Има ли мами, които смятат да раждат без уговорки и плащания?

  • 8 281
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Не съм плащала никому нищо. Имах тежко раждане и целият екип ми беше на главата. Не мисля, че биха могли да направят за мен нещо повече, ако си бях платила. Може би само масаж за изглаждане на шийката на матката  Thinking , но не съм сигурна, че плащащите получават тази екстра.

п.п. Родих в Тина Киркова

# 16
  • Мнения: 617
Аз родих преди 3 месеца без уговорка и без да плащам на някого

# 17
  • Мнения: 766
Съвсем скоро ми предстои първо раждане.
Много се чудих дали да наемам лекар, екип и т.н.
За сега смятам да не плащам на никой.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 216
Не ми се струва справедливо да плащам.
 Не искам да плащам.
Имам прекрасен доктор, който ми следи бременността и досега и дума не е казал за пари.
Освен това се осигурявам на максимална работна заплата, съответно си плащам доста добри здравни осигуровки.
Как да разбера дали ми се полага нещо повече от това на човек, осигуряващ се за 12 лева на месец?
Абе сложна работа

# 19
  • Мнения: 8 505
Родих в Шейново без никаква уговорка и не съжалявам нито за момент.Следващият път (когато и да е това) ще е пак така.

# 20
  • Мнения: 2 891
Не ми се струва справедливо да плащам.
 Не искам да плащам.
Имам прекрасен доктор, който ми следи бременността и досега и дума не е казал за пари.
Освен това се осигурявам на максимална работна заплата, съответно си плащам доста добри здравни осигуровки.
Как да разбера дали ми се полага нещо повече от това на човек, осигуряващ се за 12 лева на месец?
Абе сложна работа

Не ти се полага нищо повече. Принципът на касата е на взаимопомощ, а не на здравна застраховка или частен фонд.

# 21
  • Мнения: 24
Аз също мисля че не трябвада се плаща,след като се осигуряваме.На мен също ми предстои раждане,тъй като съм в 34 седмица и ще видя как ще се развият нещата.Между другото,решила съм да раждам в Майчин дом.

# 22
  • Мнения: 1 225
И аз исках да не плащам, но се опитаха да ме изнудят и родих в частна болница.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 408
Ако бях решила да не плащам, съм убедена, че никой нямаше да ме изнудва за пари.
Дала съм каквото трябва, при това лекарят ми не искаше пари по никакъв повод и мъжа ми му направи доста скъп подарък в знак на благодарност, обаче.
Говоря за Майчин дом.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Второто раждане преди година и осем-девет месеца не платих на никой,нямах възможност въпреки слуховете за бургаското родилно отделение.Слава богу всичко мина нормално,попаднах на добър екип.Но екипът който ме прие нощната смяна беше отврат,добре че бебето дочака дневната.В бургас лекарите са ужасни манипулатори ,защото има само едно родилно отделение.Сега има още много време живот и здраве,но може би също няма да платя на никой.Писна ми от корупция и спекула със здравето на всички ни.Ще стискам отново палци екипът да е добър. Praynig

# 25
  • Мнения: 24 467
Не само че "смятам", но го и направих два пъти. Единият път ме приеха сутринта, вторият- в полунощ. Доволна съм и от двата екипа. Нищо не са ми искали. Редовен данъкоплатец съм, плащам си и здравните осигуровки без прекъсвания години наред, така че не смятам, че дължа нещо допълнително.
Винаги съм "смятала", че ние, хората, сами си създаваме корупцията и честно казано мен лично ме е яд, когато други плащат там, където не следва, като по този начин страдам и аз самата. Ако никой не плаща под масата няма кой да ме гледа в ръцете и да ми намеква разни неща.

# 26
  • Мнения: 492
Родих без да плащам на никого и без да имам уговорка с някой лекар. Персоналът си направи всичко необходимо и мина нормално. Една стотинка не ми е струвало раждането. Само да ви кажа, че момичето, което роди преди мен си имаше собствен лекар и не видях да й помогна с нещо. Пак си се мъчи момичето/ все пак няма да родят вместо теб/. Седеше си на стола и чакаше да достигне разкритие за система, сложиха й я и след половин час си роди и шевове пак си имаше и т.н. При мен отношението беше почти същото, дори докторът седеше до мен като ми сложиха системата и ме чакаше. Доволна съм.

# 27
  • Мнения: 678
Аз родих преди 1 година и 2 месеца без уговорка и без да дам на никого дори 1 стотинка в "Тина Киркова'. Много съм доволна - и от болницата, и от отношението, от всичко. И следващия път бих родила там.
чак пък 1 стотинка да не дам - ще ми е съвестно цял ама цял живот !
дадох пари от благодарност на Акушерката - ако не беше тя да ми вдъхва увереност доктора щеше да ме среже. Тя през цялото време казваше ,че ще се справя и благодарение на нея УСПЯХ. ( мъчих се 5-6 часа с контракции )
На доктора също дадох пари - не се бяхме уговаряли за сума , но не беше дежурен в родилно а дойде зареди мен и присъства на цялото раждане.
Дори мога да твърдя - съвестно ми е че не му дадох и по-вече.

# 28
  • София
  • Мнения: 275
аз родих без уговорки и бяз да плащам,
нямах никакви проблеми, напротив- раждането ми е най-хубавият спомен  Heart Eyes

И аз така!!! Peace

# 29
  • Мнения: 2 891

чак пък 1 стотинка да не дам - ще ми е съвестно цял ама цял живот !


Че защо да я дам? От юни 1999г. нямам пропуснати здравни.

Общи условия

Активация на акаунт