Проблем със свекърва?!!!

  • 2 716
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
Няма да се промени, или ставай непукист, или се изнасяйте.
Моята све от няколко години е вдовица и й става адски кофти, коато нещо, правено от съпруга й, се мести, маха или разваля. Така и не постигнахме съгласие да направим основен ремонт на апартамента, в който живеехме преди, въпреки, че тя не живееше отдавна там. Защото почти всичко е било пипнато от него и изпадаше в истерия само при споменаването на думите "махам, къртя" и др. Донякъде я разбирам де, но само донякъде.
Радвам се, че вече си имаме наше жилище.

# 16
  • Мнения: 5 278
Тъкмо се канех да пускам подобна тема. Какво подобна,то направо си е същото. Имам чувството,че ще полудея,най-вече от безизходицата . Не искам да се примирявам,че още 15-20 години ще живея така. Лошото е,че мъжа ми не дава да се издума за местене,по никакъв начин. Още съжалявам,че като дойодх да живея при него не си изяснихме тази част,но тогава си мислех-какво пък ,няма да я виждам толкова често,тя в нейната стая,аз в нашата. Но като се появят децата стой та гледай. Освен това в началото мъжът ми ме подкрепяше и беше винаги на моя страна,сега не мога да споделя с него нищо ,защото започва да се сърди. И на нашите не казвам,защото ще кажат-къде си гледала. Изобщо имам чуство,че ще полудея,а е минала само година и половина. Сигурна съм,че никога няма да свикна,не знам как ще се развият нещата. Искам аз да съм си домакинята вкъщи,аз да си готвя за децата и мъжа,аз да го посрещам вечер след работа, искам да мога да се разхождам гола,искам да подредя всичко,както на мен ми е удобно,искам,искам,искам...
Съзнавам,че това е нейния апартамент и аз нямам това право,но какво да направя като мъжа ми не иска да живеем на друго място. Надявам се това да не развали семейството ни Tired

# 17
  • Мнения: 22 436
Определено е много трудна ситуация и като гледам доста хора са в нещо подобно.
Не мога да си представя, че няма да мога да правя това, което си искам и да разполагам напълно със себе си и всичко останало.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 105
Във всяка една от темите "Помощ свекървата!!!!!!" или "Имам проблем с майка ми" има по една причина да не живея нито с моите, нито с роднините на мъжа ми.

# 19
  • Мнения: 236
и ние живеем със свкървата,но съм му казала ''в момента в който разбера,че съм бременна,обзавеждаш апатамента дето го имаме и дим да ни няма''аз с дете тука никога  Naughtyне съм си намерила нервите на улицата./свекървата е готина,но баба му  ooooh!,освен това сме хора на по 29год,,крайно време е/
 иначе към авторката,като не те кефат нейните манджи що ги ядеш бе жена,ами кажи си имам гастрит  не мога да ям мазни храни и тва е,а и да се нацупи кво?освен това си гответе отделно,ние така правиме аз на баба му мазните гадости не мога да ги ям,блъска олио все едно е недохранена.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не си въобразявай, че тя някога ще се промени. Можеш да си говориш с нея и да изясняваш отношения колкото щеш, все тая, само няма да се понасяте още повече. Като се роди бебето, само гледаЙ циркове, цупене, фасони и тормоз  Twisted Evil Явно тя просто си е такава.
Пари се печелят, махни с ръка на ремонта и си намерете отделно жилище. Може да ти е трудно, но спокойствието е нещо безценно, не се лишавай от него, ще ти трябва за детето.

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Моят съвет е да не се бъркаш.....н си троши нервите излишно, а остави съпруга ти да се занимава с нея...явно на женицата и липсва внимание, че се чуди за какво да се захване.Бъди си мила и добричка и не си слагай тези дреболии присърце.

# 22
  • Мнения: 1 897
Докато живеете заедно-проблеми винаги ще има.
То и ако живеете отделно пак ще има,но поне няма да са ежедневни и няма да си го слагате толкова на сърце.

# 23
Да, като гледам съветите на всички ви са почти идентични.
Или да си мълча, или да се изнасяме.
Едва ли ще тръгнем да се местим 3месеца преди да се роди бебето, но ако продължи същата ситуация накрая на мъжа ми ще му писне и ще си хванем шапката. В случая донякъде аз съм по-търпелива, просто си мълча и не обръщам внимание. Не ме бърка, че си ядем сами, ако иска да идва на масата - аз на никого не се моля.
Най-дразнещото е, че щом пристигне майстор и започне нещо да се прави тя е там отгоре и не мърда. Може цял ден да има хора и тя е отгоре им, да не би да пропусне нещо.
Щом си заминат хората - тя прави физиономията, намръщва се и си хваща шапката и отива примерно в мазата. Що за чудо е това, не знам.
И в момента има майстор и тя уж беше отишла не знам къде си. Сега отивам да занеса нещо и я гледам тя стои на дивана и дава напътствия.
Абе мама му стара, като си сърдита - сърди се, що щеш пак там.

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Абе мама му стара, като си сърдита - сърди се, що щеш пак там.

