784
Изсипвам водата от стерилизатора и си ги оставям така. Сглобявам ги, когато настъпи време за хранене. Не подсушавам допълнително.

# 25
  • Мнения: 3 478
Нанизвах ги на отцедника Peace

# 26
  • Мнения: 2 022
Marie, оставях ги или в стерилизатора или след като изстинат сглобявах и поставях в пластмасова кутия докато ги използвам (за предпочитане до няколко часа). Важното е да внимаваш да не докосваш с пръсти вътре шишето или биберончето след стерилизацията, а да използваш щипката от комплекта за целта. Оставени в стерилизатора остават стерилни при режим 1 за 6 часа, при режим 2 - 12 часа (него не съм използвала). Има звукова сигнализация и светлинна индикация, когато това време изтече. Моят е електрически на AVENT.
Целувки на малката    bouquet

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Оставям ги върху тензухена пеленка да изсъхнат и ги покривам с нея Peace За друг вариант не съм се сетила   Confused

И аз така, само дето не ги покривам  Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт