Детето ми започна пак да се напишва! Озадачена съм!

  • 2 038
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, ще бъде грешка да върне памперса Naughty, при положение, че е от 1 година без него и има вече навиците да не пикае в гащите.

За мен е очевидно, че детето няма навици да пишка на тоалетна или по-скоро не е осъзнало в какво се състои това. Било е 'приучено' да ползва тоалетна, а сега /при това за пореден път/ показва, че не е готово все още за тази стъпка в живота си. Защо да не го попитаме какво иска то и да се съобразим с неговото мнение по въпроса? Все пак става дума за неговото дупе...

Не виждам нищо лошо в това да е пак с памперс. Не го разбирам това популярно изказване "Махнеш ли веднъж памперса - не го връщай." Какви са аргументите за това?  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 044
Имам два примера на близки мои деца на приятелки, които започнаха рано с тоалетното обучение - едното на шест месеца, другото на осем. Приятелките ми се хвалеха с много добър резултат-децата не се напишкваха и си казваха. Явно им мина бебешкия период /така си го обяснявам аз, може и да не съм права/ и на около две години и двете започнаха да създават проблеми-наакваха се, спряха да казват винаги, че им се пишка. Майките им твърдяха, че това бил често срещан период на отрицание и лесно ще премине. Едното сега е на 3 г.и продължава да се напишква. Другото ще направи 3г. през август и е същата картинка. Аз лично смятам, че тези проблеми са факт при някои деца, защото те като бебета са били "издебвани" и "тренирани" на гърнето, но реално не са осъзнавали какво се иска от тях всъщност. Пораствайки, те загубват част от бебешките си навици и проблема е налице. Това е лично мое мнение, абсолютно изведено от емпирични наблюдения.

# 17
  • Мнения: 6 206
Имам два примера на близки мои деца на приятелки, които започнаха рано с тоалетното обучение - едното на шест месеца, другото на осем. Приятелките ми се хвалеха с много добър резултат-децата не се напишкваха и си казваха. Явно им мина бебешкия период /така си го обяснявам аз, може и да не съм права/ и на около две години и двете започнаха да създават проблеми-наакваха се, спряха да казват винаги, че им се пишка. Майките им твърдяха, че това бил често срещан период на отрицание и лесно ще премине. Едното сега е на 3 г.и продължава да се напишква. Другото ще направи 3г. през август и е същата картинка. Аз лично смятам, че тези проблеми са факт при някои деца, защото те като бебета са били "издебвани" и "тренирани" на гърнето, но реално не са осъзнавали какво се иска от тях всъщност. Пораствайки, те загубват част от бебешките си навици и проблема е налице. Това е лично мое мнение, абсолютно изведено от емпирични наблюдения.
Да, и аз съм го чела на много места, включително и по разни книги като на д-р Додсън, че това е често срещано явление, деца, които са приучени изкуствено, без да им е дошло времето на тоалетни навици, точно на тази възраст започват да го правят това нещо. Споделяла съм го с разни мои познати, които се хвалят как рано са свалили памперса и често съм чувала "Глупости на търкалета". Явно не са само глупости.

# 18
  • Мнения: 374
Прочетох отговорите ви. Очаквах съвети по-скоро от мами, които са си направили труда да се занимаят с децата си навреме и са махнали по-рано памперса, отколкото от такива, които "гордо" заявяват, че са приучили децата си да ходят без памперс след навършване на 2 години. Аз съм от мамите, които не чакат детето им да тръгне на ясла, за да се научи там да ходи без памперс. Дъщеря ми има навици да ходи на гърне от 6-месечна възраст. Считам, че най-голямата грешка, която мога да направя, е да върна отново памперса. Нямам намерение да обръщам развитието й в обратна посока. Тя знае, че само бебетата носят памперси, а по нейно собствено желание бяхме махнали и нощния на 1г9м, защото не й беше удобно с него.
Благодаря на hrus_hrus и на Вампирия, съгласна съм с мненията им!

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Очаквах съвети по-скоро от мами, които са си направили труда да се занимаят с децата си навреме и са махнали по-рано памперса, отколкото от такива, които "гордо" заявяват, че са приучили децата си да ходят без памперс след навършване на 2 години.

Аз пък не видях никой да ти заявява "гордо" каквото и да е. А и тези, които са оставили децата си до по-късна възраст с памперс не са ги "приучавали", децата са осъзнавали физиологичните си нужди и сами са се "приучили" Sunglasses

# 20
  • Мнения: 374
Очаквах съвети по-скоро от мами, които са си направили труда да се занимаят с децата си навреме и са махнали по-рано памперса, отколкото от такива, които "гордо" заявяват, че са приучили децата си да ходят без памперс след навършване на 2 години.

Аз пък не видях никой да ти заявява "гордо" каквото и да е. А и тези, които са оставили децата си до по-късна възраст с памперс не са ги "приучавали", децата са осъзнавали физиологичните си нужди и сами са се "приучили" Sunglasses
Чудя се дали дете, независимо на 2, на 3 или на повече години е, ще се сети да се приучи само  Laughing, нали майка му е тази, която ще му подскаже, че е дошъл моментът! А и след годинка вече децата добре осъзнават физиологичните си нужди!
Темата ми не беше обаче "Укорете ме, че сме махнали рано памперса!", някои май са ме разбрали погрешно!

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
И да те укоряват също не виждам, виждам само съвети как да постъпиш. Подскачаш ненужно.  Wink

Ти, обаче, си позволяваш да укоряваш майките, които са махнали памперса на по-късна възраст

# 22
  • Мнения: 6 206
Никой няма право да те укорява как да си гледаш детето и надявам се го знаеш.
Майките са различни и си гледат децата по различен начин, кърмят си ги, захранват си ги, свалят си памперса когато си искат.
Специално за свалянето към годинка съм го чела поне на четири места, мъжът ми и сестра му са със свалени пелени още от една годинка, и я разбирам свекърва ми, защото тогава не е можело да се пере до откат. С нея сме ги говорили по темата и тя беше дори учудена за тези реакции, но са си факт. С други познати и приятелки съм си говорила, те не го приемат. Най-лесно е да отречеш нещо, което не познаваш и за което нямаш информация. За себе си реших, махнах  си памперса на 2 години без никакви проблеми за три дни. И вярвай ми не е било от мързел, нито съм чакала някой от яслите да ми го научи. Напротив използвах събота и неделя и не го водих няколко дни, докато сме бетон в навиците.
Вярно, че ситуацията е факт и какво да се прави в момента. За съжаление не съм компетентна.

# 23
  • Мнения: 5 468
Не виждам нищо лошо в това да е пак с памперс. Не го разбирам това популярно изказване "Махнеш ли веднъж памперса - не го връщай." Какви са аргументите за това?  newsm78
Ами нещо съвсем нормално е, дете на 2 години да е без памперс. То говори, разбира и от 1 година е без него. Защо ще му махаме памперса, като при всяко напикаване той се връща обратно? Не се ли обърква доста то така? Днес може да пикае `в гащите`, защото е с памперс, а утре - не трябва. В крайна сметка, се случва дете да се напикае и няма нищо нередно в това. Не го отдавам на някаква травма или пък Бог знае какво... просто е дете и се е напикало. И за самото дете е по-хубаво да е без памперс на тази възраст. По книгите, които се цитират често напоследък, не пише ли и това? newsm78
Племенницата ми е на 6 години и се е напикала ония ден, когато казала 2 пъти на майка си, че й се ходи до тоалетна, но не са намерили, къде да отиде. И както си вървяла, се напикала Simple Smile... и сега? Да слага ли майка й пак памперс и не е ли било готово детето, като му го е свалила, за да се напикае на 6 години?
Случва се.
Особено пък на 2-3 годишна възраст... На тази възраст децата безкрайно много имитират останалите и е нормално, когато детето на пусналата темата, е видяло в яслата, как другите се напикават и то да започне да прави така.

# 24
  • Мнения: 7 106
Чудя се дали дете, независимо на 2, на 3 или на повече години е, ще се сети да се приучи само  Laughing, нали майка му е тази, която ще му подскаже, че е дошъл моментът!

Понеже видам че се чудиш ще ти отговоря  Grinning. Дъщеря ми на 2 годинки САМА, без да я подканям или "уча" реши че не иска вече памперс и седна на гърнето.  Гърнето ни беше подарък от вуйчо и за една Коледа и беше една от всичките и играчки до този момент. Видяла е при приятелчета как се ползва и за какво се ползва и сама изяви желание да опита  Wink.
Ето че има такива деца  Peace.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Чудя се дали дете, независимо на 2, на 3 или на повече години е, ще се сети да се приучи само  Laughing, нали майка му е тази, която ще му подскаже, че е дошъл моментът!

