Коя беше причината/причините вашето бебче да се появи по-рано?

  • 55 997
  • 207
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 467

nikolina-pikolina дано Господ чуе  и малката душичка да се пребори, дано и няма последствия от толкова ранното и идване на бял свят. Стискам палци.

# 121
  • Мнения: 384
Николина,затова и ти писах че са на правилното място!За Мд том мога да напиша но,няма смисъл!
Мила ,момиченцата са по издръжливи  ,майка ми е родена 1958г.1600гр.без кувьози и т.н. и щом ни има нас Peace
Бог да ви пази и на двете ви желая много сила!

# 122
  • София,
  • Мнения: 4 267
ира79, nikolina-pikolina съжалявам за загубата и на двете Ви и се надявам скоро малката близначка да се пребори и да порасте достатъчно за да я изпишат скоро и аз подкрепям мненията и на двете Ви  #2gunfire #2gunfire #2gunfire за всички в МД и само ТОКУДА! Страшно съм доволна от отношението и грижите на педиатрите! Hug

# 123
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, да ви разкажа и мойта история. И двете ми бременности бяха леки. Първата преди 10 години консултациите бяха в КБ Лозенец - направиха ми какви ли не изследвания и тъй като съм предразположена към диабет и имам ренален такъв, дори ми направиха повечко от стандартните изследвания, но никой не можа да разбере защо в средата на деветия месец 12 дни преди термина вдигнах кръвно и ми предизвикаха раждането. Оказа се че вероятно са спасили мен и бебето тъй като водите бяха зелени. Имам един спонтанен аборт в 4 месец. Оказа се че плода не се е развивал и няма тонове. Д-ра беше добър специалист но не ми обясни нищо, само ме накара да направя изследване на 1 хормон и след това да го повторя тъй като стойностите на изследването били високи. Само аз си знам какво ми беше докато излезе второто изследване, понеже по думите му едва ли не имам рак на матката. Третата бременност беше доста позакъсняла и уж лека. Докато не си направих изследванията които са стандартни. От там се започна ходене по доктори. Първия беше ендокринолог в частна клиника. Препоръчана лекарка. Тя ме прегледа и установи че вероятно имам проблеми със щитовидната жлеза и отделно диабета, но тъй като тя не е специалист в областта ми препоръча да отида при д-р Тодорова в МД "светило" в областта. Няма лошо намерих начин добрах се до нея, то и това не е лесно, прегледа ме и препоръча изследвания при определена докторка. Излязоха резултатите диабета не беше проблем стойностите бяха в рамките на нормалното, но каза че трябва да ме види на ехограф който в Майчин дом нямали, а трябваше да отида в частния й кабинет. Отидох и там и накрая ми назначи генетични изследвания които представете си трябваше да се изпрати кръвта в Плевен - сами се сещате защо. Направих и това. След спонтанния аборт бях готова на всичко за да задържа бебето. Ходих и при мазнейкова която каза че дори бебето е по-голямо от колкото би трябвало. Да се върна на прехвалената докторка. Изписа ми лекарство което първо трудно намерих второ беше доста скъпои трето след консултация с наблюдаващата лекарка се оказа че е против съсирване на кръвта. След този случай и след 1 месец и повече чакане на прословутите изследвания от Плевен спрях да ходя при други лекари. Единствено направих още една консултация със доцент Рачев ако не се лъжа за да ми потвърди че бебето е добре, тъй като при последната консултациянаблюдаващата се осъмни че е малко по-малко отколкото трябва. Всичко добре но в края на 8 месец отивам на консултация и кръвното ми 160/110. Докторката ме видя и направо си ме изгони към отделението за патологична бременност. Изкарах там великденските празници и гергьовден. На системи и на диета заради диабета. Тъкмо се бях настроила че може и да ме изпишат тъй като кръвното с медикаменти беше добре и хоп изтекоха ми водите. Събраха се всички доктори и завеждащия като видя 36 седмица май бях без малко да ме прати в майчин дом от който избягах, спасиха ме единствено мойта докторка и още една която изроди и бебо. Безкрайно съм им благодарна за грижите и никога няма да ги забравя.
Дано не съм ви досадила. Успех и здраве на малките и недоносени бебета Heart Eyes
с

# 124
  • Мнения: 193
Az pak veche nikoga niama da stapa v Tokuda kamoli pri Markov!!! V Tokuda mi se sledeshe bremenostta ,vseki pat edno i sashto,"vsichko e ok,bebeto e dobre i tolkoz"a nikoi ne zabeliazva za problemite,che placemtata uzriava barzo,che papnata vrav e mnogo kasa!Doide i vremeto kogato triabvashe veche da ia izvadiat malkata boginia v 33gs v Tokuda da grijixa se za neia niama kak ,no mina mesec ,vzexa kakvoto imaxa da vzimat po klinichna pateka i davaite po drugite bolnici! I sega sme obikolili 3 bollnici za 3 meseca!
Prosto neznam jivot i zdrave pri sledvashta bremenost kade da xodia!Navsiakade e perachnica na pari!
No kakvo da vi kaja vsichko e mnogo otnositelno,ako karash leka bremenost i rodish zdravo bebe vsichki shte badat poxvaleni,no ako imash problemna bremenost obviniavame vsichki! Vajnoto e v nachaloto da se xvane problema!

# 125
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
iff2 дано бебка се оправи скоро, а при втора бременост, понеже питаш, зависи от ситуацията. Ако е преждевременно раждане - в Майчин дом. Иначе във всяка една болница, ако всичко е наред. Стискам палци, скоро да се успокоиш и всичко да е наред.

# 126
  • Мнения: 384
iff2 дано бебка се оправи скоро, а при втора бременост, понеже питаш, зависи от ситуацията. Ако е преждевременно раждане - в Майчин дом. Иначе във всяка една болница, ако всичко е наред. Стискам палци, скоро да се успокоиш и всичко да е наред.
.......Майчин Дом само за родитеми без финансови възможности!!!Аз се подведах именно поради тази слава и сега говаря от собствените си впечатления(таз годишни)!Не фаталния край за моето дете ме подтиква да го кажа,ако Саши беше оцелял сега пак щях да посъветвам жените сл.мен да се обърнат към частна клиника,за себеси бих избрала Токуда(ако се реша на следваща бременност)!!!
МД е безплатен варянт но,колкото плащаш толкова и получаваш,това е моето мнение  за дълъг период на досег с това отделение, 3 месеца!

# 127
  • Мнения: 193
Navsiakade sam si plashtala chasno,nikade ne sam xodila s mapravlenie dori i v Tokuda,ne sam minavala po zdravnata kasa,a si izbrax chasno i kakvo ot tova!Uverix se che v chasnite kliniki samo ti vzimat parite,te tolkova sa pretrapnali che ne im puka,a v darjavnite ne e taka! Vsashtost veche neznam,otchaiala sam se!

# 128
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В момента имам там близко дете се роди и я отглеждат малката. Мама е доволна. Но разбира се е гадно че се случват такива неща и още по-гадното е че се питаме ние ли сме виновни за това, че се случва, децата в момента били 50 - много са добри наистина лекарките там, но не са богове.

# 129
  • Мнения: 4 589
Аз по време на моята бременност бях наблюдавана от д-р Манчев, МД (като там съм уж пратена с връзки), който през всичките месеци докато имах контракции и кървене ми казваше, че всичко е ок и да си лежа у нас.
Аз на моя глава постъпих в Токуда (вече съм го споменавала) където се грижеха 14 дни за мен и там и родих двете си момиченца в 25 г.с.
Може би, ако някой лекар по-рано беше обърнал внимание на проблема ми и ме беше приел в болница, нямаше да се стигне до там.

Мен също ме е страх от следваща бременност, като при нас първата беше след 4 год. борба и ИКСИ.

Дай Боже да сме живи и здрави и да имаме сили да посрещнем следващото изпитание.

Има една много хубава мисъл, че Бог изпраща изпитания на силните, на тези, които могат да ги посрещнат.

Прочетете тази история, много е интересна и дай Боже всички да имаме късмет.

http://www.kingproductions.com/tommy.htm

# 130
  • Мнения: 384
Ники,скъсах се от рев!Ти знаеш почти всичко и ще разбереш!Историята е чудесна и доказва още веднъж ,че трябва до вярваме и да си подкрепяме дечицата!
Боже,толкова ми е мъчно за моя ,малък Саш! #Cussing out
От цялото си сърце желая успех на вас с Александра!

# 131
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Здравейте момичета nikolina-pikolina не можах да прочета историята не се отваря, но се надявам че с бебето сте добре. Най-ме боли когато някой загуби своето бебе. Това е голям шок за една майка.

 Praynig се господ да е с бебетата тъй като здравеопазването ни не е с редки изключения разбира се.

ира79 не се отчайвай и продължавай напред надявам и ти да гушнеш едно хубаво бебе след целия кошмар който си преживяла

# 132
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Ето я и моята история - в 28г.с. постъпих в МД с високо кръвно и съмнения за преклампсия, която в последствие се оказа, че нямам. Седях 8дена закрепиха ме и с една шепа лекарства ме изписаха. Всичко беше ОК - следях кръвното и се чувствах добре до 1.10.2005г. (32г.с.)когато прокървих. Постъпих отново, но никой не разбра от къде кървя. След 6дена кървене д-р Дяволов ми изписа инжекциите за разтваряве на белите дробове на бебчо ако реши да излиза. Спря кървенето и на 12.10 д-ра вика утре ще те изпишем. Да ама не. Вечерта ми изтекоха водите от вагинално възпаление` newsm78 никой не го откри след всички изследвания и на 13.10 родих моята прекрасна дъщеря Йоана с мерки 2150гр и 42см. Седя 3дена в ковиоз, но сега е едно здраво и щастливо дете.

ПП  НИКИ ЗНАЕШ, ЧЕ СМЕ С ТЕБ И МАЛКАТА АЛЕКС! Praynig

# 133
  • Мнения: 4 589
Знам, че сте с мен и не ме оставяте.
Толкова съм благодарна, че имам цялата подкрепа на форума. Толкова съм щастлива, че ви имам.

# 134
  • Мнения: 3
Здравейте,случайно видях темата.Майка съм на две недоносени деца.
Баткото се роди в деветия месец,2040 кг. а малката в осмия 2500 кг.

Проблем имаше с баткото,трудно надаване ,впоследствие мого болести все свързани с белия дроб ,а накрая и астигматизъм.

с малката нямаще никакви проблеми ,а се роди незряла.


Имайне кураж мамчета на малки бебчета .

Сега баткото е един здрав и красив юноша,волейболист а малката принцеса се надявам да стане денс звезда някой ден,е малко трудно се отгледахме ,но нали майките затова остаряват.



КУРАЖ

Общи условия

Активация на акаунт