Ускорен пулс..

  • 62 095
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
Най-вероятно така и ще излезне. Просто има моменти, които разстройват психиката и ни държат под напрежение.
Аз  съм си купила от аптеката Neuropan - течен сироп от валериана, глог и мента. И когато съм пренапрегната вечер преди лягане си разтварям една лъжичка в малко вода. Спя хубаво и пристягането в ляво намалява, както и пулса. Понякога тези ефекти се дължат на напрежение.
Това не значи да не ходите на лекар, разбира се. Аз поне 2 пъти в годината ходя при личния лекар да ми прави кардиограма - профилактично.

# 16
Аз вече започнах да си правя изследвания. Първо ми провериха очните дъна и се оказа, че хипертонията вече е оказала изменение 1 степен на кръвоносните съдове в очното дъно, което спред лекарите не е опасно, но означава че трябва по-ефективно да се лекува хипертонията, за да не доведе до по-сериозни усложнения. Направих си и изотопна нефрограма в Александровска, но се оказа че бъбреците са ми наред и не са причината. След това си направих изследвания на житовидната жлеза (имам по принцип намалена функция, а тези оплаквания са специфични за повишена функция) - но все още си е намалена функцията...Днес ходих при кардиолога и ми слойиха холтер (даже точно в момента се мъчи да ми отчете кръвното и пулса, ама не успява - мери вече 5 път). Не знам какво ще излезе от него и после какво ще следва...ще видим. Правиха ми и ЕКГ, на което се оказа, че имам къс PR интервал, каквото и да рече това...Аз твърдо съм решила да открия причината за високото кръвно и ускорения пулс, каквото и да ми струва и като усилия и като финанси...защото искаме да имаме бебе в най скоро време!   

# 17
  • Варна
  • Мнения: 917
Кейси, това може ли да повлияе върху опитите за забременяване?

# 18
  • Мнения: 61
здравейте. Случайно попаднах на темата дакато търсех нещо друго. Аз също пия лекарства за високо кръвно от една година. Направих две големи хипертонични кризи и дойде момента на диагнозата  ИБС и артериална хипертония а  аз съм на 32 год.- минах на бетаблокери /конкор/ и още три други лекарктва- престариум нордипин и равел. ПРАВИХА МИ ИЗСЛЕДВАНИЯ  и се оказа че всичко ми е уж от сърцето всички други неща които могат да предизвикат високо кръвно са в норма и липиди и холестерол и захар абе всичко друго е в норми. И така пет шест месеца си пия аз лекарствата правят ми периодични кардиограми но се появи друг проблем-  цикъла ми започна почти да не спира - вече бях започнала да си мисля че е нещо страшно. Отидох на гинеколог и той ми  каза че е хормонално и ми изписа Регулон започнах да го пия и него.Цикъла уж ми се нормализира . 
и така докато не дойдоха от трудова медицина в службата и не ми откриха на ехограф 7,5 мм възел на щитовидната жлеза.
Направих си консултации с трима лекари и  всички са на мнение че МОЖЕ И ВИСОКОТО КРЪВНО И ИБС И НАРУШЕНИЕТО В ЦИКЪЛА ДА СА ОТ ТОЗИ ТОЧНО ВЪЗЕЛ.
Трябва да изчакам до септември и евентуално да се оперирам.
 Та може да се окаже че без смисъл съм се тровила толкова време с лекарства. а е трябвало да направя само още малко изследвания за да се открие този възел навреме и да се вземат адекватните мерки.
 Така че търсете причината  за някое заболяване а не се хвърляйте на първите изписани лекарства. Това е само съвет отедна баба на 33 с рецептурна книжка. Зву,чи гадно но е така.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
LUIZALEX, аз съм със същите оплаквания. След толкова ходене по доктори никой не е споменал за изследване на щитовидната жлеза. А сами как да се сетим, че проблема може да е там?...

# 20
  • Мнения: 297
при мен проблема се оказа точно там-отгледала съм си Хашимото...
Иначе ускорения пулс си беше съпътстван и от задъхване, лесна умора...

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
при мен проблема се оказа точно там-отгледала съм си Хашимото...
Иначе ускорения пулс си беше съпътстван и от задъхване, лесна умора...
Майка ми е с Хашимото, дали е наследствено?

# 22
  • Мнения: 297
Баба ми също има... твърдят лекарите че има някаква доза наследственост. Не знам доколко е вярно това. Особено след като никой не е открил причината за автоимунните заболявания като цяло, не знам как може да разглеждат наследствения фактор за решаващ.
Прегледай се за спокойствие- не само хормоните на жлезата, ами и антитела

# 23
Реших и аз да се включа на тази тема.На 25г.съм и имам син на 1.10.Бях с високо кръвно,но след като родих стана ниско.Напоследък съм с ускорен пулс-не пада под 95.Постоянно ми е напрегнато.Правих си какви ли не изследвания-бабреци,щитовидна жлеза,на невролог ходих и т.н.и нищо.,но кардиограма не съм правила.Моля даите ми съвет.Благодаря предварително [smilie=smile3525.gif

# 24
Az sum samo na 18 god a ot dosta vremeee 4ystvam silna nervnost ,primerno okolko polovin 4as ili pove4e ,razli4no e pulsa mi na gu6ata se uskorqva,sy6to v gyrdite me stqgaa,i nai lo6oto use6tam edno pulsirane v korema.Hora tova me Ubiva prostoo,nzz ne se tyrpi,v takova sustoqnie osven da ne moga da zastana na edno mesto i samo da nervni4a dr neprava.,,ujasno e Sad((( POMOGNETE molq

# 25
  • Мнения: 3 804
Да ви кажа при мен на какво се дължи-била съм спулс 115 ,при кръвно 110/60 -откриха ми херния на диафрагмата-която също води до ускоряване на пулса.

# 26
  • shumen
  • Мнения: 18 053
И моят пулс беше не по малко от 100 до преди година.Заморявах се много бързо и се изпотявах често.Оказа се че имам гуша.Сега пия Конкор и Л-Тироксин(разбира се след конслутация с ендокринолког) и съм сравнително по добре.Но спра ли лекарствата пак се започва.

# 27
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Синът ми е на 17 г. Миналата седмица след прием на антибиотици, противоалергични и противогъбични вдигна много висок пулс 140. Нещата се поуспокоиха и тази седмица след плаж се случи отново сърцебиене, стягане и болка в сърдечната област. Още сме в процес на изследвания. Днес свалиха холтера, чакаме резултат. Иначе откриха малък пролапс на митралната клапа, което според доктора не може да му съдава проблем, а според нас май не е така.

Общи условия

Активация на акаунт