Е не разбираш ли, че тя не се сърди, а манипулира - ако мине номера, мине ...
 Hug

# 25
  • Мнения: 364
Е не разбираш ли, че тя не се сърди, а манипулира - ако мине номера, мине ...
 Hug

Точно така! Peace
Ако се правите, че не забелязвате физиономиите и, тя ще спре с цирковете! Колкото повече и се обръща внимание, толкова повече ще се прави на интересна!
Самият акт на манипулиране включва две страни - манипулатор и манипулиран. Когато манипулатора остане без обект на манипулации, той увисва, действията му стават безсмислени. Тогава той или ги прекратява, или набелязва друг обект!
Игнорирайте пристъпите и, обръщайте и внимание само, когато се държи адекватно и няма да имате проблеми! Тя сама ще се откаже.
Такива хора усещат и май малката слабост! Всяко трепване на гласа или моментно колебание, само провокират подобни действия от нейна страна - тя заема настъпателна позиция!
Ако проявите твърдост, тя ще бъде по-ниска от тревата. 
Когато спрете да търсите одобрението и, тя ще престане с театъра!


Веднага ти давам пример:
Решили сме да не ходим на гости през въпросния уикенд, имаме други планове.
Свекървата се обажда на съпруга ми:
- Ще си идвате ли скоро?-пита тя
- Ами...не сме решили още....ще помислим.....не си знам още графика. - с колеблив тон отговаря съпруга ми
- Трябва да си дойдете! Не може да си идвате толкова рядко! Ние сме ти родители, а ти изобщо не ни зачиташ! - започва да настъпва тя
- Ще поговорим и ще се обадим ако ще си идваме! - продължава да замазва положението той
- Хич и не си идвайте, аз няма да ви се моля!- затръшва телефона тя

Следва кратка лекция от моя страна. Начертаваме план за действие.

........
След една седмица, свекървата се обажда пак:
- Ще си идвате ли тази седмица?- пита тя
- Не! - отговаря съпругът ми
- Ама защо....?- почва да мънка тя
- Защото вече имаме други планове! - твърдо заявява той
- Ами...добре...елате си, когато решите. - обидено измрънква тя
- Да, когато решим да ви посетим, ще се обадим предварително! - пояснява той
- Добре, ще ви чакаме! - казва тя и затваря

Значи можело! От тогава нямаме проблеми. В момента тя ни наказва, не е звъняла на съпруга ми повече от месец, но и той не отстъпва. Звъни само на баща си.

Ето как, правилните думи, казани с подходящ тон, могат да окажат нужното въздействие! Нужно е само да се постави граница, която да се спазва!
Успех!  bouquet

# 26
  • Мнения: 5 278
Всичко това е много хубаво ,когато съпругът ти е на твоя страна Cry

# 27
  • Мнения: 364
Всичко това е много хубаво ,когато съпругът ти е на твоя страна Cry

Джина, Hug
Говорете! Колкото повече, толкова по-добре!
Избягвай обвинения, насочени към майка му. Не започвай изречение с "майка ти", по-скоро го започни с "аз мисля" или "какво ще кажеш, ако...", " не би ли било по-добре, ако..".
Разкажи му, как се чувстваш след поредната изцепка на майка му, но го направи тихо и спокойно, без излишни емоции. Заложи на здравия разум и разговорите!
Не мисли, че моят съпруг винаги е бил на моя страна! Труден път изминахме, докато се стигне до това! Той си мислеше, че аз ревнувам и искам да застана между тях. Доста усилия положих, за да го накарам да разбере, че е манипулиран от нея.
Сега се чуди, как не го е разбрал по-рано, колко сляп е бил! Същевременно, стремя се да запазя баланса, защото той залитна в другата крайност. Помагам му да запази реалната преценка. Все пак той трябва да уважава майка си, също както уважава и мен. Справяме се, но пътят не беше нито кратък, нито безболезнен!
Бъди по-търпелива и спокойна! Научи се да уцелваш момента. С повече деликатност, всичко се постига!
Успех!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 273
За съжаление нещата няма да се променят. Моята вуйна живее вече 18 години с вуйчо ми при баба и дядо. Къщата не е променяна още от ремонта за тяхната сватба. Баба ми и дядо ми (които обожавам, но за "външни" хора са много серт) живеят от няколко години на село и вуйчо ми решил да направи баня и тоалетна в къщата, защото преди това ползваха отделно постройка за баня, която е далеч от къщата  и имаха от онези старите тоалетни-външни ако ги помните. Мале един месец не им говориха. То беше сърдене, скандали.
И една друга случка се сещам : Баба ми има хиляди чинии, които заемат много шкафове, и вуйна ми реши една част от тях да пренесе в лятната кухня, за да може да по подреди малко шкафовете пък и да може да нареди малко от посудата, която са си купили с вуйчо ми. е тогава какъв скандал беше. На следващия ден всичко беше по старо му, въпреки, че от близо 10 години баба и дядо не живеят в тази къща. 
Тапетите по стените са отпреди 18 години, мебелите са онези, които баба и дядо са купували на младини... Shocked Много ги обичам, но тази им черта я ненавиждам и ми е толкова жал за вуйна. Не знам дали заради всичко това, но с вуйчо имат вече ужасен брак и почти не си говорят ... Cry

# 29
  • Мнения: 2 556
Не бих влагала усилие да ремонтирам къща, в която цари напрежение. На квартира ще сеи живеете хиляда пъти по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт