деца с малка разлика и секцио

  • 4 191
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
!И вярно ли е че не може трето секцио или и това са митове и легенди newsm78
[/quote]Имам позната,която има три раждания сьс секцио.Така,4е явно е вьзможмо. Flutter

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Като реших да забременявам втори път отидох на преглед при гинеколога,който ми прави секциото и след преглед ми каза,че няма проблем!Всичко е индивидуално -като решиш отиваш,преглеждаш се и така!

# 17
  • Мнения: 137
Аз ще бъда с трето секцио. Разликата между първото и второто секцио - 2 години, между второто и третото - година и половина.

# 18
  • Мнения: 607
     Разликата между първото и второто ми секцио е 1година и 9 месеца.  Нямах проблеми с разреза.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Поне две години!

# 20
  • Мнения: 1 866
Разликата между първото и второто ми секцио е 2г1месец. Лекарят ми каза, че е хубаво да се изчака 1 година преди да започнем да правим второто бебе, но можело и 6 месеца само. В чужбина знам, че казват 6 месеца. Естествено всичко е индивидуално. Много зависи и от това как е минала първата бременност. Аз познавам една жена, която е имала руптура при първо раждане, така че няма правила. При мен всичко беше нормално, не съм имала никакви проблеми при втората бременност, даже от второто секцио се възстанових в пъти по-бързо от първото.

# 21
  • Мнения: 135
 На мен също ми казаха че трябвало да минат поне 2 години след първото секцио и ако искам после  да забременея,обаче аз забременях когато дъщеря ми стана на 8 месеца-също бях много притеснена,но когато отидох на лекар той ми каза че 6 месеца са достатъчни да се въстанови матката,а 2 години се препоръчват за да имаш шанс следващото раждане да е по естествен път-аз обаче предпочитам секцио да е и второто

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
на мен ми казаха 3 години

# 23
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
След първото ми раждане, което беше секцио доктора каза да изчакам поне 4-5 години за да зарастне напълно и да се възстанови. Е, минаха 4 години и сега пак съм бременна, ходих при един лекар, който ме гледа преди две седмици, каза, че щом са минали 4 години от първата операция, ако няма някакви проблеми, мога да си родя нормално този път! Всичко е въпрос на индивидуални показатели на организма!

~ ~

# 24
  • Мнения: 8 999
Препоръчително е да мине поне една година от раждането.
Аз забременях точно 6 месеца след първото секцио. Родих отново със секцио. Освен белегът от разреза, нямам други поражения.

# 25
  • Мнения: 1 217
Честно да ви кажа мами,ви се възхищавам на желанието и куража толкова скоро да си родите второ дете.
Аз не искам второ дете,поне така съм решила.
Доктора ми каза за второ след минимум 2 години.
Някъде бях чела,че мъжкото бебе много изтощава маминия организъм /докато го износва/ и трябва да минат 5 години докато жената се възтанови.

# 26
  • Мнения: 71
Възстановяването е индивидуално както и организма на всяка от нас:) На мен ми казаха да изчакам 3 години, за да имам шанс за следващо нормално раждане!После пък ми казаха, че е невъзможно да родя нормално...
Направете го, когато се почувствате готови! Др дете да е подготвено и да може поне мъничко да помага, да сте добре и здравословно и финансово...Успех на действащите!:)

# 27
  • София
  • Мнения: 627
На мен ми казаха 2 години Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
И на мен ми казаха 2 години.

# 29
  • Мнения: 910
Гинеколога при когото ходех ми каза че след 6-я месец може второ секцио,но аз реших да поизчакам и второто секцио ми беше 2год и 10 месеца след първото.

Общи условия

Активация на акаунт