Тема на "Германките" поредна, за едни приятна,а за други вредна 37

  • 11 783
  • 332
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 464
Аз съм супер Не активна. ХАХА.
Днес бяхме на фест във Вурзбург- или както си го произнасяте и беше забвано, особено за малката- на 2 г.
Отиваме си в БГ в четвъртък за 2 месеца..олала
Приятна седмица на всички

# 16
  • Мнения: 1 584
Чико,   bouquet

Честит рожден ден, Шехи! Всичко най-най-хубаво!

# 17
  • Мнения: 434
Добра нощ и от мен и добре съм си дошла!
Бързам докато вкъщи всички спят, защото от утре ме чака приключение.

Писах ви вече, че отиваме в Копенхаген за рождения ден на Хана. За това ще ви разказвам по-късно, ако успея, ще пусна и снимки.  По пътя на връщане обсъждахме какво парти да спретнем с родата следващата събота, утре трябваше да нося торта и сладкиши в детската градина. Хана вече беше избрала с какво да се облече, най-хубавата рокля, разбира се.

Съблякох я да я къпя и видях обрива. Явно е варицела, след няколко часа ще знам повече, като се събуди лекарката, но в нейната група вече има доста случаи. Засега са няколко пъпки, но с характерната форма и явен сърбеж. Странното е, че нямаше никой от характерните първи признаци - температура, отпуснатост, болки в главата и ставите. Хана вилня из Копенхаген в прекрасно настроение, а тази вечер започна директно с обрива. Сега спи, има лека температура, не съм давала нищо, смятам да изчакам мнението на лекаря. Само й изрязах ноктите, за да не се разранява.

Направо ми заспа сърцето от мъка, не толкова заради самата болест, а че се проваля празненството, което тя толкова чакаше. Вместо принцеска рокля ни чака карантина и почесване. Утре ме чакат обяснения като пред следовател, а и тя никак не е лесна за убеждаване.

Много съм уморена, за да мисля какво ще я правя в следващите дни, дайте ми съвети как да намаля сърбежа и с най-вече с какво да я убедя да си остане вкъщи.

Като ми се наспи мозъка и като знам повече ще ви пиша. Засега ще съм благодарна просто на идеи.

# 18
  • Мнения: 1 636
Ми6ка,Мартин съЩо я кара вариzелата и аz с него(но при мен 2 пъти по_дълго).При него бе6е една седмиzа,както при повечето деца.Иска или не тя трябва да си седи в къЩи.Гледай да лежи и да не тича много(в случай,че имате градина),че на едно дете тук майката го оставила да играе все в градината и има6е усложнения.Сега Ще е бехиндерт,варицелата е стигнала някак си до моzъкът или zнам ли какво бе6е.За това и имуниzирах Томас.
За да я успокои6 просто Ще се направи праzненството 1 седмиzа по_късно.Нека го види от хубавата страна.Ако сега го правите след 1 седмиzа всичко Ще е минало,а така всички в градината Ще са в очакване  Wink
За маzането лекарката Ще ти каже,има едно помня бе6е в оранжево 6и6е,което като го намаже6 върху кожата остава бяло,но помага.И беz нокти пак я паzи да не се че6и,че остават белеzи  Sad
Бърzо оzдравяване  Peace
А,zабравих да допълня.Питай лекарката колко пъпки най_малко трябва да иzлеzат,че не помня.Ако не са толкова може после пак да я повтори.За това аz ги броих и се успокоих,като го видях как се бе6е обринал zелият.

# 19
  • Мнения: 2 907
Добро ви утро. Пиша няколко реда сега защото излизам и се връщам чак вечерта. Търсих Лиска, но я няма. Лиске, чакам те бе блонди, тръпна вече  Wink

Мамунке, тя Мариела е фифти/фифти. Гледах някакви снимки от сватбата в клю списание. Тя от докторско семейство произлизала, а майка и много шик изглежда. Не е от ниска българска прослойка  Grinning

Мишке, много тъпо с тази варицела. Горката душица, няма да разбере защо пропада всичко. Кураж.

Чико питаш в старата тема дали искам да се срещам с твоята приятелка. Ако съм честна - незнам. Не се познаваме, разбираш...Иначе и ние сме там през август.

А за кога остана юнската среща?
А какво стана с Марлийс? Нали уж Несса и имала телефона? Голяма мистерия.

# 20
  • Мнения: 1 334
Mi6ka, за варицелата не се притеснявай. Ще мине.
Мисля, че няма нужда да се броят пъпките, Чико. Wink Не вярвам това да е признак дали ще я изкара пак или не. Всичко е строго индивидуално, зависи от имунната система на детето.

Има едно бяло мазило което го дават лекарите, освен това един прах за баня. Имай предвид че детето може да има Т и да изкарва пъпките на етапи, днес малко, утре малко. Като излезнат и по лигавиците можеш да считаш че това е последният етап и след това почва оправяне. Под карантина е 9 дена. Можеш да я къпеш, като попиваш без да търкаш.
Имай предвид, че това е силно инфекциозно заболяване което срива имунната система, и след него винаги се хваща и друг вирус.
Ще преместите рожденният ден, обясни и че с пъпки нокой никъде не ходи. Оздравявайте бързо.

# 21
  • Мнения: 1 636
Бискара,аz zа маzилото каzах,zа да не сърби толкова.А zа броенето съм сигурна.От много го бях чула,но не помня колко трябва6е най_малко да са.Мисля 50,но не съм сигурна.

