Поликистоза

  • 19 920
  • 76
  •   2
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Аз от собствен опит да питам изследвала ли си кръвна захар и инсулин?
По принцип е добре да те види ендокринолог-гинеколог.
При мен лично правилното лечение изписа обикновен ендокринолог, след като обиколох няколко специалисти само гинеколози.
Успех!

# 16
  • Мнения: 919
незнам защо не ми даде бележка за видеозон, дори се обадих в кабинета да попитам и ми казаха че нямало нужда..
не са ми изследвали други неща освен тези които изброих, но и преди са ми правили TSH, FSH, LH, Prolactin и DHEA - sulfate
от тези само LH и пролактина ми бяха завишени. На преглед отидох за да ми дадът да повторя изследванията (минаха 4 месеца от последните), а тя като ми видя резултатите поиска да ме прегледа и така ми постави диагнозата
предишния лекар който ми даде тези изследвания само ми се обади да ми каже че ми били малко завишени хормоните и нищо, да съм повторила изследванията на пролет
сега чакам 4 седмици да си вида резултатите

wa-wa, аз също имах един спонтанен миналата година (още преди да знам за какъвто и да е било проблем), в много от статийте пише че поради този синдром ни намаляват шансовете да задържим на 45%.. сега просто ме е страх да не се случи отново
питах лекаркта дали да продължаваме с опитите и тя ми каза че нищо не пречело да опитваме но не вярвала да стане докато не се оправи проблема. Предложи някакво лечение с инсулин или нещо такова, но трябва да ми излезнат резултатите за да решим.

Vjara, мисля че точно такъв тест с глюкозно обременяване ми правиха... мислех си че това ще ми даде категоричен отговор дали има нещо или не но изглежда че само 30% от жените със поликистоза го имат този проблем с инсулина

момичета, може ли да опишете къде точно ви боли и каква е болката?
от време на време имам много болки но са толкова ниско долу и настрани, и от двете страни, ту едната ту другата, че не съм сиурна дали това е което ме боли.. малко объркано стана
благодаря ви

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Да, за съжаление при СПКЯ има по-голям риск от спонтанен аборт, ние явно сме попаднали в тази графа. Пиеш ли прогестерон след овулация?

# 18
  • Мнения: 919
не, никой нищо не ми е казвал да пия за сега.. ужасно е изнервяща цялата ситуация защото всичко става толкова бавно, незнам какво да мисля вече
а на всичкото отгоре този месец никакъв помен от добра цервекална слуз и лекарката ми заяви че в такава среда няма да могат да стигнат далеч малките плувци Sad

забравих да питам, някой пробвал ли е да пие сироп за кашлица за по добра цервекална слуз? Аз много се замислям дали да не пробвам, даже съм купила сиропа..

# 19
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
здрасти, на мен случайно ми откриха поликистозата при операция на червата. Тогава бях на 15 години. при операцията са ми отстранили и кистите. Нямам рецидиви но вече 16 месеца се опитваме с мъжа ми да имаме дете и все неуспешно. Вече имам един спонтанен аборт преди 8 месеца, като имаше съмнения за извънматочна бременност. От 7 м. се опитваме отново но... сега съм в цикъл. Дано при теб да е успешно всичко

# 20
  • Мнения: 4 399
Цитат на: коте
Vjara, мисля че точно такъв тест с глюкозно обременяване ми правиха... мислех си че това ще ми даде категоричен отговор дали има нещо или не но изглежда че само 30% от жените със поликистоза го имат този проблем с инсулина



Не това няма да ти даде категориЧен отговор. Това е доста Чувствителен тест който показва дали имаш инсулинова резистентност още в наЧалото на заболяването преди да се е наблюдава покаЧване на кръвната захар. Но както и преди казах, не всиЧки жени с ПКЯ имат инсулинова резистентност. Както и не всиЧки които имат инсулинова резистентност пък са с ПКЯ. Дано теста ти да е бил отрицателен. Инсулиновата резистентност сама по себе си е нещо доста неприятно и застрашаващо функциите на много органи и системи.

Какво знаЧи Че хормоните ти са малко завишени? Кои хормони тоЧно? ЛХ е завишен при ПКЯ, пролактина също може да е над нормите. Може би затова са ти поставили диагнозата.

# 21
  • Мнения: 507
Коте,
Незнам дали болките които имам аз са показател, но от няколко месеца кръста не престава да ме боли, с тъпа но постоянна болка. Даже в началото се съмнявах, че тази болка е от бъбреци, но гениколога ми каза че това е един от клиничените признаци на поликистозата, но не е задалжителен при всеки. От два - три дни ме боли ниско в коремната област и усещам нещо като тежест, точно като преди цикъл. Надявам се поне да ми дойде, защото вече четвърти месец нямам мензис. И поради тази причина не могат да ми назначат лечение. Докторите са на мнение, че по-добре е да изчакам. Но до кого никой не ми казва.

