петел на сватба - откъде?

  • 11 368
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
Няма петел, няма дечица!  Mr. Green
(Освен ако не ги прави комшията!)   Joy

# 16
  • Мнения: 5 228
Пиши на  Сопрано на лични - той наскоро се ожени и разказваше, че е купил отнякъде много хубав петел.

# 17
  • Мнения: 3 447
От хайван-пазара в Подуене  Simple Smile Сериозно, там има. Намира се близо до моста на "Черковна", в онзи край, който е откъм "Мадрид".

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз мисля, че въпросът не е за жив петел, а за тези дето ги поднасят на кума - сварени, украсени и в поднос. Laughing

 Не ми казвайте сега, че никой пък не е виждал как се играе ръченица пред кума с разни неща.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не ми казвайте сега, че никой пък не е виждал как се играе ръченица пред кума с разни неща.

Веднъж гледах как в ресторант разбиват черепа на маймунка и изяждат топлия мозък.
А с този петел какво се случва след хорото?

И как по дяволите е възможно да пазиш цяла година обезглавено животно?
Във фризера ли?
Защо?

...има неща, които никога няма да разбера.

Иначе по темата...на Подуене, както е писала Дона.

# 20
Здравейте. Всъщност явно не съм написала правилно, но петела наистина трубва да не е жив. Трябва да бъде изпечен и украсен, но яз нямам идей къде продават печени петли. Благодаря много за идеята за пазапа, но аз някак не си представям да го уморя аз. Все трябва да има някой, който пече петли. Ух, неприятна работа, но сватбата е следващата събота и наистина трябва да се явя с украсения заклан петел и да играят тъченица с него пред кума. Булката очаква точно това. Няма как да мина с играчка, въпреки че идеята е страхотна Simple Smile

# 21
  • Мнения: 216
Здравейте. Всъщност явно не съм написала правилно, но петела наистина трубва да не е жив. Трябва да бъде изпечен и украсен, но яз нямам идей къде продават печени петли. Благодаря много за идеята за пазапа, но аз някак не си представям да го уморя аз. Все трябва да има някой, който пече петли. Ух, неприятна работа, но сватбата е следващата събота и наистина трябва да се явя с украсения заклан петел и да играят тъченица с него пред кума. Булката очаква точно това. Няма как да мина с играчка, въпреки че идеята е страхотна Simple Smile
Отиди до някое село наблизо и купи петел от някой там( все някой ще ти продаде) а ако ти е трудно печенето- Готварския или пиши на лични като си готова
 Peace

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Може би не е актуално, но сигурно във фурните предлагат и такава услуга  Sick
Оф, на една сватба като ми курдисаха едно такова, седнало върху погача и с една розичка, забита, където трябва да е главата  Rolling Eyes
Бях твърда, че няма да го внеса вкъщи, защото ще стресирам папагала.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 113
А кой ще разбере дали е пиле или петел? Ако купиш едно цяло пиле от магазина и го изпечеш няма ли да мине номера?

# 24
  • на село
  • Мнения: 3 926
Ами като ще се пече и ще се украсява, защо ти е жив  Grinning.
Отиващ в магазина и си купуваш първото срещнато пернато/ прясно или замразено/, все пак и то някога е било живо.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 857
доколкото аз едно време съм чувала има хора, които правят това
петела се пече и се обезкостява, но оставя цял - единствено без глава
глазира се по специален начин, абе стои като гримиран
но знам, че малко хора има останали, които да го правят

# 26
  • Мнения: 26


Тоя симпатяга харесва ли ви? Peace

# 27
  • Мнения: 4 451
А-а-а, и на моята сватба имаше таквоз чудо. hahaha
Всъщност можеш да си го поръчаш изпечен и украсен (за петела говоря Laughing) от ресторант.

# 28
# 29
  • Мнения: 4 585
Неее, говорим за жив, истински петел. Младоженеца с него отива да си вземе кума.
Държи го за краката, играе с него.
Може да е украсен с наниз от червени чушки, пуканки, геврек. Символ на полова мощ,
моженка и потентност.

Абе това петле май е младо още, след първата брачна нощ
краката му ще треперят, ама ней се.

Общи условия

Активация на акаунт