Ще върнете ли намерени пари?

  • 6 315
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 495
Последния път си забравих портфейла в крайморско заведение и ме издириха по квитанция за платена сметка на мобилен телефон,която беше между документите ми!Така бях благодарна на тези хора...
Направо да не повярваш Shocked
Иначе по темата-да ще върна парите.Съвестта ще ме гризе в противен случай Peace

# 16
  • Мнения: 4 111
На мен едно момче ми върна сим-картата, която беше на сметка, аз се усетих, че съм я загубила след 2 дни, колко много е можел да навърти..., но се обадил на моя приятелка от указателя и ме намери! Много съм му благодарна!

# 17
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз чесно да ви кажа ,незнам как бих постъпила ,такова решение се в зима в момента  Thinking

# 18
  • Мнения: 179
 В този случай, без документи или поне нещо, което би подсказало на кого са, няма да ги върна. И не защото не ми се връщат, а защото няма да ми се случи, такава сума.
 Намирала съм, 5 лв. На онова време( през '88г). Останалото - ситнеж.
 А в магазин съм попадала на мъжки портфейл, пълен с карти и пари в брой. намерих човека и му го върнах. smile3530

# 19
  • Мнения: 1 006
     Вероятно не. Ужасно ще ме гризе съвестта,  но понеже постоянно си пожелавам шестица от тотото , но не пускам фиш, ще го считам за знак " Свише"Simple Smile)))))
       Всъщност нямам идея дали.  Outta Joint

и особено в настоящия момент както ми трябват................... Embarassed Rolling Eyes Embarassed

# 20
  • UK
  • Мнения: 3 959
За 5 - 10 лева изобщо няма да си правя труда и да си помисля да ги връщам, освен ако не видя кой ги е изтървал. Веднъж ми стана много готино, последните ми 25 лева за месеца, купувам си сладолед с един тесен панталон, вадя петте лева и някой ме потупва по ръката, обръщам се и гледам на масата до мен седят четирима - петима мъже, пият бира, сигурно от някой от строежите наоколо. Човека ме видял че съм си изтървала 20 лева и вместо да ги прибере и да пият по една бира за мое здраве, ми ги върнаха. Страшно им бях благодарна.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Месец май,загубихме портфейл с  л.карта на съпруга ми дебитните ни карти ,ш.книжки  и 300 лв,които току що бяхме изтеглили ,но уви никой не върна поне  документите ooooh!За парите ,не се и надявах.Извадихме всичко отново,не можехме да теглим други пари,няма документ да дакажеш ,че си ти.Два дни беше кошмар.Служебно глобиха мъжо ,за служебнита карта.За парите дали ще върне,нека човек реши по съвест.Но документите можеш,да ги пуснеш в  пощенска кутия,да предадеш полиция има начин ако имаш желание.

# 22
  • Мнения: 131
Предпочитам да намеря пари и да не зная на кой да ги върна.Да нямачовек наблизо,да няма документи,следователно остават си за мене.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Предпочитам да намеря пари и да не зная на кой да ги върна.Да нямачовек наблизо,да няма документи,следователно остават си за мене.
и аз така ако има документи връщам, но ако няма си ги обърсвам в брадата и си акзвам честито

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Предполагам, че ще ги върна. В противен случай, освен че ще ме гризе съвестта, ще ме гложди и мисълта, че съдбата ще си ги вземе обратно, и то в многократен размер... Просто няма да спра да ги мисля   Whistling

# 25
  • Мнения: 7 112
Връщала съм. Сигурно пак ще го направя.  Thinking

# 26
  • Мнения: 27 524
Ако знам на кого са - да, ако не знам, не, не бих ги занесла в Полицията и там да потънат кой знае в чий джоб  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако парите са придружени с документи - да, ще ги върна на човека, на когото са, ама ако няма нищо с тях ....  ooooh! ... ще имат да взимат тези, които са ги загубили - аз няма да ги дам в полицията, та други да се направят пира с тях! #2gunfire

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Връщала съм и то не еднократно.Много пъти ми се е случвало да ми връщат повече ресто-винаги го връщам.Случвало ми се е клиент да ми плати 1000 лв. повече и се наложи да спринтирам след колата му.Вероятно загубилия парите има по-голяма нужда от тези пари от мен.Не бих ги запазила и от някакъв вид суеверие-в природата цари равновесие,рано или късно и аз ще загубя нещо ценно за мен за момента.Веднъж ми се случи да си загубя личната карта и дебитните карти пред един магазин.Изминах около километър пеша и през цялото време едни момчета с бръснати глави викаха от далече нещо след мен.Естествено,след като видях,че не ги познавам си продължих,защото бързах.Настигнаха ме с едно колело,взето от някакво дете и ми върнаха всички карти.Направо останах без думи,а момчетата бързаха да върнат колелото,че детето сигурно вече плачеше.И това беше точно преди сватбата,не ми се мисли как щяхме да се оправяме с всички загуби за ден-два...

# 29
  • Мнения: 3 423
Преди няколко месеца баща ми си
загубва портмонето, пълно с документи,
карти, доста пари. След седмица един
човек се обажда, уреждат си среща и
баща ми си получи всичко, както си е било.
Има хора с добър морал все още.

Общи условия

Активация на акаунт