Wa_wa, можеш ли да ми дадеш координатите на ендокринолога си, за да отида на прегле при него или да ме насочиш към някой по компетентен. Защото този при който бях ходила, ми заяви, че аз съм млада и се притеснявам излишно и че нещата не били толкова страшни колкото ги описват всички за поликистозата. Наднорменото ми тегло се дължало на застоял начин на живот и т.н.

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Гери, няма проблеми да ти дам, но тя е  във Враца, виж тук има една тема здравен справочник, мисля имаше тема за добри лекари ендокринолози в София.

# 23
  • Мнения: 507
Wа_Wa,
Мерси за тази информация, ще потърся   Simple Smile

# 24
  • Мнения: 919
GeryD, чела съм по разни форуми за някакви хапчета за предизвикване на лелята... може би трябва да питаш за тях, незнам как им е името

irka_s, надвам се всичко да е наред и скоро да се похвалиш, но все пак не са ли ти направили изследвания да ти проверят хормоните?

Vjara, само ЛХ и пролактина ми бяха с малко завишени..  може би ЛХ-то с малко повече 22 като трябва да е най-много 9.9 в лутеалната фаза.

wa-wa, мислиш ли че ще е твърде късно ако ида да си поискам прогестерон когато (ако) вида розовко течение, аз имах такова миналия път като забременях и мисля че е сигурно предизвестие че нещо се случва.. (виж как съм пълна с оптимизъм)
четох в библиотеката на съседния форум разни неща за пиене на витамин Е след овуто да държи лелката на разстояние ама незнам дали ще има същтия ефект.. иначе съм 100% сигурна че действа защото не един или два пъти съм пила геритамин да да не ми идва докато съм на море......

и пак ще попитам за сиропа.. аз го пробвах да си призная, но в зачатие пише 3-4 часа преди... момента.. а при мен май минаха повечко та не установих много голяма разлика
също така на опаковката пишеше да се внимава ако имаш гуша и други такива неща които малко ме стреснаха защото нали проблема с хормоните е свързан с гушата малко или много.. какво мислите по въпроса?

# 25
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Мерси, Коте. Дано да имаме бебе скоро. Не са ми правили никакви изследвания на хормоните. Само ултразвук. И няма следи от кисти. За другото ще почакам малко. Все се надявам че следващия месец ще се получи...Но ако и този път не стане- отиваме на лекар.

# 26
  • Мнения: 507
Коте,
Ти си много смела и си голям оптимиз  Hands Clap !!!  То май това ни трябва на всички за успеем да се преборим с този гаден проблем. ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ и искрено ти завижда за оптимизма   Flutter  
Благодаря ти за тази информация, утре непременно ще питам за тези хапчета.


Ирка,
Пожелавам ти да стане и да не ти се налага да ходиш по лекари!!!
Успех Simple Smile

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 204
коте, по принцип при повечето женис  ПКЯ предписват прогестерон във втората част на цикъла - от овулацията до следващия цикъл- лутеалната фаза, но това трябва да го назначи лекар. Колко ти беше прогестерона, ако са го изследвали. Това все пак е строго индивидуално, зависи от нивото на прогестерона и от лекаря, при когото ходиш

# 28
  • Русе
  • Мнения: 526
Здравейте! Аз съм с нередовен цикъл от както се помня и често ходя на гинеколог. Когато цикълът ми прескочи 2-3 месеца и отида на лекар, той ми казва, че имам микрополикистоза. Изписва ми лекарства, идва ми и яйчниците се "изчиствали" от кистите. И на мен не ми е много ясно как стоят нещата, не са ми назначавали специални изследвания - освен Пролактин. Оказа се, че е завишен и сега ще вземам хапчета и за него.
Иначе са ме лекували с инжекции Прогестерон, после минах на противозачатъчни - Диане 35, пих ги 2 години и качих 10 кг Sad  Сега пия Клостилбегит и Дуфастон, за 3 месеца не можах да забременея и така открихме високия Пролактин.

# 29
  • Мнения: 919
wa-wa, не са ми изследвали този хормон нито пък го пишеше в бележката за новите изследвания, тоест и този път като ме дупчиха не са го гледали

момичета, оптимист съм защото напоследък толкова много лоши неща се случиха че си мисля че е само в реда на нещата в един момент да тръгнат на добре работите. дано съм ви заразила поне малко с моя оптимизъм babydust7

Общи условия

Активация на акаунт