Понеже видам че се чудиш ще ти отговоря  Grinning. Дъщеря ми на 2 годинки САМА, без да я подканям или "уча" реши че не иска вече памперс и седна на гърнето.  Гърнето ни беше подарък от вуйчо и за една Коледа и беше една от всичките и играчки до този момент. Видяла е при приятелчета как се ползва и за какво се ползва и сама изяви желание да опита  Wink.
Ето че има такива деца  Peace.

Мдааа, и аз ще отговоря че нищо не съм подсказвала- детето каза, че памперса е мокър и не го иска и започна да си ходи и да си казва. Нито съм го карала, нито пробвала/на две години и три месеца беше/. От месец поиска сам и си ходи прав като "тати"/пак никой не се е намесвал/. Няма нищо за "озадачаване" след като от шестия месец е на гърне. Има литература, изследвания, информация- всеки сам си прави избора...

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
На 1г3м махнахме памперса и си казва кога иска да отиде до тоалетна,
..............
 но след малко обяснения и караници всичко отминаваше бързо. Сега обаче дори като се карам, тя като че ли не приема какво говоря.
Озадачена съм как да постъпя.

 Shocked Shocked Shocked
Спри да й се караш!!!! Защо го правиш?! Дете на 2 г. да му се карат, че се е напишкало Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  Аз на моята дето е на 4 и ако се случи да се изпусне й казвам,ч е всичко е наред и че нищо лошо не е станало...Няма да продължавам повече да пиша, но мисля, че ако престанеш да създаваш на детето чувство за вина, за неща които първо са нормални и второ и трето... са нормални то ще спре да се напикава в стресови за него ситуации!

За сведение... дъщеря ми махна изцяло дневния памперс на 2 г. и половина. Тогава беше готов ОРГАНИЗМА Й! А нощния това лято и пак ако не я вдигна през нощта се напикава! Проблем не виждам, когато е готова щс спре и НИКОГА, ама НИКОГА не съм се карала! За бесотиите й дори я пошляпвам понякога, но за физиологични нужди ....  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
Didorka, да беше уточнила в началото кой искаш дати отговори... Само 'майки, дето са си направили труда", такива, които сме оставили децата си сами да решат да са без памперс /Виж на снимката в ляво едно такова/ да не си правим труда да ти отговаряме.  Peace

Вампирия, дъщеря ми онзи ден е имала индиански пикник в градината - толкова било интересно /ми казаха учителките/, че тя се напишкала. Случва й се за първи път откакто реши да свали памперса. За мен това е нормално - дума дори не обелих по въпроса. Но това дете е различно - то не се напишква 'по погрешка' и да му се обяснява как не е бебе или как вече е голяма, а и да му се караш е съвсем ненужно. Дъщеря ми имаше период, в който беше без памперс 4-5 дни. Няколко пъти се напишка в градината - питах я дали си иска памперса, сложих й го и го носи още 2 месеца. Аз си го обясних с това, че е почувствала нужда да направи крачка назад. Разреших й я и тя смело тръгна напред отново. Никога не бих й се карала или насилила в такъв момент.

# 28
  • Мнения: 4 496
 newsm78Малкия ми син редуваше памперс и пликчета през 4 дни.Може лелките в яслите да се карат на децата,някои даже искат децата направо да са си с памперси,защото не им се занимава,а това е крачка назад за децата.Разбира се нямам предвид всички ясли.Майка ми ми каза,че децата минават през такива периоди и после изведнъж въобще не искат памперс.От караници няма смисъл.

# 29
  • Мнения: 6 206
труда да ти отговаряме.  Peace

Вампирия, дъщеря ми онзи ден е имала индиански пикник в градината - толкова било интересно /ми казаха учителките/, че тя се напишкала.
И при мен го има този момент, деца, които си играят в детския център, толкова залисани в играта или да не изпуснат нещо от рождения ден, че се напишкват. Майките направо изпадат в потрес "ама не ми се е напикавал/а от една година, от две и тн т". Ами защото му е интересно и е забравило детето, голяма работа...

Общи условия

Активация на акаунт