# 22
  • Мнения: 1 636
Значи,раzрових се и zа детето,което не е почивало е имало Gehirnhautentzündung .
Бискара,виж тук_
Eine Erkrankung an Windpocken führt in der Regel zu einer lebenslangen Immunität. Es wurden jedoch auch Zweitinfektionen bei Menschen beobachtet, bei denen die Ersterkrankung sehr früh oder relativ schwach aufgetreten war.
С други думи,като е 6вах Ще са и по_малко пъпките.
Ми6ка,да не я къпи6.

# 23
  • Мнения: 1 334
Не искам да споря.....но всяко дете може да има усложнения независимо дали е лежало или не. Борят на пъпките зависи от имунната система, също и начина по който я кара детето.

Детето може да се къпе, по този начин се успокоява кожата, не сърби толкова и най-важното: това не е предпоставка за поява на повече пъпки. Тука в Германия първото нещо което ми даде падиатърката е тези трици за баня.Къпане е условно понятие, не се търка със сапун, слагат се триците, детето стои в тях 15 мин, и след това се подсушава леко и така ако сърбежа е много силен може няколко пъти на ден. По този начин цялата мърсотия от инфекцията отива във водата , а не остава на кожата и не се чеше като за световно.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 11:38 от Biskara

# 24
  • Мнения: 1 636
Бискара,и аz не искам да споря.Аz каzвам каквото zнам.
С усложнениията съм съгласна,zависят си от детето.От броят имам предвид само,дали има вероятност да се повтори или не,muß aber nicht.
За къпането zнам,че от водата може да се въzпалят и zа това не трябва.Моята лекарка каzа,да не го къпя.Не помня колко време,zаЩото бе6е преди 3 год.Нека видим какво Ще пи6ат и другите майки,чийто деzа са имали.

# 25
  • Мнения: 4 076
Съблякох я да я къпя и видях обрива. Явно е варицела, след няколко часа ще знам повече, като се събуди лекарката, но в нейната група вече има доста случаи. Засега са няколко пъпки, но с характерната форма и явен сърбеж. Странното е, че нямаше никой от характерните първи признаци - температура, отпуснатост, болки в главата и ставите..
Много съм уморена, за да мисля какво ще я правя в следващите дни, дайте ми съвети как да намаля сърбежа и с най-вече с какво да я убедя да си остане вкъщи.
Като ми се наспи мозъка и като знам повече ще ви пиша. Засега ще съм благодарна просто на идеи.
Малко обърках темата,аз съм мама,но не в Германия.Обаче ми привлече вниманието едно съвпадение:моята дъщеря също се разболя от шарка ден преди рожденния си ден и цялото парти:гости,подготовки,тоалет,пропадна.Първите 2 дена имаше температура,дадох 1 панадол,после спадна.Пъпките ги мазахме с ментолов спирт и сулфатиацол,не остана ни следа,ни белег.И внимаваш да не се простуди,да лежи и стои кротка,за да няма усложнения.За 1 седмица всичко отшумя.А,и никакво къпане!Оздравявайте! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 334
Аз не знаех нищо за варицелата преди детето да я изкара, мислех че се кара лесно, че избиват пъпки, после минават и толкова. Оказа че не е така. Това е супер инфекциозно заболяване което тотално срива имунната система. От това какво е общото състояние на детето зависи дали се кара тежко или леко, с много или малко пъпки. Няма значение дали се къпе или не, след като се изкъпе се маже с бялото мазило и инфекция не може да се получи, защото по този начин се спазва хигиена. Виж ако не се къпе, от многото чесане може да се инфектират.

На мен роднините от Бг ми казаха да намажа вратата с мед, щото щели да му излезнат пъпките много лесно. Няма такъв филм, пъпките избиха на 3 фази, не бяха много и след 10 дена детето беше Ок. За самите пъпки също зависи и каква кожа има, дали с повече пори, дали суха и т.н. Тогава пъпките зарастват по-бавно или по-бързо. Това е което аз знам и не претендирам за пълна изчерпателност, не съм лекар, а потърпевщ.

Чико, добре си направила че си ваксинирала Томи.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 11:38 от Biskara

# 27
  • Мнения: 2 292
Привет  Wink
ще чакам Варицелата септември, като тръгне малкия на ясла, сега нищо бне раzбирам от таzи болест.
Лиска, ако не мога да zаспя, освен, че плета си правя и едно чайче zа приспиване (виж в ДМ или Мюлер) и може да вzема някое криминаленце или арлекинче  Hug успех. А ако ми се спи, а не искам да zаспивам ... виж там вече е трудна работата. Не мога да се справя. Пия кафе, но и то не ми помага особено, само ме иzнервя.
Направих си една кръвна картина профилактично.

# 28
  • Мнения: 1 636
Бискара,zа къпането няма да копирам статия,да не го вzеме6 лично.  Mr. Green
Мартин има6е много пъпки и се чувства6е все едно ниЩо му няма,освен,че го сърбе6е.ИzобЩо няма6е проблеми,zа Щастие.

# 29
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Здравейте,

Риенски, радвам се да те видя пак тук на линия Mr. Green Надявам се, че вече си ОК Peace

Стига с тия шарки, че само шарка ми липсва сега да ми донесе детенце в къщи и ще цъфна и завържа Confused Rolling Eyes Аз исках да го ваксинирам зимата, но лекарката като чу че съм бременна и ми каза, че имало вероятност да я изкара веднага след ваксината и не посмя да сложи Thinking много странно и сега не знам ако ми докара някоя варицела, кво ще правя Confused Rolling Eyes аз съм я карала ама все пак....пък и знам че последния месец е опасно да има болен наоколо от шарка точно Rolling Eyes Дано се разминем за сега Praynig Praynig Praynig

Поздрави,
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт