{FR-VII} Amour, luxe, calme et volupté. Autrement dit - Matisse...

  • 13 685
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Мистик, направо ме размаза с този Бодлер!! coolcool Сега ще ме караш да търся и другите куплети...

Тъкмо се чудех защо заглавието не е малко по-патриотично тази седмица Wink

Клео, да разбирам ли, че това сме всички ние, на картината на Матис?! Grinning

Мерси за сангрията - и без това започвам да се настройвам за пътешествие до Барселона и се опитвам да се сетя какво знам на испански.

Сашо е пристигнал снощи в София с баба си с час и половина закъснение,  след полунощ, но все пак успешно. Отначало не искаше да тръгва, защото не говорел български Laughing Но след като реши че дори и само заради самолета си струва да ходи до България, взе да отговаря  с Да и Не и да пуска по някоя българска дума, за да се упражнява.  Grinning

# 16
  • Мнения: 2 907
Des meubles luisants,
Polis par les ans,
Décoreraient notre chambre ;
Les plus rares fleurs
Mêlant leurs odeurs
Aux vagues senteurs de l'ambre,
Les riches plafonds,
Les miroirs profonds,
La splendeur orientale,
Tout y parlerait
À l'âme en secret
Sa douce langue natale.

Là, tout n'est qu'ordre et beauté,
Luxe, calme et volupté.

Vois sur ces canaux
Dormir ces vaisseaux
Dont l'humeur est vagabonde ;
C'est pour assouvir
Ton moindre désir
Qu'ils viennent du bout du monde.
- Les soleils couchants
Revêtent les champs,
Les canaux, la ville entière,
D'hyacinthe et d'or ;
Le monde s'endort
Dans une chaude lumière.

Là, tout n'est qu'ordre et beauté,
Luxe, calme et volupté.

 
 
   
 

# 17
  • Мнения: 2 907
Е, все пак е плюс, че съм изкарала училище във Франция, тази поема я имахме в час по френски още в 4еме, в колеж... Laughing

Хайде, ние излизаме, днес няма да ни имацял ден.

# 18
  • Мнения: 1 909
Поемата е страхотна!!
Една малка подробност - става въпрос за Холандия  Joy

# 19
  • Мнения: 545
"L'invitation au voyage" qui fait partie de "Fleurs du mal"..

Красиво, да, много...

А, Чумби, сложих картината, защото Матис така я е нарекъл, но bien vu, това сме точно ние en vacances Mr. Green Laughing

Иначе търсейки малко инфо за живота на Бодлер, се натъкнах на една книга, която може би ще е вълнуваща...

La maîtresse de Charles Baudelaire

# 20
  • Мнения: 1 017
Поезия, музика, изкуство Simple Smile)) много артистична сте я подхванали тази тема!

Да се разпиша и аз на кратко в нея.
Митака тука си играе с един приятел, че не става за излизане и днес. Добре че баба му ще дойде да го вземе в края на седмицата и да отидат малко на топло в Бг. Тук явно лятото няма да е приятно.
Във ВП и аз по някога се изкушавам. Днес бях на време влязла за обувките ама нещо не бях очарована, така че ще пропусна този път.
Някой знае ли защо така тук във Франция всяка година им разместват групите в училище и им сменят учителите? Аз от таз годишните съм много доволна и много бих искала да са същите и следващата, но разбрах че е невъзможно.  Confused
Иначе класа им беше супер интернационален- българскофилипинскояпонскотурскокитайскопортугалскоколумбийскошведскоиндийскофренски Simple Smile))))) което само ме радва, че малкия има допир с толкова различни националности и култури, а и аз покрай него.

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравейте и от гореща България  Grinning
Големи жеги ни морят тук - 38 градуса  sweating
В4ера беше първият ден на Тони в яслата  newsm32  Той е доволен, ама аз съм в непрестанен стрес да не си потроши главата  ooooh! В една група са с Мамбин Матео, който е отли4никът на класа  Flutter  Тази сутрин ги оставих двамата да закусват един до друг  newsm05 А аз се отдавам на глезотийки - кафе с приятелки и фризйор(липсва ми ер малък).
Лек ден  Hug

# 22
  • Мнения: 1 909

Надин, привет! Току-виж се срещнали Сашо и Митака някъде из България, ако не сега, някой ден! Grinning 
И аз питах защо постоянно сменят учителките всяка година, но май всяка била специализирана в определена възраст (но пък  учителката на другия клас ги кара още отначало, та нищо не разбирам)

А видяхте ли това? Shocked
http://actu.orange.fr/articles/France/Edwige-Antier-condamnee-a- … s-pour-recel.html

# 23
  • Мнения: 545
И още:
Le Monde

За първи път я виждам тази жена, нищо не знам за нея...

# 24
  • Мнения: 1 909
Имам и двете й книги Attendre mon enfant  и  Elever mon enfant и до преди известно време много ги четях, за да не чета само Лоранс Перну Laughing.

Често я чувах  и по радиото.

# 25
  • Мнения: 545
И как я намираш, чумби? Възможно ли е да е направила това или наистина са спекулирали с нея??

Какво мислите за това?
http://www.firethegrid.com/

# 26
  • Мнения: 1 909
Имаше доста полезни  и практични неща в книгите й, като педиатър казва интересни неща, но дали наистина е направила това.....във Франция вече не ме учудват подобни истории. След като и Девилпен e на съд в момента, че и Ширак #Crazy Но все пак дано се окаже че не е виновна, много грозна история за един педиатър - на политиците повече им отива Wink

Какво е това, Клео? Много дълго нещо - нямах нерви да чета докрая и не разбрах какво се иска да се прави, та кажи с две думи

# 27
  • Мнения: 545
Chirac хич не ме учудва, че го съдят..То си беше ясно, че един ден като спре да бъде преизбиран, ще мине през съда..

А на този сайт, призовават на масова медитация на 17/07/2007 в 13:11 фр време. Създателят му, казва че някакви светлинни създания, които е видял при давенето си, са му помогнали да спаси сина си и са му казали как може да предпазим планетата...

Излежда сектантско, но какъв интерес би имал, тъй като той не проповядва никаква религия..А просто кара хората през този 1 час да си мислят за хубави неща...

такива ми ти работи...

# 28
  • Мнения: 1 909
Един час май множко ще ми дойде, но иначе защо не, за около 15-тина минути, може да започна още от утре, че да не забравя до 17 -ти.

Но не знам как ще постигне масовост, след като му е толкова дълго посланието  Thinking

# 29
Здравейте момичета.
Да започна с това, че никога не съм била в Париж.
Е, сега ми се очертава посещение за 2-3 дена.
Моля ви за малко информация.
Търся си хотел
Идеалния вариант е да е в района на Триумфалната арка или
Района на Айфеловата кула Laughing
Това е за да мога да ходя пеша наляво-надясно.
Като търся в интернет  ми изскачат хотели от порядъка на 400-700Е. newsm78
Да, но това са супер луксозни хотели, а аз не държа на такъв.
Не може да няма нещо по-нормално там.
Или не търся където трябва.
Ако може дайте линк и напътствия.
Ако все пак положението е такова, че хотел е невъзможно да намеря в този район ще трябва да е в друг район.
Париж е голям град и като всеки такъв има добри и лоши квартали.
Дайте препоръки- в кой квартал да търся нещо подходящо.
А има ли в нета карта с обозначение на забележителностите на карта?
Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт